Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
ZobrazitWellness Hotel Central *** Klatovy
vítěz ceny HOTEL*** ROKU 2012 pro Plzeňský kraj!
Půvabná funkcionalistická stavba z roku 1929, leží v klidném místě v centru města, sousedícím s historickým jádrem Klatov. WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** nabízí po celkové rekonstrukci ubytování ve 47 pokojích a apartmá. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, WC, telefon s přímou provolbou, barevnou televizi se satelitním příjmem a WIFI připojení na internet. Atmosféru počátku našeho století navozuje nejenom stylový nábytek, ale i všechny ostatní pokojové doplňky. Moderní protipožární signalizace na všech pokojích je samozřejmostí..
Stylově řešená RESTAURACE je podpořená moderní gastonomií, takže zde spojuje kvalitu, racionálnost a moderní trendy zdravé výživy s poklidnou atmosférou konce 30-tých let našeho století. Zcela jiný pocit získáte v BARU, který je ideálním místem k pracovní schůzce, setkání s přáteli spolu s odpočinkem při sklence vína či posezení při krátkém programu nebo tanečním večeru v denních i nočních hodinách. Konferenční možnosti - hotel nabízí SALONEK (45 osob) a sál o kapacitě do 100 osob se základním technickým vybavením a možnostmi doplňkových programů. Zde se tvoří základ strategie úspěchu intenzitou a kombinací seminářů, školení a relaxace. V letních měsících zve k posezení LETNÍ ZAHRADNÍ TERASA s výhledem na vyhřívaný bazén a dětské hřiště. Darovat svému tělu pár hodin pohody můžete v nově otevřeném WELLNESS CENTRU jehož součástí je vyhřívaný venkovní relaxační bazén 8 x 6m se slanou vodou a vodopádem, včetně dětského brouzdaliště , relaxační vnitřní bazén o velikosti 8 x 6m se slanou vodou, protiproudem, vodopádem a masážními lavicemi s teplotou vody 30°, finská a solná sauna, sluneční louka, různé druhy masáží, hydroterapie, termoterapie, uhličité koupele a mnohé další.
Pro naše motorizované hosty nabízíme možnost úschovy automobilu v deseti hotelových garážích
Kromě Klatov můžeme z vlastní zkušenosti doporučit zámek/zříceninu hradu Klenová
www.klenova.cz, zříceninu hradu Velhartice www.velhartice.cz
a samozřejmě nedaleko je Šumava, Hrad Kašperk, Sušice, Hora
V blízkosti se také nalézá pěkné město Kašperské hory - a krásná zřícenina hradu Kašperk.
Kašperk
Hrad Kašperk založil roku 1356 Karel IV na ochranu hranice a známé "Zlaté stezky". Především v létě zde panuje čilý kulturní ruch - na hradě se pořádají koncerty a divadelní představení.
KLATOVY
Navštivte Černou věž, Katakomby s mumiemi a unikátní barokní lékárnu!
a nově zrekonstruované katakomby: www.katakomby.cz
LYŽOVAT MŮŽETE V MNOHA AREÁLECH PO OKOLÍ - ZADOV, ŽELEZNÁ RUDA, KAŠPERSKÉ HORY NEBO GROSS ARBER
velmi dobrá dostupnost také z Prahy
možnost spojení WELLNESS a lyžování - blízký (7 km) lyžařský areál Kocourov (zasněžovací technika, profesionální ski servis a půjčovna atd.) www.skikocourov.cz
Ski Areál Zadov - Churáňov
Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnosti - délka 4,5 km, přepravní kapacita 6 dopravních zařízení je 4500 os./hod.
Sjezdovky se 2x denně upravují, sjezdovky 1,2,3 a 5 jsou uměle zasněžovány.
Provoz dopravních zařízení je denně od 8:30 do 16 hodin a večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin. Téměř celý areál Kobyla (sjezdovky 1, 2 a 5) je osvětlen a sjezdovky jsou pro večerní lyžování vždy čerstvě upraveny. V areálu jsou i 3 zařízení s možností rychlého občerstvení s otevírací dobou dle provozu areálu.
Večerní lyžování - kvalitní zážitek z osvětlení světla a sjezdovky - žádné čekací doby
Ski areál Gross Arber
Na Javoru se nacházejí nejmodernější a nejjasnější umělé osvětlení v Bavorském lese. Optimálně jsou osvětlené 3 sjezdovky - Sluneční (Sonnenhang), Dámská (Damenstrecke) a nově také plochá Rodinná sjezdovka (Familienstrecke). Večerní lyžování je tedy možné i na velmi oblíbené Rodinné sjezdovce. Perfektně osvětlené je rovněž i sjezdovka Dámská (Damenstrecke) a také i Sluneční sjezdovka (Sonnenhang). Díky výkonné 6-ti místné sedačkové lanovce Sonnehang, která jako první na světě má automaticky zavíranou dětskou bezpečností zábranu, si můžete užívat večerní lyžování bez čekání ve frontách.
Doba večerního lyžování je ideální pro rodiny a děti, neboť od 18,00 do 21,00 hodin můžete pohodlně a bez stresu také lyžovat. Čekací doby nejsou. A to nejlepší přijde na konec. Všechny 3 sjezdovky jsou v době od 17 do 18 hodin kompletně nově upraveny. Tím máte tedy i na večer k dispozici perfektní sjezdovky.
Ski areál Kašperské Hory (Snowhill)
2x nový lyžařský vlek + dětský vlek
Moderní zasněžovací systém pro 100 % tratí
DĚTSKÝ PARK - TOP NOVINKA!
KLATOVY - pokračování:
Do výše 81 metrů se tyčí Černá věž, dílo Antonia de Salla. Věž byla postavena v období let 1547 až 1557 z neomítnutých tesaných kvádrů. Tato nepřehlédnutelná dominanta měla být místem, z něhož by bylo možné přehlédnou a ovládat centrální město, chránit ho tak proti častým požárům i proti nepříteli. Byla symbolem bohatství s patřičnou okázalostí. Na ochoz v pátém patře vede 226 schodů. Odměnou za namáhavý výstup je krásný výhled na okolí, za jasného počasí i na vzdálené šumavské vrchy.
Majestátně působící barokní stavba jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce s bohatě zdobeným dekorativním průčelím a interiérem přitahuje už na první pohled. Stavbu započal architekt Carlo Lurago v roce 1656, později se na jejích úpravách podílel architekt Giovanni Domenico Orsi. Během staletí se několikrát rekonstruovala. Kostel je vystavěn na půdorysu latinského kříže s kupolí nad křížením ramen a zachovává tím tak klasickou koncepci jezuitských chrámů. Nejvýraznější vnějším prvkem jsou barokní portály, pocházející z dílny uznávaného architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera.
Souběžně s kostelem byla v době působení Jezuitů v Klatovech započata i výstavba jezuitské koleje, která sloužila jejich záměrům pozvednout úroveň vzdělání obyvatelstva. Po zrušení Jezuitského řádu byla přestavěna na kasárna a seminář na pivovar. Od roku 1990 je objekt využíván jako nákupní centrum. Je také sídlem městské knihovny.
Prohlídku města osvěží návštěva barokní lékárny „ U Bílého jednorožce“. Tato unikátní expozice lékárenství mapuje vývoj tohoto „řemesla“ od roku 1776 až do roku 1966, kdy lékárna ukončila svoji činnost. Svým interiérem a zařízením, z velké části nepostrádajícím prvky kuriozit pocházejících převážně z 18. století.
Téměř každé město má svoji radnici. Odtud vycházela rozhodnutí a impulsy, které ovlivňovaly vývoj města a jeho okolí. Se stavbou klatovské radnice se započalo v roce 1557. Stavební úpravy během staletí změnily kompletně její podobu. Poslední její velká přestavba v novorenesančním slohu, na základě projektu architekta Josefa Fanty, se uskutečnila v letech 1923 – 1925. Budovu zdobí sochařská díla Č. Vosmíka a F. Rouse, malby jsou dílem L. Nováka a J. Čejky. V současnosti je sídlem Městského úřadu.
Katakomby - tajemné podzemní prostory jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Ignáce navozují pocit posvátné úcty. V této kostelní kryptě byly pohřbíváni členové jezuitského řádu a významné osobnosti města . První zemřelí byly do katakomb ukládáni ještě před dokončením stavby od počátku 70. let 17. století. Pohřbívání v katakombách ukončily patenty císaře Josefa II. v roce 1783, které zakazovaly pohřby v kostelech. Důmyslně řešený větrací systém umožňuje udržovat optimální teplotu vhodnou pro konzervaci mumifikovaných těl. Do dnešních dnů se jich zachovalo asi třicet.
Ochranu středověkých Klatov zajišťovaly dvojité kamenné hradby, budované při založení města. Byly vysoké 10-12 metrů, doplněné baštami a příkopy. Nejzachovalejší část hradeb se nachází na východní straně města, kde stojí dvě kruhové bašty.
A Šumava je nedaleko
Než se vydáte za poznáváním Šumavy, doporučujeme Vám navštívit Infocentrum Horská Kvilda, kde získáte řadu praktických rad a také mnoho dalších tipů na výlety.
Jezerní slať
Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní "ostrov severské přírody" se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.
Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová dřevěná rozhledna, s výhledem na celou slať a protilehlý Antýgl. Na Jezerní slati byla naměřena historicky nejnižší teplota v České republice.
Vydra
Malebná horská říčka s četnými peřejemi a obrovskými balvany je jedním z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších míst Šumavy.
Prameny Vltavy
I. zóna NP "Prameny Vltavy" označuje rozsáhlé vrchovištní rašeliniště a leží v prostoru bývalého hraničního pásma. Cestou k prameni dokonce projdete průsekem, kudy v minulosti vedla železná opona. Přestože samotný pramen Vltavy má spíše symbolický charakter, za návštěvu určitě stojí.
Poledník
Rozhledna na jednom z nejvyšších vrcholů Šumavy (1315 m), bývalý vojenský objekt, Vám nabídne neopakovatelný výhled na Šumavu.
Boubín
Nejzachovalejší zbytek původních horských lesů s naučnou stezkou na úpatí hory Boubín . Pozorný návštěvník objeví nespočet podivuhodných růstových deformací, jako jsou například. harfovitě zmnožené kmeny nebo smrky s do široka rozkročenými "chůdovými" kořeny.
A zajímavost z poslední doby - správa parku myslí i na skutečně pohodovou relaxaci na území parku :-)
"Obývací pokoj" s deseti křesly a třemi stolky je volně přístupný na soutoku potoků v krajině na soutoku Modravského a Roklanského potoka a je novou turistickou atrakcí Modravy, nejnavštěvovanější obce v Národním parku Šumava. Kromě pohodlného posezení po celý rok nabízí dvě průhledné skleněné stěny sloužící jako informační panely o Šumavě. Podobná odpočinková místa vytvořená z těžkých ocelových pozinkovaných profilů mají na Modravě vzniknout příští rok ještě tři.