Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
ZobrazitHotel Bílý Koníček - přímo na hlavním náměstí!
TŘEBOŇ
odpočiňte si v renesančním lázeňském městě!
Navštivte místní lázně Aurora - např. www.aurora.cz
Historie hotelu Bílý koníček
O našem hotelu se traduje mnoho příběhů a historických zpráv. První písemná zmínka o hotelu Bílý koníček se v kronikách objevila již v roce 1544.
Dříve byla budova popisována jako součást zámeckých zahrad, tedy nedílná součást městského centra. Pro svoji typickou fortifikační hradbu je Hotel Bílý koníček považován za jeden z nejmalebnějších domů ve Třeboni.
Slavný český spisovatel Jan Werich (1905 - 1980) v jedné ze svých pohádek napsal o třeboňské Zlaté stoce a jako představitel role „vodníka Čochtana" poutavě vyprávěl o velkém požáru v Třeboni a o hoteliéru Havlíčkovi z Bílého koníčka, kterému při tomto neštěstí hořely kšandy.
Město se v dávné minulosti potýkalo s mnoha přírodními katastrofami, zejména pak s velkou vodou a ničivým ohněm.
Třeboň je také populární svým historickým odkazem na mnohé osobnosti, působili zde rody Rožmberků i Schwarzenberků. Je to oblíbená destinace rybářů, s mnoha odkazy na prvopočátky rybníkářské historie v Čechách.
Hotel Bílý koníček se nachází v centru Třeboně, byl postaven v roce 1544. Je jedním z nejznámějších renesančních domů lemujících Masarykovo náměstí.
Ubytování: 23 pokojů (48 lůžek), všechny pokoje jsou vybaveny sprchou a WC, hotelový výtah je k dispozici.
TŘEBOŇ - RENESANČNÍ SKVOST:
Leží v povodí řeky Lužnice. Díky ohromným zdrojům vody si město Třeboň vyžádalo přezdívku "město rybníků". V oblasti se nachází mnoho umělých rybníků a od středověku se rozvíjel rybolov, převážně kapra. Největší rybník byl pojmenován po rodině Rožmberků, která založila Augustinský klášter a podporovala chov ryb. Město a jeho okolí převzali Schwarzenberkové, mocná rakouská šlechtická rodina, v roce 1660.
Lázně, renesanční zámek, přilehlé parky a velká rozloha rybníku Svět tvoří tuto oblast přitažlivou. Třeboň je známá díky svému tradičnímu rybnému hospodářství a pivu Regent. Místní restaurace servírují rybí delikatesy z výborného "Třeboňského kapra". Třeboň je také oblíbená díky různým kulinářským událostem a bohatému kulturnímu programu. Místní lázně s oblibou navštěvují nejen turisté, ale i češí sportovci.
Městské opevnění, zachované spolu s pěti bránami a několika baštami, byly chráněny tzv. zlatým kanálem a rybníkem Svět na jihu. Renesanční zámek, spojený dlouhou chodbou s knihovnou Rosenberků a komplexem Augustinského kláštera, je významnou architektonickou památkou. Klášterní komplex zahrnuje původní dvoulodní kostel Sv.Jiljí. Další dominantou města je věž ranně barokní radnice.
Centrum města nabízí velký komplex měšťanských domů různých architektonických stylů. Třeboň a její okolí jsou součástní kulturního dědictví UNESCO.
Kontakt:
Hotel Bílý Koníček
Masarykovo náměstí 97
37901 Třeboň
Recepce telefon: +420 724 734 525
E-mail: rezervace@bilykonicekhotel.cz
www.bilykonicekhotel.cz
Balíček v hotelu Bílý Koníček v Třeboňi obsahuje:
2x ubytování pro 2 osoby na 2 noci ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím
2x snídaně pro 2 osoby
2x koktejl zdarma v hotelové restauraci v den příjezdu
bezplatný parking na hotelovém parkovišti do vyčerpání kapacity (12 vozů)
Rezervace možná na období: 10.10.-15.12.2012
doporučujeme k návštěvě webové stránky www.visittrebon.cz kde se dozvíte spoustu zajímavých tipů a přehledů co v Třeboňi navštívit. Od jarních měsíců je přístupný zámek, kde se dělají i adventní a vánoční prohlídky. Ale návštěva samotného renesančního středu města určitě stojí za to i v zimních měsících.
Navštívit můžete i místní lázně včetně různých procedur:
Lázně Aurora - http://www.aurora.cz/
Lázně Bertina - http://www.berta.cz/
Velmi zajímavá je okolní rybniční soustava - mohu osobně doporučit jako zajímavou lokalitu k focení zimní krajiny, samozřejmě od časného jara vhodné k cyklistice.
http://www.visittrebon.cz/cz/rybnikarstvi-a-rybarstvi-na-trebonsku/24/
Nedaleko jsou také k navštívení velmi zajímavá a starobylá města - např.:
Jindřichův Hradec - http://www.visitjindrichuvhradec.cz/
České Budějovice - http://www.visitceskebudejovice.cz/
a samozřejmě jihočeský skvost - Český Krumlov - www.visitkrumlov.cz
Historie Třeboně se začala psát již ve 12. století. Unikátní a dochovaný historický komplex zámku s měšťanskými domy, zahrnující také augustiniánský klášter s kostelem či opevnění s městskými branami, vznikl díky bohatství pánů, jejichž prosperita a moc se odrážela v honosných přestavbách sídla v reprezentativní rezidenci. Roku 1976 tak mohlo být město prohlášeno městskou památkovou rezervací.
Třeboň výstižně charakterizují tři symboly: pětilistá růže, kapr a lázně.
Pětilistá růže poukazuje na starobylost města, především na období největšího rozvoje za vlády Rožmberků.
Třeboňský kapr - v okolí Třeboně je více než 500 rybníků v šestnácti navzájem propojených soustavách. Zdejší oblast je největším producentem sladkovodních ryb nejen v České republice, ale i v Evropě.
Tradice lázeňství se datuje již od roku 1883, kdy se k léčebným kůrám začaly využívat místní přírodní zdroje, zejména rašelina. Dnešní moderní lázeňský komplex se zaměřuje na léčbu nemocí pohybového ústrojí, ale také na relaxační pobyty.
K moderním symbolům Třeboně jistě patří také jízdní kolo, jako prostředek k oblíbenému trávení aktivní dovolené, a vůně linoucí se z komínů místního pivovaru Regent, doprovázející vaření zlatavého moku.
Komplex budov třeboňského zámku pod hrází rybníka Svět se svou rozlohou řadí k největším v ČR. Je obklopen zámeckým parkem v anglickém stylu, který uprostřed města vytváří příjemnou zelenou oázu a slouží k pořádání různých festivalů a slavností.
V zámku Třeboň je asi sto dvacet místností, a to jak starších renesančních komnat a sálů, tak i moderněji vybavených pokojů obývaných Schwarzenbergy ještě ve 20. století. V prostorách zámku je umístěn badateli vyhledávaný Státní oblastní archiv v Třeboni. Jsou zde uloženy velmi vzácné a cenné soubory archiválií od počátku 13. století do současnosti, zejména část unikátního rožmberského archivu uspořádaného koncem 16. století rožmberským archivářem a knihovníkem Václavem Březanem. Ze zámeckého parku je také přístupná stálá expozice výstavy Třeboňsko - krajina a lidé, od roku 2000 zařazená do celorepublikové sítě Domů přírody. (otevřeno: 9.00 - 17.00, od května do září denně, duben a řijen denně kromě pondělí; tel.: +420 384 727 912 ; www.itrebon.cz)