Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
Zobrazit
POUZE 50 VSTUPENEK K DISPOZICI
Vstupenka na Pražské Barokní Slavnosti
www.prazskebaroknislavnosti.cz
Pražské barokní slavnosti
Motto: „Divadlo jako velkolepá podívaná, která přenese návštěvníka Pražských barokních slavností časoprostorem do minulosti."
Festival Pražské barokní slavnosti je vítaná novinka na kulturní scéně a je určen jak domácím, tak zahraničním divákům. První ročník se uskuteční od 17. června do 3. října 2011 v malebném prostředí Ledeburské zahrady pod Pražským hradem. Festival je sestaven z unikátních barokních oper. Představení se hrají každý den od 20.00 hodin a díky mobilnímu zastřešení za každého počasí.
Okouzlující barokní zahrada Ledeburského paláce pod Pražským hradem nese jméno po hraběti Adolfu z Ledebouru, který palác získal roku 1852. Zahradu založil v roce 1665 Jan Václav z Kolowrat. Na nejspodnější terase se nachází dekorativní sala terrena, která bude pro účely Pražských barokních slavností využita jako hlavní scéna. Naproti ní je umístěna bohatě členěná stěna s rozbíhajícím se schodištěm, jehož levé křídlo vede na horní zahradní terasy. I toto schodiště v případě některých inscenací poslouží jako jeviště. V nice uprostřed stojí socha Herkula zápasícího s Kerberem. Uprostřed terasy se nachází fontána a původně do ní byla voda přivedena až z kašny na Pražském hradě. Symetricky řazené terasy spojuje schodiště. Na vrcholu hlavní osy zahrady se tyčí otevřený pětiboký pavilón, který tvoří výraznou dominantu.
Celá velmi náročná restituce I. etapy (kromě řady detailních restaurátorských prací, např. i zvláštní výroba ostře pálených cihel zcela atypických rozměrů) si vyžádala značné finanční náklady, na kterých se podílel především státní rozpočet, ale významným dílem i Nadace Pratur Heritage Fund pod patronací Jeho Výsosti prince z Walesu a prezidenta České republiky pana Václava Havla, jakož i státní finanční podpora Programu záchrany architektonického dědictví. Ledeburská a Malá Pálffyovská zahrada byly pro veřejnost otevřeny v červnu roku 1995.
Virtuální prohlídka Ledeburské zahrady
PROGRAM:
původní cena vstupenky 750 Kč pro jednoho
- kromě VIP míst nejlepší místa - viz plánek
http://prazskebaroknislavnosti.cz/plan-sedadel/
21./22./23./24./26./27./28./29./30.6. 2011 od 20,00 h. za každého počasí.
Zahrada umožňuje mobilní zastřešení v případě nepříznivého počasí.
Délka představení je cca 90 minut.
Ensemble Damian a Vivaldi Orchestra Praga
Opera Torso
Režie: Tomáš Hanzlík a Vít Zouhar.
.
KDE VOUCHER UPLATNÍTE?
Vstupenky můžete vyměnit za voucher (který obdržíte, až nám od vás přijde platba) na místě v pokladnách Palácových zahrad pod Pražským hradem.
http://prazskebaroknislavnosti.cz/doprava/
Otevírací doba: denně od 10 do 21 hodin
Je nutné nejméně jeden den před nákupem potvrdit rezervaci telefonicky na číslech obchodního oddělení: +420 603 572 368 a +420 734 719 260.
Dárek pro vás: vstupenka na Pražské barokní slavnosti platí zároveň jako vstupenka na prohlídku nádherných Palácových zahrad pod Pražským hradem. Využijte této nabídky a přijďte se včas před představením pokochat monumentálním pohledem na tyto zahrady.
NA VOUCHERU NENÍ UVEDENA ANI CENA, ANI JMÉNO KUPUJÍCÍHO.
Pražské barokní slavnosti připravuje společnost:
U zlaté studně 2
11000 Praha 1
IČO: 26126508
Michaela Kynclová
komunikace a vztahy s veřejností,
tel.: +420 734 717 233,
Torso
opera o dvanácti scénách na texty P. Davida Kopeckého
Hudba: Vít Zouhar, Tomáš Hanzlík. Libreto: P. David a s. Joanne Baptista - Jan Kopecký (1696 - 1758). Režie: Tomáš Hanzlík. Umělecké nastudování: Marek Čermák & Ensemble Damian.
Na rozdíl od opery Yta innocens tedy opera Torso postrádá kontinuální děj a je záměrně vytvořena jako zčásti zničená freska, jejíž postavy už ztratily tvář. Barokní patos afektových scén umocňují stylizovaná scénická gesta převypravující hnutí duše. Bohaté kostýmy Venduly Johnové dotváří velkolepost osamocených příběhů a zvuk barokního souboru i hudební gesta čerpají z hudební rétoriky tak, aby dala posluchači porozumět a souznít s osudy, které se před ním odehrávají.
Vivaldi Orchestra Praga
Vivaldi Orchestra Praga je komorní orchestr, který se zabývá autentickou interpretací barokní hudby na dobové nástroje. Členové souboru hrají na původní nástroje nebo jejich kopie, používají barokních smyčců ve tvaru luku a neopředených střevových strun. Tyto technické prostředky dodávají zvuku orchestru neopakovatelný nádech dravosti a syrovosti a vyvolávají iluze dokonalé výrazové bohatosti barokního stylu.
Důvodem vzniku orchestru s tímto názvem byly nové muzikologické objevy o přítomnosti a vlivu Antonia Vivaldiho v Čechách. Hudba Antonia Vivaldiho sem byla přinesena v souvislosti s italskou operou. Vivaldi sám byl uznávaným operním skladatelem, a protože v Čechách byly provedeny čtyři jeho opery, jeho věhlas stoupal i jako skladatele koncertů a duchovních skladeb.
Vivaldi Orchestra Praga se snaží navázat na tradici plně profesionální a hlubinně propracované významovosti staré hudby. V jeho repertoáru je velké množství sólových koncertů (pro barokní housle, violoncello, zobcovou i příčnou flétnu, cembalo), sólové kantáty (pro soprán i alt), concerta grossa a skladby pro smyčcový orchestr. Vedle děl italských skladatelů (Antonio Vivaldi, Arcangelo Corelli, Tommaso Albinoni, Francesco Maria Veracini, Giuseppe Tartini), orchestr hrává také německou hudbu (Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Georg Phillip Telemann, Johann Pachelbel). Další specialitou je ovšem objevování, jakým způsobem tyto vnější vlivy obohatily českou hudbu. Zvláště skladatelé Pavel Josef Vejvanovský, Franz Ignaz Biber, Antonín Plánický, František Ignác Tůma, František Benda jsou pravým pokladem pochopení podhoubí, z něhož později vyrostli Bedřich Smetana a Antonín Dvořá
Ensemble Damian
www.ensembledamian.com
Od prvního veřejného vystoupení v roce 1995 se Ensemble Damian zaměřuje téměř výhradně na interpretaci barokní a minimalistické hudby. V první oblasti čerpá z bohatého fondu českých a moravských archivů, ve druhé spolupracuje převážně se skladateli Vítem Zouharem a Tomášem Hanzlíkem, který je zároveň uměleckým vedoucím souboru.
Ensemble Damian má pohyblivý počet členů podle provozovaných skladeb. V největším obsazení dosahuje velikosti komorního orchestru a komorního sboru. Pro jeho vokalisty je příznačné používání rovného hlasu s přirozenou barvou nezatíženou vibrátem a jinými operními zvyklostmi. Pro interpretaci barokní hudby používá kopií dobových nástrojů. Soubor se rovněž snaží opouštět schéma klasické koncertní prezentace a koncipovat své programy do tematicky propojených ploch. V posledních letech se věnuje scénickému provádění barokních i soudobých kantát, oratorií a oper.
Umělecké vedení: Tomáš Hanzlík, Marek Čermák (cembalo)
Soprán: Markéta Večeřová, Anna Jelínková, Eva Kotíková, Dominika Kellnerová
Alt: Lenka Čermáková, Věra Šimůnková, Jana Synková, Jan Mikušek, Bedřich Lévi
Tenor: Radek Prügl, Jan Ondrejka, Rostislav Baláž, Tomáš Hanzlík, Jindřich Večeřa
Bas: Pavel Maška, Vladimír Třebický, Radek Koňárek, Karel Fiala, Daniel Rusek
Housle: Alena Strojilová, Lenka Strnadová, Lukáš Mik, Eva Kalová, Tomáš Pálka, Václav Návrat, Vít Nermut
Viola: Braňo Lariš, Tomáš Hanzlík
Viola da gamba: Bohuslava Adámková
Violoncello: Dalibor Pimek, Petra Čadová
Kontrabas: Michal Reich, Kateřina Truksová
Saxofon: Martin Stánec, Pavel Krchňák, Petr Chrobák, Mirek Malý
Fagot: Tomáš Klásek, Milan Štědroň
Kytara: Jiří Taufer
Klavír: Lena Pulchertová, Petr Vočka, Marek Čerrmák
Varhany: Jan Gottwald
Bicí: Aleš Slaměník, Květuše Raueová