Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
Zobrazit
Skvělá Michelle Hradecká na varhany! Posledních 30 vstupenek.
OBJEKT MŮŽE BÝT VYTÁPĚN, BUDE-LI CHLADNO A MÁ K DISPOZICI WC
NEJZNÁMĚJŠÍ OPERNÍ ÁRIE za doprovodu varhan
19.10.2013 - sobota od 18 hodin.
Může to být skvělý dárek i pro vaše přátele a příbuzné!
POSLEDNÍCH 60 VSTUPENEK + VIP GOLD CUSTOMER CARD K DISPOZICI!
VIP CUSTOMER GOLD CARD JE PŘENOSNÁ KARTA A VY JI DOSTANETE KE VSTUPENCE
ZDARMA. ZÍSKÁTE TÍM SLEVY NAPŘ. 7% NA ZÁJEZDY ČEDOKU, LEVNĚJŠÍ TAXI - HALO TAXI,
MŮŽETE UŠETŘIT NA POJIŠTĚNÍ GENERALI, SLEVY NA MASÁŽE A ŘADU DALŠÍCH SLUŽEB A VÝHOD - PODÍVEJTE SE NA:
konkrétní slevy zjistíte na této stránce: http://www.vip-card.cz/partneri-projektu.html
Michelle Hradecká - varhany
je absolventkou Akademie múzických umění v Praze, kde studovala varhany u prof. Jana Hory po předchozím studiu na Státní konzervatoři v Praze. Studovala rovněž v USA (Cleveland, Ohio) u profesora Karla Paukerta, kde také navštěvovala varhanní semináře profesora Todda Wilsona v Clevelandském hudebním institutu (The Cleveland Institut of Music), a ve Vídni na Hochschule für Musik u prof. Michaela Radulescu. Zúčastnila se mnoha varhanních a cembalových kurzů a mistrovských tříd na mezinárodních hudebních festivalech pod vedením významných profesorů, jako je například Dr. Hans Haselböck, Jan Jongepier, Dr. Ewald Kooiman, Christopher Stembridge a další. Pravidelně koncertuje v České republice, v jiných zemích Evropy (Německo, Rakousko, Itálie,
Švýcarsko, Francie, Holandsko, Švédsko, Norsko..) v Jihoafrické republice a rovněž v USA. Pro Český rozhlas natočila několik snímků soudobé hudby, a také skladby barokních autorů pro cyklus historických varhan, v poslední době také spolupracovala s Českou televizí na přípravě několika pořadů věnovaných varhanní hudbě.
Libuše Moravcová Myřátská - soprán
V roce 2005 absolvovala konzervatoř v Českých Budějovicích (prof.V.Bobáková), dále pokračovala ve studiu zpěvu na Akademii múzických umění v Praze (prof.J.Jonášová). Zde ztvárnila řadu rolí např. Zuzanka (Figarova svatba), Popelka (Veselohra na mostě) a Karolína (Dvě vdovy). Svou profesionální pěveckou dráhu zahájila v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích jako 1.lesní žínka (Rusalka). Často spolupracuje s Komorní Operou Praha. S touto společností absolvovala několik turné po Japonsku, v rolích Papageny (Kouzelná flétna), 1.dámy (Kouzelná flétna) a Barbariny (Figarova svatba). Je častým hostem v Pražském divadle Hybernia, kde ztvárnila roli Zerliny (Don Giovanni) a Micaëly (Carmen). Účinkovala na výročním koncertu k poctě Jarmily Novotné ve Státní opeře v Praze. Vystoupila také na letním festivalu Open Air v Lokti jako Sacerdotessa (Aida).Ve Státní Opeře v Praze se představila jako první dáma (Kouzelná flétna). V divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni se uvedla jako 1.lesní žínka (Rusalka). V Libereckém Šaldově divadle debutovala v náročné roli Edwigy v Offenbachově komické opeře Robinson Crusóe. Její koncertní činnost je velmi rozmanitá, sahá od barokních skladatelů až po autory 20.století. Podílela se na světové premiéře nahrávky Bohuslava Martinů Den dobročinnosti vydanou společností Arco Diva a českým rozhlasem.
Josef Moravec - tenor
vystudoval Pražskou konzervatoř, pokračoval ve studiu na HAMU v Praze a na Sibeliově akademii v Helsinkách. Je častým hostem Státní opery i Národního divadla v Praze, divadla J. K. Tyla v Plzni, Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, Slezského divadla v Opavě, Libereckého divadla F.X.Šaldy, Národního divadla v Brně i v opeře Štátneho divadla Košice.
Často vystupuje v zahraničí na koncertních i divadelních pódiích například v Japonsku, ve skandinávských zemích, v Alžírsku, Rakousku, Německu, Švýcarsku, Španělsku, Francii a dalších.
V jeho pestrém repertoáru najdeme díla od Mozarta, Verdiho i veristické autory Pucciniho, Cileu
nebo Leoncavalla ale také Gounoda, Masseneta, Richarda i Johanna Strausse, Offenbacha, Smetanu, Brittena, Glasse nebo Hindemitha. Účinkoval také ve dvou operách Richarda Wagnera ve Státní opeře Praha ( Lodivod v opeře Bludný Holandˇan a mladý námořník v opeře Tristan a Izolda ). Mezi stěžejní role tohoto tenoristy patří např. Vašek v Prodané nevěstě, Števa ( Její Pastorkyňa ) Don Ottavio ( Don Giovanni ), Ismaele ( Nabucco ), Don José ( Carmen ), Rodolfo ( La Bohéme ) a Alfredo ( La Traviata ). Josef Moravec se často objevuje také v operetních rolích například jako Graf Zedlau ve Vídeňské krvi, Stanislav v Ptáčníkovi, Aristeus a Pluto v Orfeovi v podsvětí, Alfréd v Netopýrovi, Bolo v Polské krvi nebo Edwin v Čardášové princezně.Účinkoval též v několika světových premiérách českých soudobých děl např. O.Mácha : Nenávistná láska, E.Viklický : Faidra, M.Smolka : Nagano, P.Kofroň : Mai 68, N.Sheriff : Golem 13 a řada dalších. Na hudebním festivalu v Českém Krumlově vystoupil po boku Josého Cury jako Harlekýn v Leoncavallových Komediantech.
KOSTEL SV. KLIMENTA
Klimentská ulice - u ulice Revoluční, Praha 1
na kostel se virtuálně můžete podívat zde: http://stovezata.praha.eu/kostel-sv-klimenta.html
Kosmova a Dalimilova kronika uvádějí, že dominikáni, kteří přišli r. 1226 do Prahy, dostali kostel sv. Klimenta na Poříčanech od krále Přemysla Otakara I. Zbytky kostela, který používali, byly u Klimenta objeveny. Archeolog rozpoznává zřetelné znaky dominikánského stavebnictví. Současně však vidí, že jsou tyto jejich stavební úpravy už kolikátou etapou v historii budování kostela, jehož vznik je třeba klást k začátku 11. století.
Když přišli dominikáni r. 1226 ke Klimentu, byl jim tedy dáván do užívání křesťanský kostel, který tu tehdy stál už nejméně dvě stě let. Měl za sebou už období předrománské a dvě fáze staveb románských. Důvodem přestaveb kostela byla nejenom jeho poloha, ale i požáry, jejichž stopy jsou na starém zdivu ještě viditelné. Stál na knížecí půdě ještě před městskými hradbami při hlavní cestě, vedoucí z Prahy na východ a na sever, k vltavským brodům. Sloužil asi těm, kdo se tudy vydávali nebo vraceli z dalekých cest.
Kostel sv. Klimenta zde stojí jako svědek takřka celých dějin Kristova lidu v této zemi. Zažil dobu pronikání křesťanství do polopohanské země. Stál tu zřejmě už v době, kdy se křesťanská církev dělila na byzantskou a římskou, východní a západní (1054). Sloužil v době raného i vrcholného středověku. Stál tu v dobách Husova zápasu o očistu církve a prožil reformaci. Přehnal se přes něj převrat pobělohorské protireformace, doba temna i osvícenské sekularizace. Ožil v čase, kdy se u nás začala konsolidovat potoleranční evangelická církev. Tehdy se stal kostelem reformovaného pražského sboru, později pak kostelem Českobratrské církve evangelické, vzniklé r. 1918 sloučením českých evangelíků helvetské a augsburské konfese. Dnes je nejstarším kostelem, který tato církev má.
Kliment, který byl zprvu kostelem lidí na cestách, se po zařazení do Nového Města pražského stal kostelem lidí, o nichž dodnes vyprávějí názvy okolních ulic: mlynářů, plavců, barvířů, soukeníků, truhlářů, zlatníků apod.
Předrománská a románská minulost prvních tří set let existence klimentského kostela byla odhalena a zhodnocena pracovníky archeologického oddělení Muzea města Prahy. Všechno bylo zmapováno, zfotografováno, zfilmováno a nakonec pečlivě přikryto plaveným pískem pod dnešní dlažbou kostela. Kostel prošel několika přestavbami. Nejstarší viditelnou a přístupnou částí kostela je jeho presbytář. Pochází někdy ze 14. století. Při restauračních pracích v něm byly objeveny zbytky jeho předreformační umělecké výzdoby.
V době podobojí byla stará klenba hlavní lodi snesena a při zvětšování kostela nahrazena novou, renesanční. Ta se zachovala dodnes. Po restauraci jsou vidět zbytky původní polychromie a pozdějšího zlacení. Další památkou na minulost je krásný renesanční nápis, vtesaný do kamene, který se nyní zasazen do čela chrámu: „Slovo Páně zůstává na věky. 1578“. Třetí památkou jsou staré renesanční dveře s letopočtem 1609. Byly původně umístěny při vnějším vchodu do sakristie, v šedesátých letech zrestaurovány a umístěny uvnitř. Je možné, že to je upomínka na vyhlášení náboženské svobody Rudolfovým Majestátem.
V r. 1784 byl zrušen a přestavěn na obilní skladiště. V r. 1850 byla do presbytáře vestavěna kruchta. Na jižní straně kostela bylo objeveno gotické sedile s profilovaným ostěním a renesanční freskou. Ukázalo se, že pod ní je ještě jiná malba. Bylo rozhodnuto fresku sejmout. Pod ní se objevila gotická malba znázorňující tři anděle, nesoucí draperii. Barvy jejich křídel naznačují, že představují Víru, Naději a Lásku. Na severní stěně byl objeven zazděný gotický sanktuář, který byl zrestaurován. Cenným objevem byly zbytky nástěnných maleb s motivy pašijních výjevů - Ježíšův vjezd do Jeruzaléma, jeho ukřižování a zmrtvýchvstání. Zachovaly se však jen torza maleb. Jsou datovány do období vrcholného rozvoje gotické malby v Čechách, tedy k r.1400. Velká péče byla věnována záchraně původní gotické omítky, objevené mezi žebry presbytáře.
V době podobojí byla stará klenba hlavní lodi snesena a při zvětšování kostela nahrazena novou, renesanční. Ta se zachovala dodnes. Po restauraci jsou vidět zbytky původní polychromie a pozdějšího zlacení. Další památkou na minulost je krásný renesanční nápis, vtesaný do kamene, který se nyní zasazen do čela chrámu: „Slovo Páně zůstává na věky. 1578“. Třetí památkou jsou staré renesanční dveře s letopočtem 1609. Byly původně umístěny při vnějším vchodu do sakristie, v šedesátých letech zrestaurovány a umístěny uvnitř. Je možné, že to je upomínka na vyhlášení náboženské svobody Rudolfovým Majestátem.
Po Husově smrti se stal kostelem husitským a zůstal jím až do začátku katolické protireformace v r. 1621. Od té doby se byl sv. Kliment chrámem římskokatolickým. Vybavení kostela ustoupilo novým oltářům. V r. 1717 jich tu bylo pět, jeden z nich zasvěcený Janu Nepomuckému. Roku 1784 byl kostel odsvěcen, koupen mlynářem Václavem Michalovicem za 700 zlatých, ten jej upravil na sýpku a skladiště.
V srpnu r. 1850 koupil kostel sv. Klimenta v Tůních, jak se tu říkalo, farář Bedřich Vilém Košut. Zaplatil za něj 27 500 zlatých, získaných sbírkou mezi Pražany. Tak se stal opět evangelickým kostelem a zůstává jím dodnes.
Koncertní agentura FIDELIO
pořádá pravidelně koncerty tématické (např. vánoční, adventní), klasické, jazzové a swingové hudby v unikátních prostorách Prahy, ale i jiných měst již od roku 2001
Tato hudba přispívá blahodárně k vašemu odpočinku v hektických dnech a můžete ji třeba považovat za jistý druh relaxační hudby.
Přijďte si odpočinou od běžného shonu!
Voucher je taktéž krásný dárek pro vaše blízké a udělá jim určitě radost.
.
KDE VOUCHER UPLATNÍTE?
Kostel sv. Klimenta
Klimentská ulice (vedle Revoluční ulice).
Praha 1
ZDE MAPA: http://goo.gl/maps/tYmY5
V den konání koncertu: so 19.10.2013 18,00 hod
Koncert potrvá asi 65 minut.
Sál může být vytápěný, bude-li chladno, je tam WC.
Voucher platí jako vstupenka
Vstupenky nejsou číslovány, sál je otevřen zhruba 20 minut před koncertem
NA VOUCHERU NENÍ UVEDENA ANI CENA, ANI JMÉNO KUPUJÍCÍHO.
+ dostanete VIP CUSTOMER CARD s platností do 2/2014 - přenosná
Účinkující:
Michelle Hradecká - varhany
Josef Moravec - tenor
Libuše Myřácká-Moravcová - soprán
PROGRAM:
J. S. Bach
Toccata d moll
A. Vivaldi
DOMINE DEUS
G. F. Händel
Every Valley z Mesiáše
Ombra mai fú z Xerxes
G. Caccini
AVE MARIA
A. Stradella
Pieta signore
J. S. Bach
Fantasia G-dur BWV 572
W. A. Mozart
Ave verum corpus
ALLELUJA!
Laudate Dominum
G. Bizet
Agnus Dei
A. Dvořák
Biblické písně č. 4, č.10
C. Franck
PANIS ANGELICUS
P. Mascagni
AVE MARIA
jako přídavek:
F. Schubert
AVE MARIA
(změna programu a účinkujících vyhrazena)
Na koncertě uslyšíte:
J. S. Bach : Toccata d moll
A. Vivaldi : Domine Deus
G. F. Händel : Every Valley (Z Messiah)
G. F. Händel : Ombra mai fú (Z Xerxes)
G. Caccini : Ave Maria
A. Stradella : Pieta signore
J. S. Bach: Fantasie G dur, BWV 572
W.A.Mozart : Ave verum corpus
W. A. Mozart: Alleluia
W. A. Mozart: Laudate Dominum
G. Bizet : Agnus Dei
A. Dvořák : Biblické písně č.4., č.10.
C. Franck: Panis Angelicus
P. Mascagni : Ave Maria
Účinkující:
Michelle Hradecká - varhany
Josef Moravec - tenor
Libuše Myřácká-Moravcová - soprán
(změna programu a účinkujících vyhrazena)