Kláštery Český Krumlov - alespoň část přístupna celoročně
V klášterech jsou k vidění stálé expozice o středověkém klášteře, životě v něm a umění. Mezi stálé expozice se řadí též interaktivní expozice, expozice o životě klarisek a expozice pivovarnictví.Součástí areálu jsou též řemeslné dílny, v nichž si zájemci mohou vyrobit vlastní výrobek z kovářské, knihtiskářské či sklářské dílny.
Neméně zajímavé expozice najdou návštěvníci v historických krovech klášterů, ve venkovních prostorách pak stojí za vidění miniexpozice orloje, lisu či jeřábu. V areálu klášterů se budou konat zajímavé výstavy, divadelní představení a koncerty. Kláštery též nabízejí prostor pro celoroční vzdělávací a volnočasové programy, např. semináře či workshopy s rozličnou nabídkou témat.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově
http://www.seidel.cz/docs/cz/seidel_home.xml
Prohlídky začínají v každou celou hodinu, kromě 12:00 hod.
Během jedinečné prohlídky uvidíte mnoho nejen ze světa fotografie, ale i obrazu života na šumavském česko-rakousko-německém pomezí na přelomu 19. a 20. století a v 1. polovině 20. století.
Samotný dům s fotoateliérem je architektonickým skvostem. Přijímací obchodní kancelář, ložnice a malý obývací pokoj posledních obyvatel domu, manželů Marie a Františka Seidlových, původní zrestaurovaný mobiliář, laboratoř a místnosti pro kopírování denním světlem, nůžky na papíry, lis, ruční tiskárna, zvětšováky, kopírky, leštičky, ruční tiskárna na potiskování rubů fotografií...
Unikátní dědictví, které zanechali významní českokrumlovští fotografové Josef a František Seidelovi, se dostalo také na internet. Odkaz, který čítá na 140 tisíc negativů a pozitivů z let 1884 až 1997, je zveřejněný v nové fotobance Musea Fotoateliér Seidel. Na webové stránce muzea má tak k historickým snímkům přístup každý, aniž by musel přijet do Českého Krumlova. Kdo se do fotobanky přihlásí, může si vytvořit skupinu oblíbených fotografií, později se k nim vracet a kolekci doplňovat podle svých témat.