Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
ZobrazitLÁZNĚ LIBVERDA
Hotel Nový dům
odpočinete si v krásných klidných lázních
máte možnost využít některé procedury
blízkost Jizerských hor a Liberce/Ještědu
+ ochutnáte vynikající nabídku Restaurantu Valdštejn
možnost rezervací 9.10.-15.12.2012
LÁZNĚ LIBVERDA, a.s. jsou tradičním lázeňským komplexem ležícím ve stejnojmenné obci v údolí Jizerských hor v nadmořské výšce 424 metrů. Jde o poklidné místo s příjemným klimatem. Vzdálenost 25 km od krajského města Liberec zaručuje snadnou dosažitelnost jak autem, stejně tak vlakem nebo autobusem.
Samotná historie lázeňství je datována od objevení účinků místních minerálních pramenů, a to již koncem 14. století. Po rostoucím věhlasu libverdských lázní došlo v roce 1936 k udělení statusu „léčivé lázně" a právě do nich Vás srdečně zveme.
Kromě léčebných procedur, které jsou zaměřené na pacienty s onemocněním pohybového aparátu a dále srdce a krevního oběhu, je areál lázní vhodný i pro sportovně relaxační pobyty. K relaxaci a rehabilitaci nejen pacientů slouží rehabilitační bazén umístěný přímo na kolonádě. Nově vybudované wellness centrum Jizera je příležitostí k celkové regeneraci a odpočinku těla, a to nejen díky krásnému prostředí, v němž zapomenete na problémy okolního světa, ale také pro nabídku kvalitních wellnesových služeb - antistresové a regenerační zábaly, masáže, anticelulitidní programy atd.
Některé z historických budov jsou zapsány v Národním památkovém fondu České republiky. Mezi zapsané budovy patří lázeňský dům Vodoléčba, lázeňský dům Zámeček a lázeňský dům Jizera.
FILMY O LÁZNÍCH NALEZNETE ZDE: http://www.lazne-libverda.cz/cs/nabidka/film-o-laznich.html
WELLNESS PROCEDURY: http://www.lazne-libverda.cz/cs/nabidka/wellness-relaxace.html
DALŠÍ PROCEDURY SI MŮŽETE DOKOUPIT (S 15% SLEVOU)
STEAK HOUSE VALDŠTEJN: hhttp://www.lazne-libverda.cz/cs/ubytovani/restaurant-valdstejn/o-restaurantu.html
Lázeňský hotel Nový dům
Hotel Nový dům je největším hotelem v celém lázeňském komplexu. Jedná se o budovu postavenou v moderním stylu v roce 1986. Celková kapacita hotelu je 363 lůžek ve 177 pokojích. Pokoje ve 2. patře hotelu jsou upraveny bezbariérově. Právě v hotelu Nový dům je centrální recepce sloužící k ubytování všech hostů. Naleznete tu také oddělení „Guest Service", které Vám poskytne jakékoliv informace - zprostředkuje výlet, nebo objedná vstupenky. V posledním patře hotelu najdete vyhlídkovou terasu, z níž je výhled na nejvyšší horu Jizerských hor Smrk. Pro připojení na internet je hostům k dispozici síť Wi-Fi ve 2.-8. patře za poplatek. Parkování před hotelem je umožněno při včasné rezervaci a za příslušný poplatek. Stravování hostů probíhá v jídelním sále lázeňského domu Ostrava - vzdálenost cca 200 m.
Vybavenost pokojů a hotelu:
TV-SAT, rádio, koupelna-WC, vysoušeč vlasů, telefon, bar (kavárna), fitness, knihovna (1. patro), minigolf, výtah, bezbariérový přístup, parkoviště, zdravotní úsek, ředitelství.
Podmínky ubytování:
Ubytování od: 14:00
Ubytování do: 12:00
HISTORIE PRAMENŮ LÁZNÍ LIBVERDA:
Pověsti o uzdravujících vlastnostech libverdského pramene se časem donesly až na drážďanský dvůr saského panovníka a kurfiřta Augusta I., který si roku 1583 nechal z Libverdy dovézt několik soudků léčivé vody. V roce 1593 zkoumal vlastnosti libverdského pramene Paul Luther, syn známého náboženského reformátora a jeho osobní lékař. Sám Luther uznal léčivé schopnosti a nechal vodu pravidelně do Drážďan dovážet. Později si tuto zázračnou vodu nechal posílat také syfilidou trpící Albrecht z Valdštejna, od roku 1622 majitel Frýdlantského panství.
První zpráva o léčivosti pramene byla vypracována v roce 1601, učinil tak fysikus města Hirschbeku, slezský lékař Caspar Schwenkfeld, který ji na základě svých výzkumů doporučoval konzumovat při různých onemocněních. Ve své zprávě uvádí, že zdejší pramen minerální vody s léčivými účinky byl znám již od konce 14.století a hejnickými poutníky nazýván "Boží voda" nebo "Bierwasser" či "Bierborn". Pramen byl opatřen obrubou z dutého lipového kmene. Na základě tohoto hodnocení se stala základem koupelí tehdejších majitelů panství.
V roce 1784 byla provedena minerální analýza původního libverdského pramene, a to doktorem.Josephem Heinrichem Bauerem. Na základě této analýzy bylo zahájeno zasílání léčivé vody, stáčené do lahví, do Prahy pod obchodním názvem „Chabeso" (což byl nealkoholický nápoj na bázi kyseliny mléčné s přísadou ovocných šťáv pocházejících z Tyrol). V Praze byla prodávána v domě č.p. 555 v Jesuitengasse, dnes č.p. 160, stojící přímo na Královské cestě na rohu Karlovy a Husovy ulice. Zpráva z roku 1785 uvádí: "Voda má blahodárný účinek na mozek, nervovou soustavu, povzbuzení ducha, zrychlení tepu, oživení činnosti tělesných orgánů a odstraňuje nepořádek v nervovém systému."
V roce 1785 byl odkryt nový mohutný pramen, který byl nazván "Stahlbrunn", podle zjevně železité vody a který je totožný s dnešním Mariánským pramenem. Téhož roku byl podroben chemickým zkouškám nejstarší pramen, tedy Boží voda (patrně též podle zakladatele lázní zvaný Christiansbrunnen). Ten byl opatřen malou kamennou krytou stavbou. V roce 1794 byl však zaplaven divokou vodou, zkalen a stal se nepoužitelným. Následně byl zasypán. V letech 1786, 1793, 1805 a 1818 byly podchyceny další prameny pojmenované po členech rodiny Clam-Gallasů, které vyvěraly přímo u lázeňských budov. Tak vznikly prameny Mariin, Vilemínin (1805), Josefínin (1805), Eduardův (1818), Bierbon a Hubertův.
Filosof a lékař z Bíliny, F. A. Reusse, roku 1811 zevrubně analyzoval libverdskou vodu a konstatoval, že má stejné složení jako voda tehdy prvořadých světových lázní v belgickém Spa. Analýza libverdské vody v roce 1990, provedená Referenční laboratoří pro přírodní léčivé zdroje v Mariánských lázních, ji klasifikuje jako přírodní, prostou, železnatou kyselku hydrogenuhličitano-hořečnato-vápenatého typu se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité. Minerálka je hypotonická, studená a má příjemnou svěží chuť. Voda je zcela bez zápachu se železitou příchutí. Poslední dva lázeňské prameny, Kyselka a Nový vrt, byly navrtány 1952.
Balíček EUROVÍKEND V Lázních Libverda obsahuje:
- 2 noci pro 2 osobu ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím (Nový dům)
- 2x snídaně pro 2 osoby formou bufetové stravy
- 1x romantická večeře pro dva o čtyřech chodech
- 2x aroma masáž částečná
- 1x láhev sektu
- 1 hodina - stolní tenis, minigolf nebo fitness pro 2
- župan na pokoj, pitná kúra pro 2
- konzultace lékařského plánu pro 2
- sleva 15% na veškeré dokoupené procedury na místě
- v případě příznivých sněhových podmínek zajištění transferu na Smědavu (běžky)
- děti do 3 let zdarma strava i přistýlka, děti do 14ti let s doplatkem 690,-Kč/pobyt,v ceně již bufet snídaně
Nástupní den je možný jakýkoliv (nejen víkendy)
Rezervace možné na termíny: od 9.10.-15.12.2012
Kontakty:
LÁZNĚ LIBVERDA
Lázně Libverda 82,
463 62 Hejnice
Tel.: +420 482 368 101
E-mail: rezervace@lazne-libverda.cz
WEB: http://www.lazne-libverda.cz
V pozdimním období můžeme doporučit návštěvu
zoologické zahrady Liberec: http://www.zooliberec.cz/cz
botanické zahrady Liberec: http://www.botaniliberec.cz/
pro sjezdaře: Ski Areál Ještěd-Liberec: http://www.skijested.cz/zima/cz
Jizerské hory a jejich okolí ukrývají nespočet krás, které stojí za to, abychom se s Vámi podělili o jejich kouzlo. Ale nebojte se, neseznámíme Vás pouze jen s těmi přírodními krásami, ale i s těmi kulturními, jejichž historie nás společně zavede o několik století nazpět...
Výlety do okolí lázní a další významná místa
Hejnice- významné poutní město, jehož historie sahá až do 13.stol. Významnou stavbou je památkově chráněný kostel Nanebevzetí panny Marie. Původem dnešního kostela byl gotický dům páně z roku 1472. Dnes Hejnice opět navazují na své historické přání působit jako tradiční poutní místo. Ke zmíňce vhodným kulturním akcím patří koncerty klasické hudby, které se pořádají v kostele Nanebevzetí panny Marie.
Obří sud
Obří sud je výletní restraurace, která se nachází nad městečkem Lázně Libverda a odkud se můžeme kochat překrásným výhledem na Jizerské hory. Objekt byl postaven již v roce 1931 a sloužil především lázešnkým hostům. Vzorem této stavby byl Obří sud na hoře Javorník, který spolkl požár dne 20. září 1974. Dnes je tedy tato stavba jedinou svého druhu v České republice. Obří sud leží na vyznačenách turistických cestách a cyklistických cestách. Vedle občerstvení si zde můžete koupit také turistické známky a suvenýry.
Rozhledna na Smrku
Původně stála na tomto místě dřevěná, 20 m vysoká vyhlídková věž, která korunovala vrchol od 21.8.1892. Zajímavým detailem je, že na Smrku nerostla dostačujíc dloho a rovné kmeny a proto bylo nezbytné, čtyřpatrovou konstrukci pokusně vytvořit v údolí a pak ji kousek po kousku dopravit nahoru na vrchol. Vyhlídková věž byla v provozu neuvěřitelných 50 let, což je pro takovouto stavbu jedinečné. Brzy po skončení války - v r. 1946 stavba vyhořela a teprve 20.9.2003 byla slavnostně otevřena nová - železná vyhlídková věž.
Frýdlant
Toto středověké město vzniklo ve stejné době, jako stejnojmenný zámek a hrad. Dodnes je Frýdlant největší město na toku řeky Směné. Městská práva získal Frýdlant kolem roku 1537. V průběhu let měnilo město své vlastníky. Nějvětšího rozkvětu město dosáhlo za vlády Albrechta z Valdštějna. Díky tomu, že je město přirozeným centrem Frýdlantského výběžku, vznikla tu také celá řada vzácných kulturních památek, což vedlo k tomu, že město bylo prohlášeno za chráněnou památkovou zónu.
Frýdlant - radnice s muzeem
Radnice byla postavena v letech 1893 - 1896 dle návrhu vídeňského architekta Franze Neumanna, který je také znám jako tvůrce radnice v Liberci. Ve druhém poschodí radnice je umístěno městské muzeum s expozicí přírody a historie frýdlantského regionu. Muzeum nesbírá pouze nejdůležitější památky na známé krajany, ale také předměty, které byly v minulých stoletích každodenně používány místními obyvately. Kuriozitou muzea je truhlářem Kindermannem vytesaný velký model původní radnice, která byla dříve umístěna uprostřed náměstí.
Mechanický betlém ve Frýdlantě v Čechách
Tento unikátní vánoční betlém byl postaven zdejším stavitelem Gustavem Simonem. Toto dílo, které vytvářel více než 60 let, obsahuje více než 100 pohyblivých figur lidí a zvířat, které jsou ovládány provázky. Betlém naleznete nedaleko náměstí T.G.Masaryka - v ulici Zahradní - u parkoviště u pošty. Pokud není přítomna obsluha betlému, stačí, když zazvoníte na zvonek „Betlém" v protějším domě, kde si můžete domluvit návštěvu betlému i mimo provozní dobu.
Liberecká radnice
Tato neorenesanční radnice byla postavena v letech 1888-1893 dle plánů vídeňského architekta Franze Neumanna a není také divem, že stavba svou podobou připomíná radnici ve Vídni. Nad ohromným vstupním portálem nás upoutá kamenný reliéf, který představuje založení staré a nové radnice, a balustrádový balkon, ze kterého promlouvalo mnoho významných osobností. Zajímavá je 65 m vysoká věž, která je ukončena rytířskou plastikou. Naši pozornosti si zaslouží také bohatě zdobené fasády, skvostné vitráže a nádherná obřadní síň.
Další zajímavé odkazy na výlety v Jizerských horách a okolí naleznete na stránkách: www.region-jizerskehory.cz