Hotel PAWLOVNIA***
Praha 8
máme slovenský účet, akceptujeme 97 EUR
termíny: na výběr od 23.5-30.9.2017 VČETNĚ VÍKENDŮ!
HOTEL PAWLOVNIA***
je moderní hotel v Praze 8 nacházející se v rezidenční čtvrti Rokoska. Hotel se nachází v bezprostřední blízkosti parku a nabízí tak příjemnou atmosféru s komplexními službami pro Vaše ubytování v Praze. Jistě oceníte také speciality naší kuchyně, která nabízí pestrou škálu lahůdek, jak naší, tak i mezinárodní gastronomie. Pokud máte rádi procházky Prahou a jejím okolím, vyzkoušejte naše tipy na výlet.
Hotel byl pojmenován podle vzácného japonského stromu, rostoucího v zahradě hotelu. Budovou hotelu PAWLOVNIA je bývalá pozdně kubistická vila postavená ve dvacátých letech minulého století. V roce 2001 byl dům koupen novými majiteli a zrekonstruován do nynější podoby. Věříme, že Vás zaujme příjemná atmosféra našeho hotelu, kvalita nabízených služeb a přátelské přijetí.
Hotel PAWLOVNIA nabízí kvalitní ubytování v Praze v 15 velmi dobře vybavených hotelových pokojích (včetně přistýlek pro 33 osob). Poblíž metro, chvilka do centra.
Recenze hosta z května 2015:
Dnes jsme se s manželkou vrátili z pobytu v Praze v hotelu Pawlovnia. Celkově pobyt hodnotíme 10 body z 10. Dostalo se nám všeho co voucher nabízel. Ubytování pěkné a čisté, jídlo velmi dobré. Bohaté snídaně i chutná večeře v ceně. Personál velmi ochotný. K naší smůle jsme v hotelu "pouze" dvakrát přespali. Měli jsme totiž na programu prohlídku Prahy. I tak jsme vyčerpali nabídku služeb hotelu včetně bazénu. Nezbývá mi než doporučit dalším zájemcům o ubytování v Praze.
S pozdravem Průša
PODÍVEJTE SE NA AQUAPARK ŠUTKA - jen kousek od hotelu:
http://www.okoupej.se/aquaparky/120-aquacentrum-sutka/
PODÍVEJTE SE NA STRÁNKY ZOO, nedaleko hotelu:
http://www.zoopraha.cz/
Každý pokoj Hotelu Pawlovnia*** je vybaven TV se satelitním vysíláním, telefonem, přípojkou na internet, klimatizací, minibarem a vysoušečem vlasů. Samozřejmostí je také samostatná koupelna a WC na každém z pokojů. V hotelu PAWLOVNIA je k dispozici výtah a jeden bezbariérový pokoj. Do našeho hotelu v Praze můžete samozřejmě zavítat i se svým čtyřnohým miláčkem. Pokud přijedete autem, bude Vám k dispozici uzavřené hotelové parkoviště zdarma.
V budově hotelu PAWLOVNIA Praha se též nachází restaurace s letní zahrádkou. Nabízíme možnost objednat si polopenzi či plnou penzi nebo pouze příjemné posezení v rámci naší české restaurace, která nabízí výbornou českou kuchyni v přijatelných cenových relacích. Novinkou v našem hotelu je bazén s protiproudem.
Dovolte nám, abychom Vás pozvali do příjemného prostředí restaurace Pawlovnia, kde se můžete přesvědčit o perfektním servisu a kulinářském umění našeho šéfkuchaře. Pokrmy připravujeme z čerstvých a těch nejkvalitnějších surovin s ohledem na aktuální sezónu. Dbáme na to, aby každý host naší restaurace byl spokojený a rád se k nám vracel. Máte možnost vyzkoušet zde jak speciality moderní gastronomie, tak i pochoutky tradiční české kuchyně, jako například vepřová kolena, marinovaná žebra a mnoho dalších. Náš šéfkuchař má bohaté zkušenosti a praxi v renomovaných restauracích jak u nás, tak v zahraničí.
HOTEL PAWLOVNIA***
V Holešovičkách 1401/5
181 00 Praha 8
www.hotelpawlovnia.cz
E-mail: reservations@hotelpawlovnia.cz
Tel.: +420 284 687 770, 284 680 648
Bezproblémový příjezd
Během pár minut jste na metru a během 20 minut v centru.
Mapka:
Letní balíček v Hotelu Pawlovnia*** obsahuje:
2x ubytování pro 2 osoby v komfortním pokoji s příslušenstvím (WC, sprcha) + TV
2x snídaně pro 2 formou bufetu
1x lahev francouzského vína 0,75 l. na pokoji
vstup do hotelového bazénu s protiproudem (8-21:30)
1x dítě do 6 let zdarma
1x zvíře zdarma (po předchozím nahlášení)
zdarma parking a wifi
Rezervace na období 23.5.-30.9.2017
HOTELOVOU REZERVACI PROVÁDĚJTE BEZPROSTŘEDNĚ PO OBDRŽENÍ VOUCHERU
Kontakt:
HOTEL PAWLOVNIA***
V Holešovičkách 1401/5
181 00 Praha 8
www.hotelpawlovnia.cz
reservations@hotelpawlovnia.cz
Tel.: +420 284 687 770, 284 680 648
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
TOPGAS INTERNATIONAL, a.s.
IČO 16192427
Axmanova 168
19014 Praha 9
PRAHA - tipy na prohlídku a nákupy
Chystáte se do Prahy a víte, že máte přesně 1, 2 nebo 3 dny na to, abyste českou metropoli poznali? Nevíte, co všechno byste měli anebo chtěli vidět a zažít? Připravili jsme pro vás jednoduchou kuchařku, která obsahuje program návštěvy Prahy na 1, 2 a 3 dny. Snažili jsme se sestavit mix tak, abyste si z návštěvy Prahy přivezli vše podstatné: náhled do historie prostřednictvím významných památek a zároveň atmosféru města získanou prostým procházením po ulicích. Doufáme, že vám náš program usnadní plánování návštěvy Prahy a že si výlet jaksepatří užijete.
Skvělý výběr dárků naleznete v
Obchodním centru Chodov - http://www.centrumchodov.cz/W/do/centre/accueil
Obchodním domě Palladium - http://www.palladiumpraha.cz/
a mnohých dalších :-)
.
Zoo Praha - sedmá nejlepší zoo na světě
Navštivte vynikající pražskou zoo - www.zoopraha.cz
Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.
Kouzelná Pražská zoologická zahrada leží v kopcovité a lesnaté Troji. Časopis Forbes ji v roce 2008 ohodnotil jako 7. nejlepší zoo na světě. V nedávné době tu přibyly pavilony Indonéská džungle, kde chovají varany komodské, expozice lachtanů, Opičí ostrov, stejně jako nesmírně oblíbené gorily. Pražská zoo je slavná také svým úspěšným chovem koní Převalského. Přijďte se podívat na unikátnígaviály indickédo pavilonu Čambal!
Zoo se rozkládá na 60 hektarech, z nichž 50 ha tvoří expozice zvířat. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci.
V srpnu roku 2002 postihly zahradu ničivé povodně a téměř polovina areálu byla zatopena, zničena. Následovala rozsáhlá rekonstrukce a vybudování nových expozic jako je: Vodní svět, Dětský koutek, Pavilon kočkovitých šelem, Pavilon želv nebo v horní části zahrady Indonéská džungle, Afrika z blízka či Africké panorama.
Pražská zoo celoročně nabízí svým návštěvníkům
komentovaná krmení zvířat,
prohlídkuzahrady
sprůvodcem,
speciální programy Chovatelem v zoo,
zážitkové programy pro děti a vzdělávací programy pro školy. Ve vybraných měsících se mohou zájemci přihlásit na
atraktivní noční prohlídku Zoo. V současnosti zažívá pražská zoo jedno ze svých nejlepších období.
V roce 2008 Zoo Praha dovezla
gaviály indické – jedno z nejvzácnějších zvířat planety!
Zoo Praha se tak stala jedinou evropskou zoo, která je chová. I v celosvětovém měřítku jde o naprostou raritu. Mimo Indii se gaviálem může pochlubit jen 10 zoo ve 4 zemích (USA, Japonsko, Singapur, Srí Lanka) . Ve všech dohromady je chováno pouhých 19 jedinců. Pražská skupina tří samců a čtyř samic gaviála je svou početností rekordní.
.
Co musíte vidět ve městě s neopakovatelnou atmosférou
Nenechte si ujít prohlídku Pražského hradu, sídla českých knížat a králů. Rozsáhlý komplex paláců, kostelů, nádvoří a uliček všech slohových období v čele s gotickou katedrálou sv. Víta je společně s historickým jádrem města zapsán mezi památkami UNESCO.
Hrad, katedrálu, historické zahrady a další prostory můžete vnímat také jako jedinečnou klenotnici a galerii, ilustrující vývoj českých dějin. Na druhém nádvoří si prohlédněte Obrazárnu a Svatovítský poklad, výstavu klenotů a liturgických předmětů v kapli sv. Kříže, s dětmi se vypravte za Příběhem Pražského hradu do Starého královského paláce na třetím nádvoří, projděte se také Královskou zahradou k Letohrádku královny Anny a rozhodně nezapomeňte na pitoreskní Zlatou uličku s maličkými domky, jedno z nejromantičtějších místhradního areálu.
Co byste měli znát z pražské historie
Chcete-li poznat nejslavnější pražské památky a velkou část historického centra, projděte se Královskou cestou, tedy trasou, po níž se kdysi ubíraly korunovační průvody českých králů a královen ke korunovaci do katedrály Sv. Víta. Vaším průvodcem může být třeba Jeho Veličenstvo král český a císař římský Karel IV., s jehož jménem se setkáte u řady pražských chrámů a památných míst. Možná se narodil v domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí, který využívá jako výstavní prostor Galerie hlavního města Prahy. Odtud to máte jen pár kroků ke Staroměstské radnicise slavným orlojem, anebo na opačnou stranu Celetnou ulicí k Prašné bráně a Obecnímu domu, kde Královská cesta začíná.
Bludištěm uliček Starého Města dojdete až na Karlův most. Doplňují jej dvě věže, z nichž ta Staroměstská je považovaná za nejkrásnější gotickou bránu Evropy; na staroměstské straně kousek od začátku samotného mostu rovněž najdete Muzeum Karlova mostu. Na protilehlém malostranském konci mostu můžete po schodech sejít na malý romantický ostrov Kampa anebo pokračovat dál Mosteckou ulicí na Malou Stranu, kde vás oslní krása barokního chrámu sv. Mikuláše. Nerudovou ulicí pak vystoupáte až k terase před Pražským hradem, odkud se otvírá oslnivý výhled na město.
.
PAMÁTKY ŽIDOVSKÉHO MĚSTA
VSTUPNÉ, OTEVÍRACÍ DOBA
Obecní dům – secesní klenot Prahy
Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.
Obecní dům nabízí turistické prohlídky Obecního domu s odborným výkladem. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost zhlédnout různorodé sály a salonky, v kterých se ročně uskuteční stovky významných společenských a kulturních akcí - koncertů, výstav, konferencí, recepcí, plesů. Součástí prohlídkové trasy je i Smetanova síň, proslulá koncertní síň s kapacitou 1200 míst a původními varhanami z doby vrcholné secese (místo koncertů mezinárodních hudebních festivalů Pražské jaro, Varhanní léto, Pražský podzim). Nezapomenutelnou se stává návštěva Primátorského sálu, jehož výzdoba je dílem Alfonse Muchy. Muchovo dílo zde tvoří ojedinělý, vzácně dochovaný celek.
Letecké muzeum Kbely ZDARMA VSTUP!
http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-lm-kbely/
Letecké muzeum Kbely bylo založeno v roce 1968 v areálu historického vojenského letiště Praha - Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě.
Expozice muzea se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. V současnosti má ve sbírkách 275 letadel z nichž 85 je vystaveno ve čtyřech krytých halách, 25 v nekrytých expozičních prostorech, 155 je uloženo v depozitářích a 10 letuschopných je provozováno. Řada letounů patří ke světovým unikátům. Pro srovnání jsou vystaveny také vybrané typy světově významných letadel a kromě toho také množství leteckých motorů, součásti draků letounů, výzbroj, výstroj,uniformy, prapory, vyznamenání a další památky, které se vztahují k historii československého a českého letectví.
V hangár typu Wagner naleznete rozsáhlou expozici z období 2. světové války, včetně letounů a dalších exponátů. V uvolněném hangáru typu Pícha, ve kterém byla až dosud umístěna letadla z let 1939-1945, našly své místo proudové letouny první generace.
V historických hangárech v Letňanech je od konce dubna 2016 umístěna nová expozice, která se dotýká se především továren a firem Aero, Letov a Avia. Seznámíte se zde také s málo známými fakty o letecké výrobě na území bývalého Československa v období II. světové války. Mimo známé letecké továrny výstava ukazuje i ty, které se v důsledku války proměnily, jako například některé textilky. Výstava připomíná odbojáře, kteří se snažili výrobu letadel sabotovat a představuje také mnoho unikátních exponátů, které se doposud ukrývaly v depozitářích.
NÁSLEDUJE PÁR TIPŮ PRO ZVÍDAVÉ:
.
Klementinum Praha - druhý největší komplex v metropoli
Monumentální stavební komplex Klementina, po Pražském hradě druhý největší komplex v Praze, byl vždy živým centrem vzdělanosti a kultury. V areálu sídlí již přes dvě stě let Národní knihovna. Jsou zde uloženy nejcennější rukopisy a všechny knihy, vydané od roku 1807 na území Čech.
Rozsáhlý areál Klementina se nachází na staroměstské straně Karlova mostu přímo v centru historické části Prahy. Klementinum bylo vybudováno na ploše dvou hektarů a je jedním z největších stavebních komplexů v Evropě. K nejatraktivnějším bodům při prohlídkách Klementina patří Astronomická věž, vysoká 68 m, z níž je nádherný výhled na historické centrum Prahy, Zrcadlová kaple s bohatě řešeným interiérem a osazením zrcadel, které nemá v Čechách obdoby a Barokní knihovní sál s překrásnou freskovou výzdobou a několika historicky cennými velikými glóby. Unikem jsou dvojí varhany, které byly nainstalovány do Zrcadlové kaple v průběhu 18. století.
Od roku 2012 je zde otevřena celá historická barokní trasa, která byla dlouho kvůli rekonstrukci uzavřena. Trasa zahrnuje prohlídku Astronomické věže, zrekonstruovanéZrcadlové kaplea barokního knihovního sálu. (velký okruh - 50 min). Prohlídky probíhají denně od 10 hod. V případě konání koncertu v Zrcadlové kapli je k dispozici pouze malý okruh (40 min), tedy Barokní knihovní sál a Astronomická věž.
.
Chrám sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí
Kostel svatého Mikuláše byl postaven v období baroka mezi lety 1732–1737 stavitelem Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem na místě vyhořelého románského kostela.
Interiér chrámu zdobí nástropní fresky zobrazující životy světců sv. Mikuláše, sv. Benedikta a motivy ze Starého zákona. Vytvořil je bavorský malíř Kosmas Damián Assam. Hlavní oltář byl vyroben z umělého mramoru. Za císaře Josefa II. roku 1787 byl kostel zrušen a sloužil různým účelům, mimo jiné též provazochodeckým exhibicím, které se konaly v jeho kupoli.
Kopule mezi věžemi měří 46, 5 m, obě věže jsou o jeden metr vyšší. Zpočátku se mohlo po schodišti vystoupat pouze do jedné z věží. Druhá s ní byla spojena dřevěnou lávkou na vnějšku průčelí. Ta neměla zábradlí a její přechod byl kaskadérským kouskem. Však zde také v roce 1791 vystavoval francouzský vzduchoplavec a přemožitel kanálu La Manche Jean-Pierre Blanchard vzduchoplaveckou techniku. Nové schodiště do druhé věže bylo vsazeno teprve roku 1904.
V roce 1871 byl kostel dán do užívání ruské pravoslavné církvi. V té době daroval ruský car Mikuláš II. kostelu obrovský lustr ve tvaru carské koruny, který byl vyroben v Harrachovských sklárnách. Pravoslavné církvi kostel sloužil až do roku 1914, poté byl využíván jako posádkový kostel či skladiště. Během I. světové války nechal tehdejší velitel pražské posádky znovu obnovit výzdobu kostela vojáky – umělci, kteří by jinak museli na frontu. Až do roku 1901 odděloval kostel od Staroměstského náměstí dvoupatrový Krenovský dům. Ten byl zbořen v rámci asanace a tím se otevřel výhled na chrámové průčelí. Po vzniku Pařížské třídy bylo východní nároží kostela doplněno roku 1906 o sochou sv. Mikuláše a klasicistní kašnu s delfíny. Od roku 1920 kostel užívá Církev československá husitská. Objekt je veřejnosti přístupný, konají se zde koncerty vážné hudby.