Sporthotel Olympia***
Zadov-Churáňov
Prodloužený velikonoční víkend plný zábavy s Velikonočními dobrotami
skvělý Velilkonoční balíček pro pobyty 18.4.-30.4.
a k tomu 19.4. živá hudba a zelené pivo - speciál českého typu
SportHotel Olympia*** má 4 podlaží s výtahem, prostorným schodištěm s bezpečnostními a protipožárními prvky a bezbarierový vstup do hotelu bočním vchodem. Nabízíme Vám ubytování s kapacitou 99 lůžek ve dvoulůžkových až čtyřlůžkových pokojích.Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení, radiopřijímač, hotelový telefon a televizor. Z většiny pokojů je krásný výhled na centrální Šumavu či na běžecký areál.
V hotelu jsou též k dispozici 2 učebny vhodné pro školení. Malá s kapacitou 15 osob, větší pro 70 osob. V obou učebnách je možnost použití TV, videa promítacího plátna, flipchart, ostatní požadovanou techniku rádi zajistíme. Obě učebny mají denní světlo s možností zatemnění.Kormě učeben je možné využít i hotelovou restauraci s maximální kapacitou 90 osob. Hotel je pokryt signálem bezdrátové sítě Wifi v prostoru vstupní haly.
V restauraci hotelu je připraven široký výběr jídel, včetně specialit české kuchyně, dále široká nabídka pokrmů pro nejmenší hosty či vegetariánské pokrmy. Při pořádání společenských akcí Vám nabízíme různé druhy pohoštění, obědy nebo večeře formou švédských stolů či obsluhy, rauty či slavnostní recepce.
V hotelu je po rekunstrukci nově whirlpool,fitcentrum.
Dále je zde k relaxaci možnost využítí sauny a masáží.
A co když někdy zaprší?
O Vaši zábavu se postará hotelový bar a herna - příjemné posezení, plazmová televize v hale hotelu, v herně kulečník, šipky a stolní fotbal.
Pro pobavení Vašich dětí je připraven hezky vybavený dětský koutek a před hotelem dětské hřiště s houpačkou.
Pro wellness chtivé klienty je připravena nová Whirlpool vířivka, která pojme až 8 lidí. Standardem je prostorná sauna s bazénkem se studenou vodou. Na přání zajištění masáží různého charakteru a ceny.
NOVĚ K DISPOZICI INFRASAUNA:
Pro sportovně založené:
- moderně vybavené fitness s posilovacími stroji, novou sadou činek, rotopedem, dvěmi spinningovými koly a vynikajícím běhacím pásem s měřičem tepové frekvence
- v suterénu hotelu je umístěn stolní tenis - zaměstnanec recepce Vám pálky i míček rád zapůjčí
- školicí místnost je po vyklizení stolů možné použít jako tělocvičnu pro provozování jógy, aerobiku a dalších aktivit
- samozřejmostí je možnost zapůjčení NordicWalkingových holí
- v zimním období úschovna lyží, v blízkosti hotelu i půjčovna a lyžařská škola
Kontakt:
SPORTHOTEL OLYMPIA
Zadov 349, 384 73 Stachy
recepce:(+420) 388 428 282
tel./fax (+420) 388 428 224
e-mail: recepce@sporthotelolympia.cz
www.sporthotelolympia.cz
Velikonoční balíček v tomto 3* hotelu obsahuje:
3x ubytování pro dva v dvojlůžkovém hotelu s příslušenstvím a TV
3x snídaně pro 2 - bufet
3x večeře pro 2 - výběr z třichodového menu
domácí mazlíček zdarma, bezplatný parking
19.4. taneční večer s živou hudbou + točí zelené pivo - ochucený speciál
volný vstup do fitness po celou dobu pobytu
dítě do 2,99 let bez nároku na lůžko a služby zdarma
dítě 3-12 let se všemi službami na přistýlce za 1280 Kč/pobyt - platba v hotelu
děti od 12,1 let a dospělí na přistýlkách za 1360 Kč/pobyt
Platnost od 18.4.-30.4.2014
po obdržení voucheru si prosím rezervujte pobyt včas!
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Ing. Petr Nehoda
IČO 11216441
Provozovna:
Sporhotel Olympia
Zadov 349, 384 73 Stachy
TURISTICKÉ A DALŠÍ INFORMACE:
Šumava je krásná v každém ročním období a Sporthotel Olympia je ideálním
výchozím bodem.
Pokud bude sníh, zavítejte k německým sousedům:
Lyžovat lze v dostupném okolí např. v těchto areálech:
Areál Gross Arber (cca 40 km) - http://www.arber.de/zima.html
Churáňov
Churáňov je bývalá dřevařská a sklářská osada, která vznikla v 1. polovině 18. století. Dnes spolu se Zadovem tvoří velmi významné středisko zimních sportů.
Z Churáňova je překrásný rozhled po okolních vrcholcích, především na Popelní horu, vrch Valy s Obřím hradem nebo Ždánov. Okolo vrcholku vede okružní naučná stezka Churáňov, která je dlouhá 7 km a přibližuje nejzajímavější místa této oblasti. Churáňov je protkán množstvím značených turistických a cyklistických tras.
Lanové centrum Proud Zadov
Pro cyklisty
Pro cyklisty
|
Cyklotrasy na Vimpersku - trasa I - pod Boubín - 27 km - žlutá |
|
|
Cyklotrasy na Vimpersku - trasa II - okolo střelnice,údolím Pravětínského potoka - 29 km - žlutá |
|
|
Cyklotrasy na Vimpersku - trasa III - Nové Hutě, Borová Lada, Světlá hora - 30/40 km - modrá |
|
|
Cyklotrasy na Vimpersku - trasa IV - Sudslavice,Svatá Máří,Cikánský potok - 40 km |
|
|
Cyklotrasy na Vimpersku - trasa V - Mářský vrch,údolím Spůlky - 35 km |
|
|
Cyklotrasy na Zbytinsku |
|
|
Od Vltavského luhu k Plešnému jezeru na kole |
|
|
Vltavský okruh: Kvilda, Knížecí pláně, Strážný, Lenora, Horní Vltavice, Borová Lada, Kvilda - 62km |
NÁVRH DOPORUČENÝCH TRAS PRO PĚŠÍ TURISTY:
Trasy pro pěší
Tyto trasy nemají speciální značení, jsou shodné se sítí pěších tras vyznačených běžným pásovým způsobem používaným Klubem českých turistů.
Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.
Na rozhlednu vede 227 schodů a měří 37 metrů. Dostanete se na ni po zaplacení vstupného (dostanete zdarma pohlednici). Po neobvykle širokém schodišti můžeme vystoupat do třech vyhlídkových pater, kde je umístěna galerie fotografií šumavské přírody. Celkem se můžete zastavit na třech vyhlídkových plošinách. Samotná vyhlídková plošina je přístupná pomocí krátkého žebříku. Výhled z jedné z nejvýše položených rozhleden v České republice na vrcholy prakticky celé Šumavy je opravdovým zážitkem.
Vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám (mnohdy i v červenci klesají teploty pod 0° C a sníh leží v okolí věže i v červnu), je věž přístupná pouze v době letní sezóny, tedy od června do září. V květnu a říjnu bývá obvykle otevřeno dle počasí jen v sobotu a v neděli.
Z historie rozhledny: na konci 60. let 20. století vznikl na Poledníku (1315 m n. m.) areál, který sloužil armádě jako základna pro sledování leteckého a pozemního provozu v sousedním Německu a jako odposlechová stanice a rušička televizního i radiového signálu vysílačů umístěných za našimi hranicemi. Až do roku 1989 patřil Poledník do přísně střežené pohraniční zóny Šumavy. Po roce 1990 byl armádou opuštěn, nevzhledné objekty byly zbořeny a zůstala jen věž, která byla přebudovaná na rozhlednu. Věž byla otevřena v roce 1998 a je využívána i k příležitostným výstavám.
Národní park Šumava – největší národní park České republiky
www.npsumava.cz
Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení.
Na 920 km2 zde leží dva národní parky - na německé straně od r. 1970 NP Bavorský les, na české od r. 1991 největší český národní park NP Šumava s 680 km2.
V roce 1990 byla zapsána do seznamu UNESCO jako Biosférická rezervace Šumava. Nejcennější část území CHKO byla v roce 1991 vyhlášena národním parkem, čímž došlo ke zmenšení rozlohy CHKO na 99 624 ha. Dnes plní tato oblast především funkci ochranného pásma národního parku. Na území, které se rozkládá v nadmořské výšce od 498 m n. m. Víteň do 1362 m n. m. Boubín žije 21 000 obyvatel a je rozděleno do čtyřech zón, přičemž I. zóna je přírodně nejhodnotnější. Součástí tohoto území jsou také přírodní rezervace a přírodní památky, zajišťující dlouhodobé pozorování a ochranu vzácných biotypů.
Rozprostírá se na území Plzeňského a Jihočeského kraje při jihozápadní hranici s Německem a Rakouskem. Za svoji atraktivitu vděčí NP kromě jiného i dlouholeté existenci železné opony, která na několik desetiletí zmrazila působení člověka v hraničních oblastech a dala tak prostor přirozenému vývoji krajiny. Uprostřed Evropy vznikl unikátní přírodní celek jehož hodnoty si bezesporu zaslouží ochranu. Oblast Šumavy a Bavorského lesa tvoří společně jeden z nejrozsáhlejších lesních komplexů ve střední Evropě. Území NP leží v nadmořské výšce od 600 m n. m. údolí Otavy u Rejštejna do 1378 m n. m. (Plechý) a trvale zde žije kolem 2000 obyvatel. Podle stupně ochrany přírody je NP rozdělen do tří zón:
I. zóna - přísná přírodní - 13% z celkové plochy, zahrnuje nejcennější části, území je ponecháno přirozenému vývoji bez vlivu člověka, platí zde zákaz vstupu mimo vyznačené trasy.
II. zóna - řízená přírodní - 83% z celkové plochy, člověkem převážně pozměněné lesní a zemědělské ekosystémy.
III. zóna - okrajová - 4% z celkové plochy, území značně pozměněné člověkem, osídlené nebo hospodářsky kultivované oblasti zejména obce, jejich okolí a zemědělské plochy.
Vzácné lokality NP z hlediska ochrany rostlin a živočichů (15 000 ha) jsou navíc zahrnuty do šesti klidových území, ve kterých se lze pohybovat pouze po vyznačených turistických stezkách.
Klidová území:
- Modravské slatě
- Plesná – Ždánidla
- Kaňon Křemelné
- Zhůřecká slať – Mezilesní slať
- Vltavský luh
- Trojmezná – Plechý – Smrčina
Jezerní slať
Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní "ostrov severské přírody" se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.
Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová dřevěná rozhledna, s výhledem na celou slať a protilehlý Antýgl. Na Jezerní slati byla naměřena historicky nejnižší teplota v České republice.
Vydra
Malebná horská říčka s četnými peřejemi a obrovskými balvany je jedním z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších míst Šumavy.
Prameny Vltavy
I. zóna NP "Prameny Vltavy" označuje rozsáhlé vrchovištní rašeliniště a leží v prostoru bývalého hraničního pásma. Cestou k prameni dokonce projdete průsekem, kudy v minulosti vedla železná opona. Přestože samotný pramen Vltavy má spíše symbolický charakter, za návštěvu určitě stojí.
Šumava shora z rozhledny Poledník
Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.
Na rozhlednu vede 227 schodů a měří 37 metrů. Dostanete se na ni po zaplacení vstupného (dostanete zdarma pohlednici). Po neobvykle širokém schodišti můžeme vystoupat do třech vyhlídkových pater, kde je umístěna galerie fotografií šumavské přírody. Celkem se můžete zastavit na třech vyhlídkových plošinách. Samotná vyhlídková plošina je přístupná pomocí krátkého žebříku. Výhled z jedné z nejvýše položených rozhleden v České republice na vrcholy prakticky celé Šumavy je opravdovým zážitkem.
Vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám (mnohdy i v červenci klesají teploty pod 0° C a sníh leží v okolí věže i v červnu), je věž přístupná pouze v době letní sezóny, tedy od června do září. V květnu a říjnu bývá obvykle otevřeno dle počasí jen v sobotu a v neděli.
Z historie rozhledny: na konci 60. let 20. století vznikl na Poledníku (1315 m n. m.) areál, který sloužil armádě jako základna pro sledování leteckého a pozemního provozu v sousedním Německu a jako odposlechová stanice a rušička televizního i radiového signálu vysílačů umístěných za našimi hranicemi. Až do roku 1989 patřil Poledník do přísně střežené pohraniční zóny Šumavy. Po roce 1990 byl armádou opuštěn, nevzhledné objekty byly zbořeny a zůstala jen věž, která byla přebudovaná na rozhlednu. Věž byla otevřena v roce 1998 a je využívána i k příležitostným výstavám.
Aquapark Horažďovice
www.bazen.horazdovice.cz
Zmoženým svalům příjde vhod vířivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62m, dětský bazének se dvěma skluzavkami a masážními tryskami pro děti, perličkovou lázeň nebo umělé vlnobití a kulový vodotrysk.
Na Šumavě se otevřela nová pozorovatelna jelenů
Správa Národního parku Šumava otevřela další místo pro pozorování jelení zvěře, a to v novém pozorovacím srubu v přezimovací obůrce Zahrádky u Borové Lady. Turisté navíc k tomuto místu mohou dojet na povoze taženém koňmi.
Od středy 12. února 2014 je na
Šumavě otevřené nové pozorovací místo v
přezimovací obůrce Zahrádky v Borových Ladách, kde můžete sledovat jelení zvěř, která zde tráví zimu.
Prohlídkyspojené s krmením jelenů se tu konají
každou středu. Místo srazu vám upřesní pracovník Správy šumavského parku při telefonické objednávce. K přezimovací obůrce vás z Borové Lady
odveze vůz tažený koňmi.
Pozorování jelení zvěře je tradiční atrakce
Národního parku Šumava,
vyjížďky na koních jsou však letošní novinkou, která se setkává s mimořádným zájmem. Koně Správy NP Šumava však neslouží jen turistům - ve "své pracovní době" přibližují dřevo ze šumavských lesů. Zájemci se mohou
objednat na telefonním čísle 388 434 125, vstupenka na pozorování zvěře
stojí 20 korun, doprava k přezimovací obůrce koňským povozem 30 korun. Děti do 10 let mohou jít na prohlídku zdarma.
Na jeden termín se vejde až 25 lidí.
Jelení zvěř lákají lesníci NP Šumava
před pozorovací místo na pamlsky. Zvířata dostávají
mrkev, řepu a oves. Důležitým faktorem je ale klid, vhodně načasovaná procházka turistů či návštěva rysa v obůrce. Může se totiž stát, že jeleni nepřijdou.
Přezimovací obůrka už je od února otevřená i
na Jeleních Vrších. Zájemci o pozorování se objednávají na telefonu 388 335 014.
Od ledna se již tři dny v každém týdnu provádí i na
Srní do přezimovací obůrky Beranky (tel. 376 599 225). Zde mohou zájemci vidět
jelena s nejsilnějším parožím na západní straně Šumavy, kterému lesníci přezdívají Král lesa. Stejně jako všude doporučuje Správa NP a CHKO Šumava vzít si teplé oblečení a nechat doma psa.