Nejvzácnějším klenotem, který je na zámku k vidění, je vzácný relikviář svatého Maura. Jeho vlastníkem byl rod Beaufort-Spontin. Beaufortové však za války spolupracovali s německými okupanty, a když válka končila, zřejmě relikviář ukryli do zásypu hradní kaple s tím, že se brzy vrátí pro něj nebo na Bečov. Vzácný relikviář však zůstal v zemi ležet 40 let. Unikátní památku vypátrali 5. 11. 1985 kriminalisté pomocí detektoru kovů. Relikviář je vypracován do nejmenších podrobností, najdeme zde i tzv. gemy, které pocházejí z 1. až 3. století našeho letopočtu. O sv. Maurovi víme pouze to, že byl kněž, který poté, co pokřtil několik desítek křesťanů, byl spolu s nimi sťat v 1. nebo 3. století našeho letopočtu.
Zámek nabízí několik stálých okruhů:
I. okruh - Relikviář sv. Maura
II. okruh - Zámecké interiéry:
III. okruh spojuje předchozí dva okruhy
Relikviář pro každého - dětský program vhodný pro děti I.st. ZŠ: Prohlídka kopíruje běžnou návštěvnickou trasu I. okruhu. První místnost je věnována obsahu relikviáře. V úvodu jsou vysvětleny pojmy relikviář a relikvie, význam těchto předmětů. Během prohlídky jsou děti prostřednictvím zjednodušeného modelu relikviáře 1:1 seznámeny se základními pojmy dané problematiky, jako např. relikviář, relikvie, světec apod. Díky kreslenému komiksu se ve zjednodušené formě dozvídají, jakým způsobem se relikviář dostal do Bečova nad Teplou, proč byl ukryt a jak byl nalezen.
Botanická zahrada v Bečově nad Teplou
http://www.becovskabotanicka.cz/
Bioferrata v Bečově nad Teplou - unikátní skalní stezka
http://www.becovskabotanicka.cz/
Naučná stezka Kladská
Jedním z nejkrásnějších míst na Chebsku je rybník a lovecký zámeček Kladská v centru nejcennějšího území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Od bývalého loveckého zámečku knížete Schönburg-Waldenburga uprostřed tichých smrkových lesů vede kolem romantické vodní plochy po dřevěných chodníčcích nově opravená naučná stezka národní přírodní rezervací Kladské rašeliny – Tajga s velmi pestrou flórou i faunou. Lidé si nyní mohou prohlédnout i sousední Kyselé jezero s jedním z nejkyselejších povodí v Evropě a park s hrobkou zakladatele zdejšího loveckého zámečku, se stylovými stavbami a arboretem.
http://virtualniprohlidky.cz/virtualni-prohlidka/naucna-stezka-kladska
Svatošské skály
Skupina mohutných žulových skla, z níž se postupně vypreparovaly desítky skalních pilířů a sloupů různé velikosti, odjakživa podněcovala lidskou fantazii. Zpočátku to byli místní lidoví vypravěči a později i řada významných umělců a osobnostní jako byl J.W.Goethe, V.Mrštík, H.Marshner. Svými tvary připomínají svatební procesí a podle toho jsou i pojmenovány – například Ženich, Nevěsta, Muzikanti, Svědci. Další legendy, které se k tomuto bizarnímu dílu přírody vážou, si můžete přečíst přímo na tabuli naučné stezky. Od roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památka. Skály naleznete nedaleko Karlových Varů, pokud půjdete podél řeky Ohře přes část Doubí, směrem na Loket.
http://hledani.turistik.cz/cs/svatosske-skaly