PLZEŇ:
Poznejte příběh piva v plzeňském pivovaru
http://www.prazdroj.cz/
Žádný milovník zlatavého moku by si neměl nechat ujít prohlídku nejslavnějšího českého pivovaru - plzeňského Prazdroje. Plzeňský Prazdroj založili a postavili společnými silami právováreční měšťané města Plzně v roce 1842. V tehdejším Měšťanském pivovaru Plzni byla uvařena první várka spodně kvašeného ležáku, který následně dobyl celý svět pod jménem Pilsner Urquell, a který dal název celému jednomu druhu piv – Pils. Dnes je pivovar živým a dynamickým místem, kde se prolíná tradiční výrobní postup piva Pilsner Urquell s nejmodernějšími technologiemi pivovarnictví.
Do pivovaru můžete nahlédnout díky exkurzi s názvem "Setkejte se s legendou Pilsner Urquell", která vás seznámí s historií a tajemstvím výroby legendárního ležáku, prohlédnete si autentická místa pivovaru, kde se pivo Pilsner Urquell od 19. století vyrábí a neodmyslitelným završením prohlídky je návštěva historických pivovarských sklepů, kdeo chutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubových ležáckých sudů.
Pivovarské muzeum v Plzni - prožijte příběh piva
Prohlídka Pivovarského muzea vám umožní prožít příběh piva od starověku do současnosti. Muzeum najdete v unikátně zachovaném právovárečném domě, který dýchá atmosférou středověku a vypráví o výrobě a způsobu podávání i pití piva. Zábavná i poučná expozice potěší milovníky historie a pivovarnictví.
.
Společnost
ŠKODA INVESTMENT a. s a
Západočeská univerzita v Plzni založily obecně prospěšnou společnost se záměrem vybudovat v Plzni v areálu průmyslového závodu ŠKODA moderní interaktivní centrum (ve světě označované jako science center). Regionální technické muzeum o. p. s. změnilo svůj název dne 1. 9. 2010 na
Techmania Science Center o. p. s. V dozorčí radě obecně prospěšné společnosti jsou zástupci statutárního města Plzeň a Plzeňského kraje. Projekt interaktivního muzea Techmania ve svém začátku nesl pracovní název Technorama, podle švýcarského science centra.
Oba zakladatelé se tak snaží reagovat na současnou situaci, kdy v České republice klesá zájem o technické obory. Science centra vnímají jako ve světě osvědčený způsob vedoucí k posílení zájmu o vědu a techniku. Hlavní cílovou skupinou jsou děti a mládež. Společnost ŠKODA
INVESTMENT a. s. do projektu vložila budovu o celkové ploše cca 10.000 m
2.
Techmania Science Center je založeno na expozicích složených z interaktivních exponátů, které herní formou přibližují určitý matematický či fyzikální princip. Interaktivnost spočívá v tom, že návštěvník svojí činností exponát "rozhýbe", tak aby se prostřednictvím daného děje ukázal vlastní princip. Učení je zde postaveno na vlastním prožitku - zkušenosti.
Projekt Techmania si klade za cíl v určitých oborech přiblížit vývoj lidského poznání a v návaznosti na to ukázat, jak se toto poznání uplatňuje v technice. Dalším cílem je také představit současnou hranici lidského poznání a poukázat na nezodpovězené otázky, na které budou hledat odpovědi další generace - nejlépe mladí návštěvníci science centra.
A nedaleko je též Šumava:
Zimní Šumava:
LYŽOVAT MŮŽETE V MNOHA AREÁLECH PO OKOLÍ - ZADOV, ŽELEZNÁ RUDA, KAŠPERSKÉ HORY NEBO GROSS ARBER
velmi dobrá dostupnost také z Prahy
možnost spojení WELLNESS a lyžování - blízký (7 km) lyžařský areál Kocourov (zasněžovací technika, profesionální ski servis a půjčovna atd.) www.skikocourov.cz
Ski Areál Zadov - Churáňov
http://www.lazadov.cz/la/
Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnosti - délka 4,5 km, přepravní kapacita 6 dopravních zařízení je 4500 os./hod.
Sjezdovky se 2x denně upravují, sjezdovky 1,2,3 a 5 jsou uměle zasněžovány.
Provoz dopravních zařízení je denně od 8:30 do 16 hodin a večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin. Téměř celý areál Kobyla (sjezdovky 1, 2 a 5) je osvětlen a sjezdovky jsou pro večerní lyžování vždy čerstvě upraveny. V areálu jsou i 3 zařízení s možností rychlého občerstvení s otevírací dobou dle provozu areálu.
Ski areál Gross Arber
http://www.arber.de/zima.html
.
Na Javoru se nacházejí nejmodernější a nejjasnější umělé osvětlení v Bavorském lese. Optimálně jsou osvětlené 3 sjezdovky - Sluneční (Sonnenhang), Dámská (Damenstrecke) a nově také plochá Rodinná sjezdovka (Familienstrecke). Večerní lyžování je tedy možné i na velmi oblíbené Rodinné sjezdovce. Perfektně osvětlené je rovněž i sjezdovka Dámská (Damenstrecke) a také i Sluneční sjezdovka (Sonnenhang). Díky výkonné 6-ti místné sedačkové lanovce Sonnehang, která jako první na světě má automaticky zavíranou dětskou bezpečností zábranu, si můžete užívat večerní lyžování bez čekání ve frontách.
Doba večerního lyžování je ideální pro rodiny a děti, neboť od 18,00 do 21,00 hodin můžete pohodlně a bez stresu také lyžovat. Čekací doby nejsou. A to nejlepší přijde na konec. Všechny 3 sjezdovky jsou v době od 17 do 18 hodin kompletně nově upraveny. Tím máte tedy i na večer k dispozici perfektní sjezdovky.
Ski areál Kašperské Hory (Snowhill)
2x nový lyžařský vlek + dětský vlek
Moderní zasněžovací systém pro 100 % tratí
DĚTSKÝ PARK - TOP NOVINKA!
.
Aquapark Horažďovice - odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě
Zmoženým svalům přijde vhod výřivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62 m, dětský bazének s 2 skluzavkami a masážními tryskami pro děti, perličkovou lázeň nebo umělé vlnobití a kulový vodotrysk.
Šumava shora z rozhledny Poledník
Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.
Aquapark Horažďovice
www.bazen.horazdovice.cz
Zmoženým svalům příjde vhod vířivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62m, dětský bazének se dvěma skluzavkami a masážními tryskami pro děti, perličkovou lázeň nebo umělé vlnobití a kulový vodotrysk.
Na Šumavě se otevřela nová pozorovatelna jelenů
Správa Národního parku Šumava otevřela další místo pro pozorování jelení zvěře, a to v novém pozorovacím srubu v přezimovací obůrce Zahrádky u Borové Lady. Turisté navíc k tomuto místu mohou dojet na povoze taženém koňmi.
Od středy 12. února 2014 je na
Šumavě otevřené nové pozorovací místo v
přezimovací obůrce Zahrádky v Borových Ladách, kde můžete sledovat jelení zvěř, která zde tráví zimu.
Prohlídkyspojené s krmením jelenů se tu konají
každou středu. Místo srazu vám upřesní pracovník Správy šumavského parku při telefonické objednávce. K přezimovací obůrce vás z Borové Lady
odveze vůz tažený koňmi.
Pozorování jelení zvěře je tradiční atrakce
Národního parku Šumava,
vyjížďky na koních jsou však letošní novinkou, která se setkává s mimořádným zájmem. Koně Správy NP Šumava však neslouží jen turistům - ve "své pracovní době" přibližují dřevo ze šumavských lesů. Zájemci se mohou
objednat na telefonním čísle 388 434 125, vstupenka na pozorování zvěře
stojí 20 korun, doprava k přezimovací obůrce koňským povozem 30 korun. Děti do 10 let mohou jít na prohlídku zdarma.
Na jeden termín se vejde až 25 lidí.
Jelení zvěř lákají lesníci NP Šumava
před pozorovací místo na pamlsky. Zvířata dostávají
mrkev, řepu a oves. Důležitým faktorem je ale klid, vhodně načasovaná procházka turistů či návštěva rysa v obůrce. Může se totiž stát, že jeleni nepřijdou.
Přezimovací obůrka už je od února otevřená i
na Jeleních Vrších. Zájemci o pozorování se objednávají na telefonu 388 335 014.
Od ledna se již tři dny v každém týdnu provádí i