Hotel Zlatý Lev****
Žatec
MŮŽETE SPOJOVAT VOUCHERY DOHROMADY A VYTVOŘIT SI DELŠÍ POBYT
ZA VYNIKAJÍCÍ CENU ZÍSKÁTE ROMANTICKÝ POBYT PLNÝ WELLNESS!
PROŽIJTE NÁDHERNÝ VÍKEND VE MĚSTĚ PIVA!
VYNIKAJÍCÍ ZÁKLADNA PRO PŘEDVÁNOČNÍ NÁKUPY NEBO KLIDNOU DOVOLENOU
V ZIMĚ A NA JAŘE 2016 (PLATNOST AŽ DO 31.3.2016)!
Hotel Zlatý Lev****
čtyřhvězdičkový hotel Zlatý lev Žatec se nachází přímo v historickém centru Žatce a nabízí tiché pokoje se satelitní TV a připojením k internetu a parkoviště ve dvoře. Určitě vyzkoušejte hotelové wellness.
Hotel Zlatý Lev Žatec představuje ideální výchozí bod pro návštěvu tohoto malebného severočeského městečka s bohatou tradicí pěstování chmele a vaření piva i pro obchodní aktivity. Na místě je za příplatek k dispozici soukromé hlídané parkoviště (dostupnost musí být potvrzena hotelem).
Užijte si svět wellness a lázní v Žatci:
Kompletně nové, moderní Wellness lázně v centru Žatce jsou připraveny k Vašim službám. 250m2 zdraví, odpočinku a uvolnění pro hotelové hosty, ale rovněž pro každého, kdo potřebuje krátkou zdravotní přestávku.
finská sauna, bylinná sauna, vířivka pro 8 osob s 58 masážními tryskami, parní lázeň, turecká parní lázeň, ochlazovací místnost, ledová kašna, barevné sprchy, lehátka k odpočinku, místnost pro masáže, bar s kávou a čajem.. to vše máte na dosah!
Při návštěvě Žatce musí každý shlédnout památky (Chrám Chmele a Piva, Chmelařské muzeum, Žatecký Pivovar a další). Více informací naleznete níže. PROTO INVESTUJTE DO VAŠEHO ZDRAVÍ A ODPOČIŇTE SI V NAŠEM ŽATECKÉM WELLNESS A SPA CENTRU.
Restaurant U Orloje je součást areálu Chrám chmele a piva. Restaurant je vhodný k oddechu a načerpání energie. Restaurant u Orloje je vystavěn ve starém chmelovém skladu, čemuž odpovídá i interiér restaurace. Uvnitř restaurantu je umístěn malý pivovar. Můžete tak na vlastní oči vidět, jak se vaří pivo tradičním českým způsobem z místních surovin.
Uvnitř restaurantu je umístěn malý pivovar. Před zraky návštěvníků se tu vaří tradičním českým způsobem pivo z místního sladu a chmele.
El Toro Steak Restaurant - tato restaurace je zaměřená na steaková masa US Beef, která připravujeme na přírodním grilu. Důraz klademe především na čerstvost a proto používáme pouze chlazené maso, ne mražené.
Kontakt:
HOTEL ZLATÝ LEV****
Oblouková 228
43801 Žatec
E-mail: recepce@zlaty-lev.cz
mobile.: + 420 776 348 000
http://www.zlaty-lev.cz/cs
JAK SE TAM DOSTANETE - MAPA
.
Víkendový wellness balíček v tomto 4* hotelu obsahuje:
2x ubytování pro 2 osoby v apartmá s vlastním soc. zařízením a TV
2x snídaně pro 2 formou bufetu
1x večeře pro dva (výběr z jídelního lístku v hodnotě 400,-Kč) v Restauraci U Orloje nebo ve Steak House El Toro
jednorázový neomezený vstup do wellness pro dva (finská sauna, bylinná sauna, parní lázeň, tepidarium, Frigidarium, ledová kašna, výroba ledu a jacuzzi)
zapůjčení ručníků
1x dítě do 6 let zdarma na přistýlce
wifi zdarma, domácí mazlíčci zdarma
možno parkovat před hotelem a okolních uličkách zdarma
check-in 14hodin, check-out 11 hodin
Rezervace na období: 3.1. - 31.3.2016 (kromě 23.12.2015-2.1.2016)
nástup pá, so, event. čt.
Možné doplatky v hotelu:
Další děti 6–12 let za doplatek 175 Kč/noc včetně snídaně.
Parkování na uzamykatelném hotelovém dvoře je zpoplatněno 200,-Kč/noc.
Kontakt:
HOTEL ZLATÝ LEV***
Oblouková 228
43801 Žatec
E-mail: recepce@zlaty-lev.cz
mobile.: + 420 776 348 000
http://www.zlaty-lev.cz/cs
JAK SE TAM DOSTANETE - MAPA
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Millux IMMO, spol. s r. o.
IČO 25472232
Roháčova 188/37
13000 Praha 3
TURISTICKÉ TIPY:
Královské město Žatec - město, kde je pivo doma
http://cs.zatec-thum.eu/
královské město Žatec je jedno z nejstarších historických měst v Čechách, první písemná zmínka pochází již z roku 1004. V žádném jiném městě na světě nenajdete tak unikátní komplex chmelařských budov, uliček a náměstí v těsném sousedství středověkých hradeb. Žatec byl již před tisíci lety významným střediskem a centrem chmelařské oblasti. Žatecký chmel byl pro své typické vlastnosti vždy měřítkem pro stanovení kvality a cen na světovém trhu. Zároveň stál u zrodu těch nejslavnějších značek piv a i dnes je symbolem kvality pěnivého moku.
Turistické centrum Chrám Chmele & Piva
http://chchp.cz/cz/chram-chmele-a-piva/chram-chmele-a-piva
Turistické centrum Chrám Chmele & Piva se skládá z následujících částí:
Chmelový maják odstartuje prohlídku Chrámu Chmele & Piva. Do útrob vyhlídkové věže Vásdopraví výtah, uvnitř kterého čeká první překvapení ve formě animace. Na vrcholu věže senachází vyhlídková plošina s rozhledem do žateckého regionu. Přístup na tuto plošinu jemožný také pěšky po obvodovém schodišti. V koruně Chmelového majáku jsou též umístěnasvětla, která okolí oznamují nadcházející slavnostní události v královském městě Žatec.
Labyrint se nachází v budově starého skladu chmele jenž je propojen s Chmelovým majákem.Na konci bludiště je zde ukryt poklad chmelařského regionu. Tato část prohlídky pro svoučlenitost bohužel není vhodná pro méně pohyblivé osoby.
Kooperující Chmelařské muzeum se vyznačuje největší expozicí svého druhu na světě. Naploše 4.000 m2 představuje vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti. Kromězajímavých sbírek muzea se seznámíte s vlastním objektem, který je technickou památkou apříkladem industriální účelové architektury z konce 19. století ve městě proslulémnejkvalitnějším chmelem na světě.
Dozvíte se, proč se nejlepší chmel na světě sklízí právě na Žatecku a proč se musel již odstředověku chránit před nekvalitními napodobeninami.
Zaujmou Vás dobové fotografie a písemné doklady o pěstování chmele a o vaření piva. Najdete zde i zajímavé nářadí, mechanizační prostředky a historické stroje.
Na dětské návštěvníky zde čeká maskot muzea - chmelový skřítek Hop.
Chmelový orloj, jediný svého druhu na světě, zaujme netradičním zpracováním. Jako vše v Chrámu Chmele a Piva, má i tento hodinový stroj svůj příběh.
Minipivovar ,,U Orloje“ je logickým pokračováním prohlídky celého komplexu. Pivo se zde vaří před zraky návštěvníků. Názorně jsou vystaveny ingredience potřebné pro chutné a zdravé pivo. Řádně uleželé pivo se čepuje přímo ze zásobních tanků pivovaru. Přijďte okusit, jak chutná poctivé české pivo.
Pivovarský restaurant nabízí prostor k oddechu pro příjemné posezení a ochutnání regionálních pokrmů. V letních měsících jsou k dispozici také místa ve dvoře pivovarské restaurace. Jižní zahrada s dětskou kavárnou nabízí prostor pro hry a zábavu.
Klášterní zahrada o celkové ploše přes 8500 m2 nabízí zajímavé prvky - relaxační prostor s dětským hřištěm, fontány, voliery s ptactvem, výběh pro drobné zvířectvo, bylinkovou zahradu, místo pro kulturní vystoupení a mnoho dalších atraktivních detailů. Zahrada se nachází v blízkosti Chmelového majáku.
Renesanční Sladovna v Masarykově ulici je unikátní budovou, která byla dle průzkumu postavena již v letech 1573-1574. Objekt sloužil jako obecní sladovna do 70. let 18. století, kdy byl sladovnický provoz po 200 letech v domě ukončen. Roku 1801 byl objekt prodán a adaptován na obytný dům. Po roce 1886 manželé Ferdinand a Marie Jacobovi zde provozují výrobnu barev a laků. V roce 1953 dům připadl státu a od té doby chátral. Teprve v roce 2010 dochází k celkové stavební obnově. Dnes sladovna nabízí v přízemí informační kancelář s prodejem suvenýrů a veřejný internet s on-line informacemi o Žatci. Všechny zájemce o náš i světový film zaujme výstava Žatec ve filmu s krátkými ukázkami filmů natáčených v Žatci, na kterou navazuje malé televizní studio pro děti, které si vyzkouší moderátorské a herecké schopnosti před zapnutou kamerou. V původním hvozdu jsou prezentovány archeologické nálezy z celé výstavby Chrámu Chmele a Piva.
V 1. patře sladovny je GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ a přednáškový sál.
Další zajímavosti v Žatci:
Budova radnice s radniční věží
Sloup Nejsvětější Trojice
Chrám Nanebevzetí Panny Marie
Synagoga
Chmelnička
Systém městského opevnění s Husitskou baštou
Historické chmelařské budovy (navrženy na seznam) UNESCO
Evangelický kostel
Renesanční sladovna s expozicí galerie filmů natáčených v Žatci
Klášterní zahrada s bylinkovou zahradou, expozicí domácích zvířat.
Za kameny obestřenými tajemstvím
http://www.obec-kounov.cz/
U většiny takových míst nevíme mnoho ani o jejich původu, ani o stavitelích. Mnoha "asi" a "zřejmě" je obestřeno i půvabné
torzo nedokončeného chrámu v Panenském Týnci, které už celá staletí přitahuje nejrůznější psychotroniky, léčitele, duchovní i umělce. Podle některých zdrojů prý chrám
stojí na silné pozitivní zóně, která dává lidem elán a radost ze života.
Největší český menhir Kamenný Pastýř je opředený mnoha mýty a vědcům se ještě zcela nepodařilo určit jeho původní výszam - většina dnešních hypotéz přisuzuje
megalitům energetickou roli – pomocí kamenů je prý možné získávat energii potřebnou k posílení a ochraně lidí, rostlin a zvířat. Jinde naopak mohly menhiry plnit úlohu ochrannou; jako jakési zátky
uzavírat energii negativní a bránit jí ve škodlivém vlivu na vše živé. Zajímavým faktem je souvislost mezi menhirem a horou
Říp, která je od kamene v optické viditelnosti. Pozorováno od Pastýře Slunce vychází ve dnech 30.4. a 13.8 přímo za Řípem, tedy přesně na významné keltské svátky Beltine a Lugnasad.
V lese nedaleko obce
Kounov najdete na vrchu Rovina stovky metrů
dlouhé řady balvanů o jejichž významu se už sedm desetiletí vedou spory. Nejedná se o žádné vysoké menhiry, ale o
16 řad menších balvanů. Co vedlo pradávné obyvatele k vytyčení uspořádání více jak 2 500 kamenů? Těžko říct, teorie se liší - od označení závodních drah, parcelování lesa (pole), pravěkého kalendáře až po navigační systém pro UFO.
Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR
http://www.cdmuzeum.cz/
Vzniklo v prostorách historické výtopny Buštěhradské dráhy Lužná - Lišany. Najdete tu jak nablýskané parní lokomotivy širokého věkového rozpětí a mnoho osobních i nákladních vagónů, tak nejrůznější předměty z historie železnic, například signalizační a zabezpečovací techniku, již téměř nepoužívané nářadí, modely vlaků a také železniční dílny, kde se opravují a renovují staré exponáty.
Areál železničního muzea je báječným místem pro relaxaci! Při prohlídce muzea uvidíte osobní a především nákladní vozy z různých časových období. V krytých expozicích spatříte nejrůznější předměty z historie železnic, například zabezpečovací zařízení, ruční nářadí, modely a součásti lokomotiv.
Pro děti je k dispozici dětský koutek, pro všechny návštěvníky pak občerstvení v jídelním voze a průběhu celého roku jsou pod záštitou muzea pořádány nejrůznější akce, především nostalgické vlaky s parními lokomotivami a dobrou tradicí se stala každoroční tématická setkání parních lokomotivstejné řady.
Rakovnické památky
http://www.infocentrum-rakovnik.cz/
Husovo náměstí je střed historické části města. Rozlehlé, výrazně obdélné náměstí, se zajímavými architektonickými památkami, patří k pozoruhodným urbanistickým útvarům českých měst. Rozměry náměstí jsou cca 400 x 50 m. U domů na celém náměstí se setkáme s významnou historickou architekturou, mezi nimi vyniká komplex domů radnice na jižní straně náměstí.
Rakovnická radnice je výraznou dominantou jižní strany Husova náměstí, pochází z let 1734 – 1738. Dnešní podoba radnice vznikla ve 20.století. V interiéru jsou klenby, které mají pozoruhodnou štukovou výzdobu a nesou fresky.Chrám sv. Bartoloměje je dominantou celého náměstí. Stojí na východní straně náměstí, v místě kde již ve 13.století stál kostel. Do dnešní podoby byl kostel přestavěn na přelomu 15. a 16.století. Jedná se o pozdně gotickou, kamennou stavbu. Kostel je trojlodní a zařízení interiéru je velmi bohaté.Zvonice se nachází v těsné blízkosti chrámu sv. Bartoloměje. Byla postavena roku 1495. Zvonice nese dva zvony, Bartoloměj (Žebrák) měří v průměru 1,60m a je 1,32 m vysoký a Václav (Mlynář) má v průměru 1,37 m a je vysoký 1,08 m. Chrám sv. Bartoloměje tvoří spolu se zvonicí a Pražskou bránou unikátní soubor, který nejlépe evokuje podmanivou středověkou atmosféru města.Pražská brána je jednou z nejpůvabnějších staveb svého druhu v českých zemích. Byla postavena v letech 1516 – 1517, její stavbou byla zahájena výstavba městských kamenných hradeb. Pražská brána byla původně oboustranně uzavírána jednokřídlými vraty, její zdi jsou 1,40 až 1,60 m silné, k hlavní římse je vysoká 12,30 m, střecha je dlátová.Dům cisterciáků. V prostoru mezi presbytářem kostela a Pražskou bránou, v místě kde původně stávala stará rakovnická fara, si roku 1781 vybudovali cisterciáčtí mniši z Plas městský palác, který měl sloužit k odpočinku při cestách do Prahy. Barokní stavba s mansardovou střechou je na severu ohrazena zdí s brankou pro pěší. Roku 1933 byla provedena adaptace budovy a bylo sem přestěhováno muzeum. V současné době je zde stálá expozice o přírodě na Rakovnicku, za zmínku stojí i lapidárium umístěné ve dvoře. Reálka v Rakovníku je nejstarší reálkou v Čechách, byla otevřena roku 1833. Mohutná dvoupatrová budova stojí severně od chrámu sv. Bartoloměje. Mezi budovou školy a zvonicí probíhal příkop kostelního opevnění. Dnešní gymnázium nese jméno významného českého historika a beletristy Zikmunda Wintra, který zde v letech 1874 – 1884 působil jako profesor. Mariánský sloupstojí volně v prostoru Husova náměstí. Toto vrcholně barokní sousoší je z roku 1749 a je tvořeno středním sloupem, který je završen sousoším Panny Marie a čtyřmi úhlopříčně situovanými konzolami se sochami sv. Václava, Víta, Prokopa a Vojtěcha. Západní část sousoší je zdobena městským znakem.Vysoká brána je stejně jako Pražská brána pozůstatkem městského středověkého opevnění. Byla postavena v letech 1518 – 1524. Je to monumentální, 46 m vysoká šestipodlažní stavba, která je zakončena otevřeným ochozem a dlátovou střechou. Zdi jsou silné 2,35 m. Součástí Vysoké brány je její předbraní, které je zakončeno ochozem a cimbuřím se střílnami. Vysoká brána dnes slouží jako rozhledna, z jejíhož ochozu je výhled na celé město a do širokého okolí.Židovské ghetto. Křivolaké uličky pod Vysokou bránou jsou pozůstatky bývalého židovského ghetta, které bylo v méně využívaném prostoru města založeno v roce 1678.Z původní staré zástavby se dochovaly jen některé domy, z nichž nejzajímavější je dům tzv. Samsonův, jehož průčelí je zdobeno sgrafitem. Jedná se o nejlépe dochovanou renesanční stavbu ve městě.Synagoga je nejznámější židovskou kulturní památkou v Rakovníku synagoga vystavěná v roce 1763. V původním stavu se dochovala židovská modlitebna se štukatérskou výzdobou. V letech 1992-1994 byla provedena rekonstrukce celého objektu a dnes slouží synagoga jako koncertní síň.
Rabasova galerie - zbylá část budovy je dnes využívána jako galerie, pojmenovaná po malíři Rakovnicka Václavu Rabasovi. Tomuto malíři je také věnována stálá expozice galerie. Zahrada u synagogy a galerie byla roku 1960 přeměněna na letní kino.Židovský hřbitov je cennou kulturní památkou. Nachází se v prudké stráni na východním okraji města. Založen byl roku 1635 a jen o málo mladší jsou některé dochované náhrobky s hebrejskými nápisy. Náhrobky jsou barokního a klasicistního typu, hodnotný je i domek hrobníka, který je klasicistní. Na hřbitově se pochovávalo ještě ve 20.letech minulého století století.
SLANÝ
http://www.infoslany.cz/cs/sekce/turista/mestska-turistika/
Fortifikace města - opevnění
Slánské hradby vznikaly na přelomu 13. a 14. století. Součástí hradeb byly čtyři brány. Brána Pražská, Všehlušická, Lounská a Velvarská (jediná se zachovala). V dobách husitských válek však byla podstatná část městských hradeb zničena. Zkušenosti z válečných let potvrdily, jak důležité je opevnění města. Proto Slaný využil klidnějších let nejen k dílčí opravě kostela sv. Gotharda, ale především k zásadní obnově fortifikace. Hlavní stavební práce, jejichž stopy se zachovaly v jižních a severních úsecích městského opevnění, proběhly ve 3. čtvrtině 15. století. Prstenec vnější a vnitřní kamenné hradby, zpevněné nově vystavěnými branami, hranolovými věžemi, baštami, parkánovou zdí, valy a příkopy se stal pýchou a zároveň jednou z dominant celého města. Tak zachycuje město i veduta Jana Willenberga (1571-1613) z počátku 17. století. Byla dostavěna věž nad Velvarskou branou, hájená (už nezachovaným) předbráním s padacím mostem. Severní stranu věže zdobí erbovní reliéfy z přelomu 15. a 16. století. Pod sv. Gothardem se rozložila mohutná, předsunutým opevněním (barbakánem) chráněná Pražská brána, jejíž budování skončilo v r. 1472. Její výzdoba nesla i heraldické motivy. Byla však roku 1841 velmi nerozumně zbourána. Nestojí ani skromnější Lounská brána, o níž jsou zprávy z 16. století. V současnosti lze tedy ze zbytků městských hradeb vidět pouze tři bašty a jedinou zachovalou bránu, Velvarskou.
Objevte kouzlo tohoto města
Slaný - objevte kouzlo tohoto města - víte, že Slaný se podle pověsti jmenuje podle slaného pramene, který vyvěral pod Slánskou horou?
památky - víte, že ve Slaném najdete nejstarší barokní repliku Božího hrobu v Čechách?
příroda - víte, že Slánská hora je pozůstatek bouřlivé sopečné činnosti?
a ještě něco navíc - víte, že můžete ve Slaném aktivně strávit víkend (Sladký víkend ve Slaném) nebo ochutnat slánské víno z vinic, které se rozkládají na svazích okolo Slaného?
Královské město Slaný leží od dávných časů na důležité obchodní křižovatce. Svou polohou, těsnou blízkostí Prahy a zajímavým okolím je ideálním místem k celodenním výletům z celého Středočeského kraje i z hlavního města. K procházkám přírodou láká nová naučná stezka na Slánské hoře. V centru města se můžete pokochat kulturními památkami a tělo můžete provětrat ve Víceúčelové sportovní hale s bazénem nebo ve Sportovním centru. Proto neváhejte a vydejte se objevit kouzlo tohoto města!
Chrám sv. Mikuláše v Lounech
http://louny.racx.cz/index2.php
Kostel sv. Mikuláše v Lounech, jedno z vrcholných děl české pozdní gotiky, je dominantou a chloubou města. Roku 1994 byl vyhlášen Národní kulturní památkou.
První písemná zmínka o lounském farním kostele, tehdy ještě zasvěcnému sv. Kříži, pochází z roku 1332. Byl vystavěn pravděpodobně v románském nebo ranně gotickém slohu. Ve 14. století byl kostel poškozen požárem, a tak roku 1347 postavil Pešek Wandy novou věž. Současně s přestavbou kostela došlo také ke změně patrocinia a kostel byl zasvěcen sv. Mikuláši.
Chrám byl téměř úplně zničen velkým požárem města roku 1517. Po požáru nechalo město Louny na místě původního kostela postavit kostel nový. Stavitelé chrámu Benedikt Rejt z Pístovaa pravděpodobně i Pavel z Pardubic z původního kostela zachovali pouze zdivo věže a v pozdně gotickém slohu zbudovali trojlodní stavbu s krásnou žebrovou klenbou na pilířích. Charakteristický rys lounského chrámu tvoří štíhlé stanové střechy kryté břidlicí. Jsou dílem lounského tesaře mistra Eliáše. Pýchou kostela je pozdně gotický vchod na jižní straně se síťovou klenbou a portálemzdobeným renesančními ornamenty kolem dveří. Perlou chrámového interiéru se stala kamenná kazatelna z roku 1540 zdobená trojlístky a liliemi. Vchod na ni zkrášlují květy a dva andílci v renesančním slohu. Řezba hlavního dřevěného oltáře od sochaře Jeronýma Kohla, je vyvedena do nejmenších detailů, obsahuje desítky postav z biblických vyprávění, anděly a barokní dekor. Pod vedením architekta Josefa Mockera a později Kamila Hilberta v letech 1885 – 1902 byla provedena celková oprava kostela.
V současné době je možno vystoupit na ochoz věže, ze kterého je krásný výhled na celé město Louny a okolí s Českým středohořím. Věž chrámu je 60 m vysoká, stavebním materiálem byl pískovec. Výstup na věž umožňuje točité schodiště se 180 schody.