Horský hotel KUBA***
Kubova Huť
.
KRÁSNÉ PRÁZDNINY i PODZIM NA HORÁCH s BAZÉNEM V HOTELU.
UŽ JSTE BYLI V BOUBÍNSKÉM PRALESE, PODÍVALI JSTE SE DO KORUN
STROMŮ V BAVORSKU NEBO LIPNĚ A PROJELI JSTE SE NA KOLOBĚŽKÁCH?
ŽE NE? TAK TO JE NEVYŠŠÍ ČAS TO NAPRAVIT!
Horský Hotel Kuba se nachází v malebné vesničce Kubova Huť na úpatí Boubína. Hotel je vhodný jak pro individuální pobyty rodin s dětmi, tak pro skupinové pobyty dospělých i dětí. Pro naše hosty je k dispozici krytý bazén (6 x 10 x 1,5 m) a stolní tenis, jejichž využití je zdarma. Dále je možno využít vířivou vanu Whirpool, infrasaunu, stolní fotbálek, kulečník a mnoho jiného, záleží na ročním období a na počasí.
Hotel je v létě svou polohou určen houbařům, milovníkům turistiky a cykloturistiky. V zimě najdou vyžití příznivci zimních sportů - sjezdového lyžování, nebo běžkování.
Železniční i autobusová zastávka jsou cca 150m od hotelu, dostat se k nám tedy není problém.
Hotel disponuje 38 pokoji se sociálním zařízením ( vana nebo sprcha), televizí se satelitním příjmem a telefonem s přímou volbou. Pokoje jsou dvou, tří a čtyřlůžkové. Wi – fi připojení je možné v okolí recepce a na lobby baru.
V okolí je množství turistických tras, z Kubovy Huti dojdete například po modré značce na Boubínskou rozhledu, ze které je za dobré viditelnosti možno dohlédnout až na vrcholky Alp. Typy na výlety jsou připraveny v recepci, rádi Vám s výběrem výletu poradíme.
Kubova Huť je nejvýše položená železniční stanice v České Republice – 997m. Neměli by jste tedy zapomenout podniknout nějaký výlet vláčkem, na recepci jsou k dispozici jízdní řády s odjezdy vlaků směr Volary nebo Strakonice.
Vzhledem k blízkosti hraničního přechodu Strážný Vám můžeme doporučit i výlety do Německa, kde je například Stezka korunami stromů.
Ti, kteří se nechtějí za odpočinkem přesouvat dopravními prostředky, si mohou zaplavat v hotelovém bazénu, využít vířivku nebo infrasaunu, odpočinout v létě na jedné z hotelových teras, zahrát volejbal na našem hřišti nebo si udělat ohýnek v ohništi za hotelem a opéct buřty.
Kontakt:
HORSKÝ HOTEL KUBA***
Kubova Huť 26, Vimperk 385 01
Telefon: 388 436 319
Mobil: 725 591 684
Fax: 388 436 321
E-mail: info@hotelkuba.cz
www.hotelkuba.cz
.
POLOHA NA MAPĚ: http://goo.gl/maps/pkKvI
.
Letní balíček v tomto 3* hotelu obsahuje:
3x ubytování pro dva v dvojlůžkovém pokoji s příslušenstvím
3x snídaně pro 2 - bufet
3x večeře pro 2 - výběr z menu
zdarma vstup do bazénu, bezplatný parking
zdarma wifi připojení, zdarma stůl na stolní tenis.
Dítě do 3 let zdarma bez nároku na služby
dítě 3-12 let se všemi službami na přistýlce za 990 Kč/pobyt - platba v hotelu
děti od 12,1 let a dospělí na přistýlkách za 1300 Kč/pobyt - platba v hotelu
Platnost od 18.8.-17.11.2013
po obdržení voucheru si prosím rezervujte pobyt včas!
TURISTICKÉ A DALŠÍ INFORMACE:
Rozhledna na Boubíně - rozhled uprostřed pralesa
Dřevěná rozhledna Boubín se nachází přímo uprostřed Boubínského pralesa. Nabízí výhled na Vimperk, Prachatice, vrch Bobík, Boubínský hřbet a za dobrého počasí i Alpy.
Na vrcholu
Boubína stával dřevěný triangulační bod s vyhlídkovou plošinou, postavený ještě před válkou. Z bezpečnostních důvodů byl stržen v roce 1976. Na podzim 2004 byla postavena nová dřevěná rozhledna. Konstrukce 21 metrů vysoké rozhledny je ze smrkové kulatiny. Celá stavba musela být provedena bez strojní mechanizace, materiál o celkové váze 60 tun sem tak byl dopravován zřízenou lanovkou a koňmi.
Na vyhlídkovou plošinu vede 109 schodů a volně přístupná rozhledna poskytuje nádherný výhled: na západě a severu uvidíte Šumavu, Středočeskou pahorkatinu a město Vimperk. Na východě vykukuje Kleť s rozhlednou a hvězdárnou, na jihu spatříte Plechý a za dobré viditelnosti zahlédnete také Alpy.
Rozhledna je přístupná vlakem či autem z
Kubovy Huti a odtud po 4 kilometry dlouhé cestě po modré turistické trase.
Horské koloběžky na Šumavě - Kubova Huť - Boubín
Přijeďte si užít sjezdovku netradičně na koleběžce nebo se s ní vydejte na výlet. Kubova Huť vás zve na jízdu na horských koloběžkách na sjezdovku Pod Obrovcem, ale i na až 14 kilometrů dlouhé sjezdy z Kubovy Huti krásnou přírodou.
Vychutnejte si vyjížďky volnou krajinou po zpevněných lesních cestách po úbočí Boubína k Boubínskému pralesu, údolím Pravětínského potoka do Vimperka, okolo Světlohorské nádrže na Lipku nebopodél Račího potoka k Vltavě.
K dopravě na vrchol sjezdovky se používá lyžařský vlek „POD OBROVCEM“. Jízdné na vleku je zahrnuto v ceně půjčovného koloběžky. Koloběžky jsou vybaveny velice účinnými brzdami. Brzděte proto opatrně (více zadní brzdou) , aby nedošlo ke zbytečnému smyku a následnému úrazu.
Stezka v korunách stromů - v Bavorsku:
http://www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/index.php
Stezka v korunách stromů s tobogánem u Lipna - první a jediná v ČR
První a jediná stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.
Svou unikátností je Stezka korunami stromů Lipno přístupná nejširší možné věkové skupině návštěvníků nově od července 2012.
Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a výhledu. Dřevěná konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou. Stezka
je
částečně bezbariérová a přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře.
Stezka je zakončena
40metrovou vyhlídkovou věží, která je doslova opravdovým vrcholem stezky. Naskytne se vám fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Výstup na první vyhlídkové patro věže ve 37 metrech je opět zcela bezbariérový. Po 303 metrů dlouhé lávce a po překonání krátkého schodiště se dostanete na
nejvyšší bod věže ve 40 metrech. Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříte nesčetné životní formy - mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo lze pozorovat z jedinečné perspektivy. Nejen pro mladé návštěvníky, ale také pro ty, kteří zůstali stále mladí a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny
tři zážitkové stanice s lanovými prvky.
Součástí stezky je i
unikátní nejdelší tobogán svého druhu v České republice, který vede středem vyhlídkové věže. Jízda na tobogánu vám zaručí úchvatný zážitek, který prožijete od výšky 24 m a v délce 52 m. Tobogán je ošetřen semaforem a koordinován speciálně školenými pracovníky.
Stezka korunami stromů Lipno leží na vrhcholu hory Kramolín v bezprostřední blízkosti
Activ Park Lipno, který se nachází na centrálním parkovišti na Lipně. Přímo u
nástupní stanice lanové dráhy je k dispozici velkokapacitní parkoviště pro osobní automobily a autobusy. Parkoviště slouží pro návštěvníky, kteří chtějí využít dopravu se Stezce kosunami stromů Lipno lanovkou a pro handicapované osoby. Pro vozíčkáře a rodiny s dětmi v kočárku je
k dispozici také autobus, který návštěvníky doveze v pravidelných intervalech přímo ke Stezce korunami stromů.
Expozice Schwarzenberského plavebního kanálu - fořtovna Jelení Vrchy
Expozice Schwarzenberského kanálu v obci Jelení Vrchy najdete přímo u cesty lemující plavební kanál, ve staré fořtovně. Před ní je soutok Jeleního smyku a nového kanálu, který zde navazuje na starý kanál.
V obci Jelení Vrchy stojí přímo u cesty lemující plavební kanál, stará fořtovna - č.p. 13. Před fořtovnou je soutok Jeleního smyku a nového kanálu, který zde navazuje na starý kanál. Pan Ing. Čestmír Hrbek, majitel fořtovny, dal k dispozici stodolu a obec Nová Pec zde zřídila expozici věnovanou plavebnímu kanálu. Dominantou expozice je plastická mapa krajiny kolem Schwarzenberského plavebního kanálu, kraje mezi Vltavou na severu a řekou Große Mühl na jihu, mezi Svatým Tomášem na východě a Studenou Vltavou na západě. Je na ní horský hřeben Šumavy od Vítkova Hrádku přes Bärensteinu, Sulzbergu, Smrčinu, Plechý, Trojmeznou horu až po Třístoličník, rozsvítit lze „Starý kanál“ od ústí do řeky Große Mühl u Damreithu přes hlavní evropské rozvodí v osadě Růžový Vrch po Jelení Vrchy, „Nový kanál“ od Jeleních Vrchů po potok Světlá voda nedaleko hranic s Bavorskem. Najdete na něm nejen současné vesnice, v nich mají domky červené střechy, ale i ty zaniklé, tam jsou domky se střechami šedými.
Na patnácti tabulích v expozici najdete informace o pralesích jižní Šumavy, které se po stavbě kanálu staly zdrojem palivového dříví pro císařské hlavní město Vídeň, o Josefu Rosenauerovi, staviteli plavebního kanálu, o historii plavebního kanálu, o plavení dříví na kanálu, o historii osídlení jižní Šumavy, o těžbě a přibližování dříví, o vlivu kanálu na „plavební“ lesy, o využití kanálu po roce 1945 a jeho postupném zániku, o „Starém“ i o „Novém“ kanálu, o plavebním kanálu v Rakousku, o Plešném jezeru, o obnově plavebního kanálu, o přírodě okolo plavebního kanálu a o plavebním kanálu a turistice. Expozice je otevřena v turistické sezóně každý den od 08:00 do 17:00 hodin a vstupné je dobrovolné. Kolem kanálu vede cesta vhodná jak pro pěší, cyklisty, ale i pro výlet s kočárkem či na invalidním vozíku. Díky mírnému klesání kanálu je cesta prakticky po rovině a s pěkným povrchem na některých jejích úsecích vhodná i pro inline.
Z historie kanálu: kanál se původně nazýval Krumlovsko - Vídeňský, protože dopravoval dříví z Krumlovského panství do Vídně. Schwarzenberský plavební kanál (stavěn od roku 1789 - 1824) protíná jižní část Šumavy a začíná na českoněmecké hranici, 3km jižně od Nového Údolí a končí v Rakousku, v místě, kde se řeka Mühl vlévá do Dunaje. Tato cesta měří bez pár metrů 90 km. Autorem projektu kanálu byl Josef Rosenauer (1735 - 1804), zaměstnanec vrchnostenské správy schwarzenberského panství se sídlem v Českém Krumlově. Na celém kanále bylo vybudováno celkem 87 mostů a můstků, 80 vodních propustí, 78 vodních příkopů a 22 stavidel. Do Vídně se přestalo dříví přepravovat v roce 1891.
Churáňov
Churáňov je bývalá dřevařská a sklářská osada, která vznikla v 1. polovině 18. století. Dnes spolu se Zadovem tvoří velmi významné středisko zimních sportů.
Z Churáňova je překrásný rozhled po okolních vrcholcích, především na Popelní horu, vrch Valy s Obřím hradem nebo Ždánov. Okolo vrcholku vede okružní naučná stezka Churáňov, která je dlouhá 7 km a přibližuje nejzajímavější místa této oblasti. Churáňov je protkán množstvím značených turistických a cyklistických tras.
Pro cyklisty
Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.
Na rozhlednu vede 227 schodů a měří 37 metrů. Dostanete se na ni po zaplacení vstupného (dostanete zdarma pohlednici). Po neobvykle širokém schodišti můžeme vystoupat do třech vyhlídkových pater, kde je umístěna galerie fotografií šumavské přírody. Celkem se můžete zastavit na třech vyhlídkových plošinách. Samotná vyhlídková plošina je přístupná pomocí krátkého žebříku. Výhled z jedné z nejvýše položených rozhleden v České republice na vrcholy prakticky celé Šumavy je opravdovým zážitkem.
Z historie rozhledny: na konci 60. let 20. století vznikl na Poledníku (1315 m n. m.) areál, který sloužil armádě jako základna pro sledování leteckého a pozemního provozu v sousedním Německu a jako odposlechová stanice a rušička televizního i radiového signálu vysílačů umístěných za našimi hranicemi. Až do roku 1989 patřil Poledník do přísně střežené pohraniční zóny Šumavy. Po roce 1990 byl armádou opuštěn, nevzhledné objekty byly zbořeny a zůstala jen věž, která byla přebudovaná na rozhlednu. Věž byla otevřena v roce 1998 a je využívána i k příležitostným výstavám.
Procházka k Prášilskému jezeru
Jezerní slať
Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní "ostrov severské přírody" se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.
Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová dřevěná rozhledna, s výhledem na celou slať a protilehlý Antýgl. Na Jezerní slati byla naměřena historicky nejnižší teplota v České republice.
Vydra
Malebná horská říčka s četnými peřejemi a obrovskými balvany je jedním z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších míst Šumavy.
Prameny Vltavy
I. zóna NP "Prameny Vltavy" označuje rozsáhlé vrchovištní rašeliniště a leží v prostoru bývalého hraničního pásma. Cestou k prameni dokonce projdete průsekem, kudy v minulosti vedla železná opona. Přestože samotný pramen Vltavy má spíše symbolický charakter, za návštěvu určitě stojí.
Poledník
Rozhledna na jednom z nejvyšších vrcholů Šumavy (1315 m), bývalý vojenský objekt, Vám nabídne neopakovatelný výhled na Šumavu.
Aquapark Horažďovice
www.bazen.horazdovice.cz
Zmoženým svalům příjde vhod vířivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62m, dětský bazének se dvěma skluzavkami a masážními tryskami pro děti, perličkovou lázeň nebo umělé vlnobití a kulový vodotrysk.
NÁVRH DOPORUČENÝCH TRAS PRO PĚŠÍ TURISTY:
Trasy pro pěší
Tyto trasy nemají speciální značení, jsou shodné se sítí pěších tras vyznačených běžným pásovým způsobem používaným Klubem českých turistů.