Chatky v campu Klášterský Mlýn
Rejštejn
Skvělá lokalita poblíž světoznámé řeky Vydry. Vynikající nástupiště
turistických i cyklistických cest.
Rodinný kemp se nachází mezi zalesnenými kopci u reky Otavy, nedaleko hranic s Německem a Rakouskem. Ke stanovaní nabízíme dostatek prostoru, čisté umývárny včetnë místnosti na prebalování miminek. Náš kemp je téz ideální místo na sportovní i kulturní vyžití.
Jednoduché turistické chatky jsou zařízeny účelově - dvě palandy a skříň a jsou buď s úložným prostorem na kola či kočárek (uzamykatelný přístřešek) nebo bez tohoto úložného prostoru. U každé chatky je k dispozici soukromé venkovní posezení – stůl, lavice, židle.
Kamp
je velmi dobře vybaven a v rámci voucheru můžete používat:
MODERNÍ CENTRÁLNÍ SOCIÁLNÍ ZAŘÍZENÍ (umývárna, sprchy, WC), teplá voda celý den, 2x denně uklid)
VYBAVENÁ CENTRÁLNÍ KUCHYŇKA pro vlastní vaření, soukromými lednicemi
VYBAVENÁ PRÁDELNA (s možným zapůjčením žehličky)
děti mají k dispozici venkovní dětské hřiště se skluzavkami a houpačkami
stůl na stolní tenis
Stravování
Pokud budete mít zájem, můžete se stravovat přímo v penzionu Klášterský mlýn 3*+.
Ráno vám budeme podávat bohatou snídani formou švédského stolu. Po náročném dni vám budeme podávat 100 % domácí večeři o třech chodech sestavenou z čerstvých produktů místních statků a farem v převážně BIO kvalitě.
Kontakt:
Penzion KLAŠTERSKÝ MLÝN
Klášterský Mlýn 9
341 92 Rejštejn
www.klasterskymlyn.com
Telefon: 776 616 414 nebo 601 589 866
Volejte od 10:00 hod - 17:00 hod
Email: klasterskymlyn@ptnet.cz
POLOHA NA MAPĚ:
ZDE
.
Voucher v chatce campu u Penzionu Klášterský Mlýn obsahuje:
1x ubytování ve 4lůžkové turistické chatce se dvěma palandami, skříní a nočním stolkem (některé chatky jsou vybaveny i uzamykatelným prostorem pro kola a vlastním posezením)
1x 2 hodiny na tenisovém nebo víceúčelovém kurtu s umělým povrchem
ložní prádlo v ceně pobytu
použití moderního centrálního sociálního zařízení (umývárna, sprchy, WC), teplá voda celý den, 2x denně uklid
použití vybavené centrální kuchyňky pro vlastní vaření, soukromými lednicemi, stánkem s občerstvením s točeným pivem
vybavená prádelna (s možným zapůjčením žehličky)
bar a útulná restaurace s terasou
děti mají k dispozici venkovní dětské hřiště se skluzavkami a houpačkami
stůl na stolní tenis
wifi a parkoviště zdarma
Rezervace možná na období : 12.5.-30.9.2015.
NAKUPTE SI VÍCE VOUCHERŮ PRO VÍCEDENNÍ POBYT!
.
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel ubytovacího zařízení):
David Černý
IČO 67182208
Prachatice II, Krátká 1263
TURISTICKÉ INFORMACE a tipy:
Pro cyklisty cyklotrasy:
http://www.npsumava.cz/cz/1047/sekce/cyklotrasy/
Můžete navštívit taktéž naše bavorské sousedy, např. areál Gross Arber s nejvyšším
bodem Šumavy na německém území:
http://www.arber.de/leto.html
.
Řeka Vydra - nespoutaná perla Šumavy
TIP NA VÝLET
Vydra patří mezi nejkrásnější šumavské horské říčky s peřejnatým řečištěm a obřími hrnci vymletými v žulových balvanech. Protéká malebnou krajinou přírodní rezervace Povydří a její tok dosahuje délky 23 km.
Nespoutaná horská říčka Vydra, která vzniká u
Modravy ve výši 980 m
soutokem potokůRoklanským, Javořím, Filipohuťským a Modravským, protéká v úseku od Antýglu po Čeňkovu pilu romantickým kaňonem. Nachází se tu
přírodní rezervace zvaná
Povydří, která patří k nejnavštěvovanějším místům na Šumavě vůbec.
V balvanitém řečišti řeka tvoří
četné peřeje a kaskády. Činností vody a písku vznikají v balvanech početné
obří hrnce. Nejvíce je jich vidět u
Antýglu. Na stráních nad údolím řeky se zachovala
kamenná moře. U Čeňkovy pily se Vydra stéká s
Křemelnou a vzniká tak
řeka Otava. Asi v polovině cesty mezi Antýglem a Čeňkovou pilou se nachází zámá
Turnerova chata, kde si lze ve výběhu prohlédnout
expozici vydry říční, podle které řeka dostala svůj název.
,
Trasy pro pěší
TIPY NA KRÁSNÉ PROCHÁZKY ZDE:
Tyto trasy nemají speciální značení, jsou shodné se sítí pěších tras vyznačených běžným pásovým způsobem používaným Klubem českých turistů.
Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.
Na rozhlednu vede 227 schodů a měří 37 metrů. Dostanete se na ni po zaplacení vstupného (dostanete zdarma pohlednici). Po neobvykle širokém schodišti můžeme vystoupat do třech vyhlídkových pater, kde je umístěna galerie fotografií šumavské přírody. Celkem se můžete zastavit na třech vyhlídkových plošinách. Samotná vyhlídková plošina je přístupná pomocí krátkého žebříku. Výhled z jedné z nejvýše položených rozhleden v České republice na vrcholy prakticky celé Šumavy je opravdovým zážitkem.
Vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám (mnohdy i v červenci klesají teploty pod 0° C a sníh leží v okolí věže i v červnu), je věž přístupná pouze v době letní sezóny, tedy od června do září. V květnu a říjnu bývá obvykle otevřeno dle počasí jen v sobotu a v neděli.
Z historie rozhledny: na konci 60. let 20. století vznikl na Poledníku (1315 m n. m.) areál, který sloužil armádě jako základna pro sledování leteckého a pozemního provozu v sousedním Německu a jako odposlechová stanice a rušička televizního i radiového signálu vysílačů umístěných za našimi hranicemi. Až do roku 1989 patřil Poledník do přísně střežené pohraniční zóny Šumavy. Po roce 1990 byl armádou opuštěn, nevzhledné objekty byly zbořeny a zůstala jen věž, která byla přebudovaná na rozhlednu. Věž byla otevřena v roce 1998 a je využívána i k příležitostným výstavám.
.
Řeka Křemelná - nejhlubší kaňon Šumavy
http://www.npsumava.cz/cz/
Řeka v národním parku Šumava pramení severně od Pancíře a teče opuštěnou krajinou ke svému soutoku s Vydrou u Čeňkovy Pily. Divoká horská řeka si dodnes zachovala přirozené řečiště a na březích i strmých úbočích kaňonu se vyskytují vzácné druhy rostlin i živočichů.
.
Národní park Šumava – největší národní park České republiky
www.npsumava.cz
Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení.
Na 920 km2 zde leží dva národní parky - na německé straně od r. 1970 NP Bavorský les, na české od r. 1991 největší český národní park NP Šumava s 680 km2.
V roce 1990 byla zapsána do seznamu UNESCO jako Biosférická rezervace Šumava. Nejcennější část území CHKO byla v roce 1991 vyhlášena národním parkem, čímž došlo ke zmenšení rozlohy CHKO na 99 624 ha. Dnes plní tato oblast především funkci ochranného pásma národního parku. Na území, které se rozkládá v nadmořské výšce od 498 m n. m. Víteň do 1362 m n. m. Boubínžije 21 000 obyvatel a je rozděleno do čtyřech zón, přičemž I. zóna je přírodně nejhodnotnější. Součástí tohoto území jsou také přírodní rezervace a přírodní památky, zajišťující dlouhodobé pozorování a ochranu vzácných biotypů.
Jezerní slať
Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní "ostrov severské přírody" se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.
Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová dřevěná rozhledna, s výhledem na celou slať a protilehlý Antýgl. Na Jezerní slati byla naměřena historicky nejnižší teplota v České republice.
Vydra
Malebná horská říčka s četnými peřejemi a obrovskými balvany je jedním z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších míst Šumavy.
Prameny Vltavy
I. zóna NP "Prameny Vltavy" označuje rozsáhlé vrchovištní rašeliniště a leží v prostoru bývalého hraničního pásma. Cestou k prameni dokonce projdete průsekem, kudy v minulosti vedla železná opona. Přestože samotný pramen Vltavy má spíše symbolický charakter, za návštěvu určitě stojí.ˇ
ZBRUSU NOVÝ BAZÉN V SUŠICI
http://www.sportoviste-susice.cz/vse-o-bazenu/
Sportovní areál – bazén Sušice byl vystavěn městem Sušice v letech 2012-2014 jako přístavba stávajícího zimního stadionu. Realizací tohoto projektu vznikl ucelený komplex zasazený do lokality Luh, kde vedle tohoto objektu najdete také moderní atletický stadion s tartanovou dráhou, fotbalové hřiště s umělým trávníkem, volejbalové a tenisové kurzy, in-line a cyklostezku, lanový a adrenalinový park OFFPARK, síť pěších a běžeckých tras, dětské hřiště, skatepark a v neposlední řadě i Otavský rekreační park – venkovní koupaliště. To vše v těsné blízkosti vodácké řeky Otavy.
Přímo v areálu pak můžete využít nejen plaveckého bazénu, zábavního bazénu, dvou vířivek, brouzdaliště či tobogánu, ale také posilovnu, dvě tělocvičny (malý a velký zrcadlový sál),lezeckou stěnu a víceúčelovou plochu (letní umělý povrch plochy zimního stadionu). Po jednotlivých aktivitách můžete svůj pobyt prodloužit ještě o regeneraci v parní lázni či finské sauně. Případně si můžete přímo v areálu dopřát masáž nebo strávit příjemný čas s přáteli na venkovní terase restaurace, kterou najdete hned vedle areálové recepce.
Hlavní nabídka
- Plavecký bazén - klasický bazén 25 m se čtyřmi plaveckými drahami určený především pro sportovní plavání
- Zábavní bazén - bazén ve tvaru ledviny s divokou řekou, vodní houpačkou masážními tryskami a chrliči
- Vířivky - dvě vířivky umístěné přímo v bazénové hale o kapacitě 25 osob
- Brouzdaliště - bazének se skluzavkou, vodním ježkem a řadou trysek pro nejmenší
- Tobogán - v ČR jedinečný 78 m dlouhý tobogán se světelnými LED efekty
- Střešní terasa - krásná střešní terasa určená k regeneraci a relaxaci za slunečných letních dní
- Technologie - úprava vody - stručný popis technologie čistění
- Bezbariérový přístup - sportovní areál je plnohodnotně přístupný i pro osoby s omezenou schopností pohybu
- Sauny a relaxace - klasická finská sauna, parní sauna, venkovní ochlazovna, ochlazovací bazének a masáže
Šumava shora z rozhledny Poledník
Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.
Na rozhlednu vede 227 schodů a měří 37 metrů. Dostanete se na ni po zaplacení vstupného (dostanete zdarma pohlednici). Po neobvykle širokém schodišti můžeme vystoupat do třech vyhlídkových pater, kde je umístěna galerie fotografií šumavské přírody. Celkem se můžete zastavit na třech vyhlídkových plošinách. Samotná vyhlídková plošina je přístupná pomocí krátkého žebříku. Výhled z jedné z nejvýše položených rozhleden v České republice na vrcholy prakticky celé Šumavy je opravdovým zážitkem.
Vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám (mnohdy i v červenci klesají teploty pod 0° C a sníh leží v okolí věže i v červnu), je věž přístupná pouze v době letní sezóny, tedy od června do září. V květnu a říjnu bývá obvykle otevřeno dle počasí jen v sobotu a v neděli.
Z historie rozhledny: na konci 60. let 20. století vznikl na Poledníku (1315 m n. m.) areál, který sloužil armádě jako základna pro sledování leteckého a pozemního provozu v sousedním Německu a jako odposlechová stanice a rušička televizního i radiového signálu vysílačů umístěných za našimi hranicemi. Až do roku 1989 patřil Poledník do přísně střežené pohraniční zóny Šumavy. Po roce 1990 byl armádou opuštěn, nevzhledné objekty byly zbořeny a zůstala jen věž, která byla přebudovaná na rozhlednu. Věž byla otevřena v roce 1998 a je využívána i k příležitostným výstavám.
Na Šumavě se otevřela nová pozorovatelna jelenů
Správa Národního parku Šumava otevřela další místo pro pozorování jelení zvěře, a to v novém pozorovacím srubu v přezimovací obůrce Zahrádky u Borové Lady. Turisté navíc k tomuto místu mohou dojet na povoze taženém koňmi.
Od středy 12. února 2014 je na Šumavě otevřené nové pozorovací místo v přezimovací obůrce Zahrádky v Borových Ladách, kde můžete sledovat jelení zvěř, která zde tráví zimu. Prohlídkyspojené s krmením jelenů se tu konají každou středu. Místo srazu vám upřesní pracovník Správy šumavského parku při telefonické objednávce. K přezimovací obůrce vás z Borové Ladyodveze vůz tažený koňmi.Pozorování jelení zvěře je tradiční atrakce
Národního parku Šumava,
vyjížďky na koních jsou však letošní novinkou, která se setkává s mimořádným zájmem. Koně Správy NP Šumava však neslouží jen turistům - ve "své pracovní době" přibližují dřevo ze šumavských lesů. Zájemci se mohou
objednat na telefonním čísle 388 434 125, vstupenka na pozorování zvěře
stojí 20 korun, doprava k přezimovací obůrce koňským povozem 30 korun. Děti do 10 let mohou jít na prohlídku zdarma.
Na jeden termín se vejde až 25 lidí.
Jelení zvěř lákají lesníci NP Šumava
před pozorovací místo na pamlsky. Zvířata dostávají
mrkev, řepu a oves. Důležitým faktorem je ale klid, vhodně načasovaná procházka turistů či návštěva rysa v obůrce. Může se totiž stát, že jeleni nepřijdou.
Přezimovací obůrka už je od února otevřená i
na Jeleních Vrších. Zájemci o pozorování se objednávají na telefonu 388 335 014.
Od ledna se již tři dny v každém týdnu provádí i na
Srní do přezimovací obůrky Beranky (tel. 376 599 225). Zde mohou zájemci vidět
jelena s nejsilnějším parožím na západní straně Šumavy, kterému lesníci přezdívají Král lesa. Stejně jako všude doporučuje Správa NP a CHKO Šumava vzít si teplé oblečení a nechat doma psa.
.
Co Prachatice - renesanční perla na Zlaté stezce nabízí?
Co musíte vidět ve městě na solné stezce
Pěkný výhled na město se otvírá z
věže kostela sv. Jakuba; uvidíte odtud dochované
hradby s dvojitou vstupní bránou a parkánem, radnici i domy kolem hlavního náměstí. V jednom z nich sídlí
Muzeum české loutky a cirkusu, v dalším Prachatické muzeum. Vedle tradiční historické expozice si zaslouží pozornost zejména moderně pojatá část s atraktivním modelem středověkého města a figurínami v životní velikosti, které na nádvoří muzea názorně předvádějí
život na Zlaté stezce.
Koho byste měli znát z prachatické historie
Svatý Jan Nepomuk Neumann (1811–1860), dítě nadané a hloubavé, které se vyhýbalo všem nezbednostem svých spolužáků – tak charakterizovali syna prachatického punčocháře jeho první učitelé. Kdo tehdy mohl tušit, že nadané dítko vystuduje na duchovního a posléze odjede do Ameriky, kde se stane nejenom biskupem ve Filadelfii, ale také prvním americkým svatým? Svatořečen byl v roce 1977 papežem Pavlem VI.
Cestovatelská potěšení Prachatic a okolí
.
Jezero Laka - nejmenší a nejvýše položené šumavské jezero