PIVOVARSKÝ HOTEL***
Kojetín u Kroměříže
užijte si krásný pobyt jen 10 km od Kroměříže - v městě UNESCO
nazývaného hanáckými Aténami!
krásné virtuální prezentace Kroměříže můžete sledovat zde:
http://www.unesco-czech.cz/kromeriz/virtualni-prohlidka/
Hotel Pivovar***
se nachází v samém centru hanáckého městečka Kojetína u Kroměříže, které leží na hlavní trase z Brna, Olomouce a Zlína. Historie budovy se datuje od počátku 17. století, kdy v roce 1602 budova vyhořela. Spáleniště koupila obec a zbudovala zde malý pivovar se sladovnou.
V roce 1904 se objekt rozrostl o patrovou budovu, kino a sál s divadelním jevištěm. Roku 1913 byl objekt prodán rolnickému pivovaru Přerov, který v témže roce ukončil vaření piva v Kojetíně u Kroměříže. Dnešní podobu hotel získal rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2006 - 2007 za přispění obyvatel města, radnice a dotací z Evropského fondu. Slavnostní otevření
se konalo 18. 8. 2007.
V současné době disponuje hotel nadstandardními a přitom cenově dostupnými pokoji s celkovou kapacitou 50 lůžek, secesním sálem pro konání společenských akcí, nekuřáckým salonkem, stylovou pivnicí s několika druhy alkoholických i nealkoholických piv a venkovním posezením včetně rozsáhlého dětského koutku.
Hotel Pivovar nabízí stylové ubytování v 15 dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (koupelna se sprchovým koutem a WC), dvou dvouložnicových apartmánech s rohovou vanou a jednom bezbariérovém pokoji. Celková kapacita hotelu je 50 lůžek. Standardním vybavením každého pokoje je TV, satelit a lednice.
Hotelovým hostům je zdarma k dispozici bezdrátové připojení k internetu, stejně tak jako vlastní hlídané parkoviště ve dvorním traktu.
Kontakt:
PIVOVARSKÝ HOTEL***
Nám. Dr. Edvarda Beneše 61
75201 Kojetín u Kroměříže
Tel. 722 172 305
info@pivovarskyhotel.cz
http://www.pivovarskyhotel.cz
.
POLOHA HOTELU
.
Jarní balíček v PIVOVARSKÉM HOTELU*** obsahuje:
2x Ubytování pro dvě osoby se soc. zařízením na pokoji
2x Bohatá snídaně pro dvě osoby
2x Večeře pro dvě osoby (dvouchodová výběrem ze 3 menu)
2x vstupenka do zámku Kroměříž (historické sály + obrazárna)
nebo 2x vstupenka (Obrazárna, Mincovna, Orlovna, Květná zahrada, Věž)
nebo 1x kvalitní moravské víno + 1x lahev sektu (v lednu-březnu vstupenky nejsou k dispozici)
zdarma parkování
zdarma wifi v objektu
veškeré rekreační poplatky
Rezervace na dobu 14.1-30.6.2015
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Golden Egg Resort, s.r.o.
IČO 29380961
Riegrova 397/11
77900 Olomouc
TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI:
Kojetín u Kroměříže: - http://www.kojetin.cz/cs/40-kulturni-pamatky-kojetina
je krásné zachovalé městečko jen 10 km od Kroměříže, nabízí klidnou
dovolenou a krásné večerní procházky. Má krásnou secesní radnici a rozsáhlé
židovské památky - jen namátkou můžete navštívit:
Památky
- kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kojetíně
- mariánský morový sloup s barokními sochami sv.Floriána a sv. Vendelína
- secesní radnice z 2.poloviny 18 století
- židovský hřbitov (národní kulturní památka)
- židovská synagoga z 15.století
- rabínský dům z poloviny 16 století
KROMĚŘÍŽ:
http://www.zamek-kromeriz.cz/
Kroměříž je nádherné město, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, které vás zaujme na první pohled.
Doporučujeme webové stránky: http://www.unesco-czech.cz/kromeriz/virtualni-prohlidka/
Kroměříž
Stejně jako většina velkých měst, tak byla i Kroměříž založena jako tržní osada na křižovatce obchodních cest. V době církevní kolonizace se stala v první čtvrtině 12. století majetkem olomouckých biskupů. Rostoucí ves byla v druhé polovině 13. století povýšena na město. Na přelomu středověku a novověku bylo město několikrát poničeno náboženskými válkami (husité, Švédové), ale dočkalo se velkorysé obnovy. Mezníkem v historii města se stal rok 1848, kdy sem byl přeložen ústavodárný říšský sněm rakouské monarchie. Nastává období, kdy pokrok ruku v ruce s vlastním úsilím jejích obyvatel vynesl Kroměříž k nejvyšším metám duchovní kultury a umění. Dnes jsou tyto Hanácké Atény vyhledávaným cílem turistů také díky historickým zahradám a arcibiskupskému Arcibiskupskému zámku, jež byly zapsány do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Město je každoročním dějištěm i pořadatelem hudebních festivalů, výstav, konferencí, kongresů a sympozií.
Arcibiskupský zámek a zahrady
Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsány v roce 1998.
Vznik a vývoj zámku je nerozlučně spjat s historií olomouckého biskupství, arcibiskupství a poddanské obce olomouckých biskupů. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny a vybaveny množstvím původního dobového zařízení. Za povšimnutí stojí Trůnní, Sněmovní a Manský sál, Lovecká síň, Carský salon, stará knihovna a letní byt. Obrazárna uchovává díla předních evropských malířů 15.-18. století (Tizian, Lucas Cranach st., Hans von Aachen, Paolo Veronese či Jan Breughel st.). Takzvaná Podzámecká zahrada byla původně jakousi zásobní zelinářskou a květinovou zahradou. V průběhu 17. století byla přeměněna na barokní zahradu a stala se jakýmsi plynulým pokračováním zámku. Devatenácté století proměnilo tuto zahradu na stylový krajinářský park o rozloze 64 hektarů. Geometricky pravidelná je Květná zahrada s uměle navršenými jahodovými kopečky, čtvercovým i kulatým bludištěm a stěnami stříhaných stromů a keřů. Za pozornost stojí Lví kašna a kašna Tritonů.
Možná nevíte, že...
Olomoučtí biskupové razili vlastní mince a kardinál Dietrichstein k tomuto účelu zřídil nedaleko zámku novou mincovnu. Od roku 1614 se tu nejprve razily groše, tolary a dukáty a v 70. letech 17. století tu byla vyrobena i první zlatá medaile. Od té doby zde spatřilo světlo světa mnoho dalších portrétních, intronizačních, odpustkových a příležitostních medailí. Všechny zdejší ražby byly v průběhu staletí shromaždovány a jsou dnes k vidění v expozici kroměřížského zámku. Po vatikánské se jedná o druhou největší sbírku na světě.
POZNEJTE ZNOVUOTEVŘENOU KVĚTNOU ZAHRADU:
http://www.zamek-kromeriz.cz/zahrady/kvetna-zahrada/
MF dnes - článek
Arcibiskupský zámek Kroměříž - rezidence olomouckých biskupů
http://www.zamek-kromeriz.cz/
V minulosti letní sídlo olomouckých arcibiskupů s obrazárnou a rozsáhlou knihovnou, památka UNESCO. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice, natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.
Arcibiskupský zámek v Kroměříži je dominantou města. Jeho vznik a vývoj je spjat s historii olomouckého biskupství a arcibiskupství a poddanské obce olomouckých biskupů, která byla ve 13.století povýšena na město. Původní hrad a pozdější zámek byly
rezidencí olomouckých biskupů a sídlem jejich manské organizace. Současná podoba budovy pochází z let 1664 - 95, kdy byl zámek za biskupa Karla Lichtenštejna - Kastelkorna po třicetileté válce znovu vystavěn
podle návrhů architekta
Filiberta Luchesea
Pietra Giovanniho Tencally.
Mobiliář a výzdoba interiérů pocházejí až z druhé poloviny 18. století. Velmi významná je i galerie, která představuje díla evropských malířů 15. - 18. století (Veronese, van Dyck, Hans von Aachen, Cranach). Světoznámá je především
obrazárna, která představuje díla evropských malířů 15. - 18. století. Uchváceni budete především nejvýznamnějším obrazem zámecké galerie, a to dílem
Tiziana Vecelliho - Apollon a Marsyas. Velmi známá je zámecká knihovna, která obsahuje na 88 tisíc svazků, a hudební archiv s více než 6000 barokními skladbami. Reprezentační i obytné prostory kroměřížského zámku
patří k nejhodnotnějším zámeckým interiérům střední Evropy.
V zámku můžete navštívit také
Arcidiecézní muzeum, kde si v současné době prohlédnete dvě expozice -
Zahradní umění a
Kabinet hudby. Mimo to se na zámku v roce 2013 otevřelo
Národního centrum zahradní kultury - moderní vstupní expozice, včetně zázemí a služeb. Část prostor je věnována prodeji suvenýrů, odborných a propagačních tiskovin a publikací. Nechybí ani úschovna zavazadel a možnost občerstvení. Rozsáhlá
unikátní výstava zahradního umění dává nahlédnout do plánů, kreseb nebo sochy kroměřížských zahrad i předních evropských areálů, nechybí ani atraktivními modely.
.
Biskupská mincovna
Byla vybudována olomouckým biskupem Karlem II. z Lichtensteinu - Castelkorna (1664 - 1695) hned na počátku jeho působení v Kroměříži ( r. 1665 ). Stála na obvodu historického jádra města - vedle mlýna, na tehdejší dobu byla velmi moderně vybavena, což jí zajišťovalo efektivní ražbu. První mince zde byly raženy již v roce 1666.
Roku 1668 sice vyhořela, ale byla rychle opravena. Mince a medaile se zde razily v letech 1666 - 1759, kdy byla rozhodnutím Marie Terezie mincovna zrušena, její zařízení bylo odvezeno do Vídně. Po zrušení mincovního práva byla budova upravena na byty pro zaměstnance zámku, pozvolna však chátrala, teprve v 90. letech 20. století byla provedena její stavební obnova a v roce 1998 byla zpřístupněna návštěvníkům.
.
Orlovna
Budova sousedící s mincovnou stojí na pozemku starého biskupského mlýna, který roku 1897 vyhořel. Jeho zbývající část, tzv Malá strana, byla za arcibiskupa Teodora Kohna přestavěna na zámeckou vodárnu a později zde vzniklo tělovýchovné zařízení Orlovna.
.
Muzeum Maxe Švabinského
http://www.muzeum-km.cz/svabinsky_main.php
Klasik a stálice českého výtvarného umění Max Švabinský patří jistě mezi nejznámější a nejvýznamnější kroměřížské rodáky. V jeho rodném městě má již řadu let reprezentativní přehled celoživotní tvorby. V roce 2013 byl obohacen o jedno z jeho nejznámějších děl - Splynutí duší - jehož rozměrově menší verze je umístěna v Národní galerii v Praze.
Památník Maxe Švabinského, slavného kroměřížského rodáka, byl jako stálá expozice Muzea Kroměřížska otevřen v říjnu roku 1976. V dubnu 2002 byla zahájena jeho zatím nejrozsáhlejší proměna, která se dotkla vzhledu, vybavení i obsahu. Autorkou návrhu se stala kunsthistorička Jana Orlíková ve spolupráci s pracovníky muzea. Slavnostní otevření proběhlo v dubnu 2003 za účasti paní Zuzany Švabinské - Vejrychové. V šesti sálech je chronologicky uspořádán výběr umělcova díla. Téměř 130 originálů (olejomalba, grafika, kresba) představuje sedm desetiletí Švabinského tvorby, kterými Vás provede katalog Jany Orlíkové - Okouzlený milovník života.
Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček
http://www.zoo-olomouc.cz/
ZOO chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V červenci 2013 byla otevřena první část nového safari.
Zoologická zahrada se rozkládá na rozloze 42,5 hektarů. Atrakcí místní zahrady je
vyhlídková věž, z níž lze vidět město Olomouc i
baziliku na Svatém kopečku. V pavilonech a venkovních klecích dnes ZOO pečuje o téměř
300 živočišných druhů. Zoo se specializuje na žirafy, africké kopytníky, severskou faunu a mořská akvária. Raritou je obří
žraločí akvárium – největší svého druhu u nás.
Zajímavosti zoo: mořská akvária s korálovými útesy a mnoha druhy pestrobarevných ryb a dalších mořských živočichů naleznete uvnitř pavilonu šelem. Největší nádrž pro dva druhy žraloků má obsah 42 000 litrů a v nádrži o obsahu 17 000 litrů žije mimo jiných velkých ryb nádherný rejnok siba skvrnitá. Dále průchozí výběh opic makaků červenolících, kam se návštěvníci dostanou po visuté lávce a pak mohou sledovat zvířata bez jakýchkoli bariér. Podobný zážitek nabízí také pavilon netopýrů, kde vám nad hlavami volně létají velmi vzácní kaloni zlatí, v přírodě ohrožení vyhubením.
Chovatelské úspěchy: zoborožci kaferští, jeřábi královští, plameňáci růžoví, čápi černí, žirafy Rothschildovy, pižmoni severní, antilopy – oryxi jihoafričtí, adaxi, pakoně běloocasí, dále vzácné lamy vikuně a klokani rudí, drápkaté opice, lemuři, giboni lar, giboni zlatolící a siamangové, mravenečník čtyřprstý, levharti mandžuští, lvi berberští, gepardi, medvědi malajští, fenci a řada druhů malých koček. Velkým úspěchem bylo narození a úspěšný odchov dvojčat žiraf Rothschildových v roce 1999. Zoo Olomouc chová jedny z největších skupin žiraf Rothschildových a oryxů jihoafrických v Evropě.
Rarita: žádná jiná zoo nemá vyhlídkovou věž, ta naše je vysoká 32 metrů a můžete z ní spatřit
svatokopeckou baziliku, jako na dlani budete mít krajské město Olomouc a za příhodného počasí dohlédnete i na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Dvě obří voliéry s velmi specifickou konstrukcí jsou domovem mnoha druhů ptáků a umožňují jim volný prolet, větší z nich má průměr 45 metrů a výšku až 15 metrů.
Novinky: Nová moderní expozice určená k chovu medvědů baribalů a vlků arktických vznikla na místě bývalého výběhu jelenů na ploše větší než jeden hektar. Výběh je situován do členitého terénu s protékajícím potůčkem, který má těmto zvířatům, pocházejícím ze Severní Ameriky, připomínat jejich přirozené životní prostředí. Společně s párem medvědů ve výběhu žije i skupina vlků arktických. Výběh je tvořen společnou částí, ve které mají šelmy možnost se potkávat, a dále částí přístupnou jen vlkům, kam se mohou uchýlit a případně zde i odchovávat mláďata. Návštěvníci mají několik možností pozorovat dění ve výběhu. Jednak ze srubu, jehož spodní část slouží jako medvědí ubikace a dále z několika lávek a vyhlídek nad výběhem.
Nové safari:
Na konci července 2013 byla otevřena první část nového safari - Eurasie. Celková plocha všech pěti areálů safari respektujících zoogeografické zóny by měla zaujímat 19 ha. Realizační práce spadají do let 2012-2017. Euroasii následují Severní Amerika, Afrika, Austrálie a Arktida, a s nimi vlci, sobi, klokani, žirafy, přímorožci a mnoho dalších zvířat. Se stavbou další etapy se začne již na jaře roku 2014.
.
Muzeum umění Olomouc - tisíc let výtvarné kultury
http://www.olmuart.cz/
Dvě muzea a tisíc let výtvarné kultury za jednu vstupenku s rozdílným programem: Arcidiecézní muzeum Olomouc - umění 12. až 18. století a národní kulturní památka Přemyslovský hrad včetně románského biskupského paláce Jindřicha Zdíka, Muzeum moderního umění - výstavy současného umění.
Muzeum umění Olomouc (dříve Galerie výtvarného umění) bylo založeno v roce 1952 jako součást Vlastivědného muzea. Po roce 1989 získalo Muzeum umění samostatnou budovu v centru města. Od roku 1991 probíhala adaptace budovy pro muzejní účely. Muzeum spravuje více než 65 000 sbírkových předmětů (z oblasti
malířství,
sochařství,
kresby, volné a užité
grafiky,
fotografie,
užitého umění a
dokumentace architektury), takže je třetí největší institucí svého druhu v českých zemích.
Arcidiecézní muzeum Olomouc bylo jako součást Muzea umění založeno v roce 1998. jedná se o první muzeum pro duchovní kulturu v České republice. Jeho součástí se stal
románský palác moravských biskupů u baziliky sv. Václava na olomouckém Přemyslovském hradě. Od roku 1999 byla postupně pro potřeby Arcidiecézního muzea rekonstruována severní část někdejšího hradu – objekt kapitulního děkanství a jeho hospodářský dvůr. Areál, dokumentující stavební a umělecký vývoj Olomouckého hradu v průběhu celého tisíciletí, od pozůstatků paláců biskupského a knížecího přes vrcholné románské, gotické a renesanční etapy až po pozdně barokní a rokokové interiéry, byl slavnostně zpřístupněn 1. června 2006.
Součástí obou muzeí je
kavárna, sály pro doprovodné kulturní programy, prodejny katalogů a publikací. Muzea nabízí
výukové programy pro děti, komentované prohlídky, audioprůvodce.
.
Aquapark Olomouc - zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí
http://www.aqua-olomouc.cz/
Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí zřejmě nejdelší tobogán v České republice, který je sjízdný v délce 123 metrů na nafukovacích duších.
Do olomouckého aquaparku se mohou vypravit milovníci vodních radovánek. Návštěvníkům je k dispozici celková vodní plocha 1200 m², z toho polovina v zastřešené části. Vnitřní část zahrnuje také adrenalinový space-bowl a součástí bazénů je spousta tradičních vodních atrakcí včetně proudového kanálu, vodního děla, chrličů a různých masážních trysek.
.
SKI AREÁL HLUBOČKY (u Olomouce, cca 50 km)