Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
ZobrazitŽELEZNÁ RUDA
pěkný rodinný hotel s vynikající polohou pro poznání Šumavy a Železnorudska
Dostatečná kapacita - vyberte si svou letní dovolenou!
je rodinný hotel s nádherným umístěním přímo v Železné Rudě, na dosah nádherné šumavské přírodě.
V hotelu je 29 pokojů pro celkem 79 osob - jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové, čtyřlůžkové a rodinné dvoupokoje pro 4-6 hostů. Pokoje jsou vybaveny sprchou a WC nebo vanou a WC, povlečení lůžkovin, froté ručník, osuška a koupelnová předložka.
Restaurace
Příjezd a odjezd
HOTEL ENZIAN***
1. Máje 151,
340 04 Železná Ruda
+420 376 397 124
+420 602 646 799
enzian.recepce@email.cz
,
.
Šumavský 4-denní balíček v Hotelu ENZIAN*** obsahuje:
3x ubytování v dvoulůžkovém pokoji s vlastním soc. zařízením (sprcha nebo vana)
3x kontinentální snídaně pro 2
3x dvouchodová večeře pro 2 (polévka + hlavní jídlo)
1x láhev vína na uvítanou
parking a wifi v rámci poukazu zdarma
dítě do 3 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu
Rezervace možná od 1.5.-30.9.2015
PO OBDRŽENÍ VOUCHERU SI POBYT REZERVUJTE CO NEJDŘÍVE
POBYT LZE PRODLUŽOVAT NAKOUPENÍM VÍCE VOUCHERŮ!
Zrušení rezervovaného termínu je možné max. 1x a to ne později než 14 dní před příjezdem
Povinné příplatky splatné v hotelu:
Místní poplatek města není zahrnut v ceně pobytu, hradí se v hotovosti při příjezdu. Host do 18ti let a od 70ti let hradí za každou noc 2 Kč. Host od 18ti let do 70ti let hradí za každou noc 17 Kč
Nepovinné poplatky splatné v hotelu
Dítě 3-11,9 let ubytování s polopenzí 420 Kč/noc
Dítě 12-19,9 let ubytování s polopenzí 550 Kč/noc
Pes - malé plemeno 100 Kč/noc, střední plemeno: 150 Kč/noc
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Jarmila Kopačová
IČO 45080071
34004 Železná Ruda, 1. máje 151
Železnorudsko - tipy na pěší turistiku a cykloturistiku
http://www.sumavanet.cz/zeleznaruda/sport.asp
.
.
.
.
Rozhledna, o níž se mluvilo padesát let, byla k radosti šumavských turistů konečně vystavena roku 2014.
Původně se sice počítalo s celodřevěnou konstrukcí, ale kvůli nákladům a snazší údržbě byla nakonec postavena na ocelové konstrukci s dřevěným opláštěním. Rozhledna stojí zhruba 50 metrů od koncového kola sedačkové lanovky na Špičák, zhruba 20 metrů od kiosku s občerstvením na vrcholu Špičáku.
Během letní sezony bude otevřena od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, o víkendech o hodinu déle, do 18 hodin. Vstupné se neplatí, přičemž na její ochoz se podle provozovatelů vejde až 60 turistů najednou.
Svojí výškou 26,5 metrů převyšuje všechny okolní stromy a po zdolání 135 schodů nabízí tak jedinečný výhled do širokého okolí. Z rozhledny dohlédnete Úhlavským údolím až směrem k Plzni, na sušické straně až na Boubín, vidět je dobře i Poledník, snadno dohlédnete také na Javor v Německu, který je od Železné Rudy vzdálen pouhých pět kilometrů. Za vynikající viditelnosti jsou vidět dokonce i Dachsteinské Alpy.
.
Čtyřsedačková lanovka vás vyveze na vrchol Špičáku. V areálu je otevřena každý den ipůjčovna kol, bike shop, servis kol a občerstvení. Vrchol Špičáku s novou rozhlednounabízí při dobrém počasí překrásný výhled do údolí Úhlavy, na Nýrskou přehradní nádrž i na Javor a Dachsteinské Alpy. Pokladna lanové dráhy je spojena s půjčovnou kol a shopem pod nástupní stanicí.
Od lanovky na Špičáku můžete dále pokračovat pěšky na Čertovo nebo Černé jezeronebo na kole na Špičáské sedlo. Pro děti je ve Sport areálu připraveno dětské hřiště se skluzavkou, pískovištěm a houpačkami. Ve Sport areálu Špičák můžete v létě vyzkoušet oblíbený Bikepark, v zimě si zde skvěle zalyžujete.
http://www.arber.de/leto/pesi-turistika.html
Tipy na zajímavé výlety a kulturní akce naleznete: www.sumavanet.cz/akce/
Pancíř
Z vrcholu hory Pancíře (1214 m n.m.) se nabízí jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů, za jasného počasí je možno spatřit i Alpy. Vede na něj sedačková lanovka z rekreačního střediska Špičák, s přestupní stanicí na Hofmankách o délce 2750 m. Na vrcholu se nachází rozhledna a restaurace. Vzdálenost od hotelu 1.5 km.
Špičák
Nejznámnější lyžařské středisko na Šumavě (1202 m n.m.), s krásným výhledem do okolí. Špičákem prochází hlavní evrpské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Letní atrakcí pro cyklisty je unikátní Bike Park. Lanovka na vrchol je v provozu i v letních měsících. Horou vede nejdelší železniční tunel v Čechách (1748 m). Vzdálenost od hotelu cca 4 km.
Železná Ruda
Největší sportoní a turistické centrum na Šumavě. Dominantou obce je barokní kostel Panny Marie Pomocné s cibulovou bání. V obci se nachází sklářské muzeum, muzeum historických motorek, informační středisko NP Šumava. Nově zrekonstruovaná je křížová cesta vedoucí v blízkosti hotelu Belveder s kaplí. Vzdálenost od hotelu 7 km. Trasa: Hotel - Špičák - Železná Ruda
Velký Javor
Nejvyšší hora Šumavy (1456 m n. m.), která se nachází již na bavorské straně hranice. Je zalesněný, jen samotný vrchol tvoří čtyři svalnaté skupiny. Na vrcholu strojí dřevěný kříž, dvě kruhové věže a kaple Sv. Bartoloměje, z roku 1956. Nahoru vede kabinová lanovka a na svazích hory se nachází velké množství lanovek a sjezdových drah. Vzdálenost od hotelu 15 km.
Klatovy
Známé západočeské město, které bývá také nazýváno jako "Brána Šumavy", má dnes 23 000 obyvatel. Město má bohatou historii a nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství památek: katakomby ze 17. století, Černou věž, městské hradby, budovu radnice a lékárnu "U bílého jednorožce", která je díky svému originálnímu baroknímu zařízení zařazena do památek UNESCO. Vzdálenost od hotelu 40 km.
Všech 8 ledovcových jezer (5 na české a 3 na bavorské straně) vzniklo při postupném tání ledovců, které se vytvořily koncem třetihor při ochlazení klimatu ve střední Evropě na úbočí (nejen) šumavských svahů. Tající ledovce tlačily před sebou množství kamene a štěrku z nichž se pod svahy utvořili mohutné hráze - morénové valy. Tyto hráze zadržely vodu odtátou z ledovců při ústupu poslední doby ledové. Samozřejmě jsou jezera v současnosti napájena jak spodními prameny, tak vnějšími přítoky.
Černé jezero
Nachází se na úbočí Jezerní hory, vysoké 1343 m. Černé jezero je rozlohou největší na Šumavě plocha hladiny je 18,4 ha, hloubka 40,6 m (největší hloubka jezera na naší straně Šumavy) a leží ve výšce 1008 m n. m. Od svého "dvojčete" Čertova jezera je odděleno 330 m vysokou stěnou Jezerní hory. Zřejmě vzhledem ke své černé barvě vody, vznikající odrazem okolních hustých lesů dostalo i svůj název. Dno jezera je pokryto několik metrů hlubokou vrstvou pylu okolních jehličňanů. Hráz jezera je zpevněná kvůli první přečerpávací elektrárně v ČSR vybudované r. 1929.
Čertovo jezero
Čertovo jezero leží na jižním svahu Jezerní hory . Zajímavostí obou jezer je, že mezi nimi (vzdušnou čarou cca 1,5 km) probíhá po hřebeni Jezerní hory hlavní evropské rozvodí mezi Severním (Černé jezero) a Černým mořem (Čertovo jezero). Jezero je položeno ve výšce 1030 m n. m., jeho plocha činí 10,3 ha a největší hloubka je 37 m. Další ze zajímavostí je, že roku 1911 byla kolem Černého a Čertova jezera zřízena rezervace majitelem tohoto panství knížetem Hohenzollernem na podnět zakladatele moderní ochrany přírody Hugo Connwentze. Plocha celého chráněného území Černé a Čertovo jezero je 152 ha.
Prášilské jezero
Prášilské jezero leží v nadmořské výšce 1080 m n.m., vzniklo tak jako ostatní šumavská jezera po ustoupení pleistocenního ledovce. Jezero svírá typický žulový a rulový kar, který jezero hradí 9 m vysokým valem a dvěma staršími morénovými valy. Výška karové stěny nad jezerem je 150 m. Rozloha jezera je 3,7 ha a hloubka činí až 15 m. Pod Prášilským jezerem se nachází tzv. Stará jímka, bažinatá kotlina, pozůstatky dnes již zarostlého jezera.
Jezero Laka
Nejvýše položené a zároveň nejmenší jezero ze šumavských mající plochu 2,78 ha se nachází v nadmořské výšce 1085 m pod horou Plesná. Toto mělké jezero napájené dvěma potůčky pozvolna zarůstá vegetací a jsou zde plovoucí rašelinové ostrůvky. V 19. stol. byla hladina jezera 2x zvyšována umělou hrází z původního močálu s několika jezírky. Jezerní potok odtéká do Křemelné, část vod byla odváděna úzkým kanálem ke sklářským strojům na bývalé Hůrce.
Plešné jezero
Další jezero, které zde uvedu je Plešné. Leží v nadmořské výšce 1090 m uprostřed lesů sevřeno kamenitými břehy. Jeho rozloha je 7,5 ha a v minulosti byl z tohoto jezera napájen Schwarzenberský plavební kanál. Jezerní pánev byla vyhloubena ve starších čtvrtohorách ledovcem Plechého, po jehož ústupu zbyla hráz tvořena čelní morénou z nahrnutého kamene. Koncová hráz dosahuje výšky 30-40 m a svojí šířkou 1 km je nejširším j