Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
Zobrazit
.
Bohemian Symphony Orchestra Prague
Bohemian Symphony Orchestra Prague byl založen v Praze v roce 2000 jeho současným ředitelem Martinem Šandou. Vysoká profesionální úroveň všech hráčů orchestru je zárukou vynikající zvukové kvality, dokonalé plasticity a interpretování skladeb na nejvyšší stylové úrovni. Díky této skutečnosti má orchestr velmi široký repertoár a interpretuje i nejobtížnější díla, která byla v symfonickém žánru zkomponována.
Základní formaci, kterou tvoří 70 hráčů, je možno pro provádění velkých symfonických děl ještě rozšířit, avšak i v této formaci je zachována vysoká interpretační úroveň a dokonalý zvuk orchestru. Pro interpretaci komorních děl lze velikost orchestru naopak zmenšit a zachovat tak autentičnost díla. Vedle standardního symfonického repertoáru spolupracuje orchestr také s významnými instrumentálními a vokálními sólisty a sbory, především pak Bohemian Choir Prague.
Mezi největší úspěchy posledních let patří koncertní turné 2007 ve Španělsku (Madrid, Alicante, Cordoba, San Sebastian,Vigo, Gijón, Logrono,...), Festival Cantelli - Novara v severní Itálii. V prosinci 2007 se Bohemian Symphony Orchestra Prague účastnil koncertu při příležitosti křtu CD pod vedením dirigenta Young Chil Lee (Jižní Korea) a účasti mezinárodních sólistů (José Antonio Moreno - Španělsko, Roman Simovitz - Černá hora, Hye Young Song - Jižní Korea) v Divadle Hybernia Praha.
V roce 2008 provedl orchestr koncerty v Holandsku (Bergen, Haarlen, Amsterdam - Het Concertgebow) spolu s pianistkou Annou Fedorovou, Japanese Legend of Mozart Choir a diriegentem Yasuhiko Daimon (Japonsko) s programem W.A.Mozart: Koncert pro klavír a orchestr A dur K.488, Requiem d moll K.626, Galakoncert při příležitosti křtu CD pod vedením dirigenta Young Chil Lee (Jižní Korea) v Majakovského sále Národního domu na Vinohradech v Praze, za účasti mezinárodních sólistů (Philippe Pierlot - Francie, Young Mi Kim a Sook Jung Lee- Jižní Korea), festivalové koncerty v Ohridu (Makedonie) a Kotoru (Černá Hora) společně s dirigentem Young Chil Lee a korejským violoncellistou Young Chang Cho (A.Dvořák - Symfonie č.9 „Novosvětská", Koncert pro orchestr a violoncello, Slovanský tanec č.8). V září a říjnu 2008 absolvoval Bohemian Symphony Orchestra Prague turné v Japonsku (Tokio, Hiroshima, Nagano, Nagasaki, Yokohama,...) spolu s Komorní Operou Praha a tituly Kouzelná flétna, Lazebník sevilský, Figarova svatba a Operní galakoncert. V listopadu vzniklo CD 22 české pop star Ivety Bartošové, na jehož nahrávce se orchestr podílel, dále pak filmu Veni, vidi, vici (autor hudby Karel Mařík) produkce Metropolitanfilm.
V lednu 2009 provedl Bohemian Symphony Orchestra Prague novoroční turné v Holandsku spolu s mezinárodními sólisty a dirigentem Jeroen Weierinkem. Dále se orchestr podílel na nahrávce hudby k novému českému filmu Tři sezony v pekle (autor hudby Filip Jelínek) produkce Dawson film v Česko - Polsko - Slovensko - Německé koprodukci. Tento film získal tři prestižní ceny Český lev. Dále pak exklusivní turné se skupinou Corvus Corax (Leipzik, Berlin, Hamburg, Dresden, ......) ve spolupráci s Passionata Chor Berlin a dirigentem Bernardem Fabuljanem. Také natočil se skupinou Corvus Corax soundrack k počítačové hře Dragon Age. Na podzim 2009 vystoupil Bohemian Symphony Orchestra Prague ve vídeňském Konzerthaus společně se sólisty divadla Broadway New York na koncertě George Gershwinn „I Got Rhythm". V prosinci vzniklo vánoční CD pop star Ivety Bartošové.
V lednu 2010 provedl Bohemian Symphony Orchestra Prague exklusivné turné v Německu, České Republice a Švýcarsku "Rock meets Classic" spolu s leadery kapel Nazareth (Dan McCafferti), Toto (Bobby Kimball) a Foreigner (Lou Gramm) a dirigentem Philippem Maierem.
Mimo jiné nahrál Bohemian Symphony Orchestra Prague také velké množství tzv. spotřební hudby jako reklamní znělky, filmové upoutávky. Na svém kontě má i hudbu k počítačovým hrám.
Bohemian Symphony Orchestra Prague se také snaží pomáhat mladým talentovaným umělcům, sólistům, či dirigentům (soutěže, dirigentské kurzy, sólistické kurzy).
Od ledna 2009 byl do funkce hlavního dirigenta orchestru jmenován David Lukáš, se kterým byla uvedena řada velice úspěšných koncertů.
V únoru 2010 bylo uzavřeno oficiální partnerství mezi Bohemian Symphony Orchestra Prague a United Arab Emirates Philahrmonic Orchestra.
Koncertní agentura FIDELIO
pořádá pravidelně koncerty tématické (např. vánoční, adventní), klasické, jazzové a swingové hudby v unikátních prostorách Prahy, ale i jiných měst již od roku 2001
Tato hudba přispívá blahodárně k vašemu odpočinku v hektických dnech a můžete ji třeba považovat za jistý druh relaxační hudby.
Přijďte si odpočinou od běžného shonu!
Voucher je taktéž krásný dárek pro vaše blízké a udělá jim určitě radost.
.
KDE VOUCHER UPLATNÍTE?
sál Philharmonia, Pražská komorní filharmonie, Krocínova 1, Praha 1
Sál je klimatizován
V den konání koncertu: So 1.1.2011 19.30hod
Koncert potrvá asi 70 minut.
Sál je vytápěný / klimatizován
voucher platí jako vstupenka
Vstupenky nejsou číslovány, sál je otevřen zhruba 20 minut před koncertem
NEVÁHEJTE - POSLEDNÍCH 70 VSTUPENEK K PRODEJI!
NA VOUCHERU NENÍ UVEDENA ANI CENA, ANI JMÉNO KUPUJÍCÍHO.
Na koncertě uslyšíte:
Bohemian Symphony Orchestra Prague (15 členů) a
Ana-Marija Markovina (DE) - klavír
Wolfgang Amadeus Mozart
Divertimento D-Dur, KV 136
Wolfgang Amadeus Mozart
Klavírní koncert Nr. 12, A-Dur, KV 414
Frédéric Chopin
Andante spianato et Grande Polonaise Brillante Es-Dur op. 22
(Piano solo)
Antonín Dvořák
Smyčcová serenáda E-Dur, op. 22
Na koncertě uslyšíte:
Komorní orchestr Bohemian Symphony Orchestra Prague (15 členů) a Ana-Marija Markovina (DE) - klavír
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Divertimento D-Dur, KV 136
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Klavírní koncert Nr. 12, A-Dur, KV 414
Frédéric Chopin (1810-1849)
Andante spianato et Grande Polonaise Brillante Es-Dur op. 22
(Piano solo)
Antonín Dvořák (1841-1904)
Smyčcová serenáda E-Dur, op. 22