WELLNESS HOTEL CENTRAL ***
Klatovy
.
- JISTOTA KOUPÁNÍ: VNITŘNÍ BAZÉN!
- 1x zdarma konopná masáž, další možné do koupit
- BLÍZKO NA ŠUMAVU - ZIMA PŘIJDE BRZY, OBJEDNEJTE SI ZIMNÍ POBYT DOKUD JE ČAS
velmi doporučovaný hotel našimi klienty, OCENĚNÝ HOTEL ZA ROK 2012
TERMÍNY 21.12.2013 - 5.1.2014 JSOU JIŽ OBSAZENY!
Dopřejte si pobyt s bohatou polopenzí ve tříhvězdičkovém WELLNESS HOTELU a k tomu navíc 100% garanci koupání VE vyhřívaném vnitřním bazénu
Půvabná funkcionalistická stavba z roku 1929, leží v klidném místě v centru města, sousedícím s historickým jádrem Klatov. WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** nabízí po celkové rekonstrukci ubytování ve 47 pokojích a apartmá. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, WC, telefon s přímou provolbou, barevnou televizi se satelitním příjmem a WIFI připojení na internet. Atmosféru počátku našeho století navozuje nejenom stylový nábytek, ale i všechny ostatní pokojové doplňky. Moderní protipožární signalizace na všech pokojích je samozřejmostí..
Stylově řešená RESTAURACE je podpořená moderní gastonomií, takže zde spojuje kvalitu, racionálnost a moderní trendy zdravé výživy s poklidnou atmosférou konce 30-tých let našeho století. Zcela jiný pocit získáte v BARU, který je ideálním místem k pracovní schůzce, setkání s přáteli spolu s odpočinkem při sklence vína či posezení při krátkém programu nebo tanečním večeru v denních i nočních hodinách. Konferenční možnosti - hotel nabízí SALONEK (45 osob) a sál o kapacitě do 100 osob se základním technickým vybavením a možnostmi doplňkových programů. Zde se tvoří základ strategie úspěchu intenzitou a kombinací seminářů, školení a relaxace. V letních měsících zve k posezení LETNÍ ZAHRADNÍ TERASA s výhledem na vyhřívaný bazén a dětské hřiště. Darovat svému tělu pár hodin pohody můžete v nově otevřeném WELLNESS CENTRU jehož součástí je vyhřívaný venkovní relaxační bazén 8 x 6m se slanou vodou a vodopádem, včetně dětského brouzdaliště , relaxační vnitřní bazén o velikosti 8 x 6m se slanou vodou, protiproudem, vodopádem a masážními lavicemi s teplotou vody 30°, finská a solná sauna, sluneční louka, různé druhy masáží, hydroterapie, termoterapie, uhličité koupele a mnohé další.
Pro naše motorizované hosty nabízíme možnost úschovy automobilu v deseti hotelových garážích
.
Kontakt
Wellness Hotel Central *** Klatovy
Masarykova 300/II 339 01 Klatovy
Telefon 00420 - 376 - 314 571 Fax 00420 - 376 - 314 745
Email: hotel@centralkt.cz
www.centralkt.cz
Relaxační balíček v tomto 3* hotelu obsahuje:
2x ubytování v komfortním 2-lůžkovém pokoji s příslušenstvím pro 2
2x snídaně formou bohatého buffetu pro 2
2x večeře - 2 chody (výběr z MENU) pro 2 osoby
1x masáž s konopím, s využitím všech léčivých účinků konopí a rašeliny a to s výběrem masážního oleje pro 1 osobu
sauna a solná sauna zdarma ve dnech provozu
1x sluneční louka „jen pro dva"
zdarma Hotelový vnitřní relaxační bazén se slanou vodou
Rezervaci je možno na období 17.10.2013-31.3.2014 (KROMĚ 21.12.2013 - 5.1.2014)
Termín pobytu je nutno zarezervovat na tel. 376 314 571 (po úhradě a obdržení voucheru) • Parkování zdarma.•
Dítě do 3 let zdarma.•
Děti 3-12 let doplatek 690 Kč/pobyt s polopenzí (poloviční dětská porce) - po dohodě s hotelem - doplatek na recepci•
Domácí mazlíčci vítání - doplatek 130,- Kč / noc - na recepci hotelu .
.
Kontakt
Wellness Hotel Central *** Klatovy
Masarykova 300/II 339 01 Klatovy
Telefon 00420 - 376 - 314 571 Fax 00420 - 376 - 314 745
Email: hotel@centralkt.cz
www.centralkt.cz
Turistické zajímavosti:
Kromě Klatov můžeme z vlastní zkušenosti doporučit zámek/zříceninu hradu Klenová
www.klenova.cz, zříceninu hradu Velhartice www.velhartice.cz
a samozřejmě nedaleko je Šumava, Hrad Kašperk, Sušice, Zelená Hora
Zimní Šumava:
LYŽOVAT MŮŽETE V MNOHA AREÁLECH PO OKOLÍ - ZADOV, ŽELEZNÁ RUDA, KAŠPERSKÉ HORY NEBO GROSS ARBER
velmi dobrá dostupnost také z Prahy
možnost spojení WELLNESS a lyžování - blízký (7 km) lyžařský areál Kocourov (zasněžovací technika, profesionální ski servis a půjčovna atd.) www.skikocourov.cz
Ski Areál Zadov - Churáňov
Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnosti - délka 4,5 km, přepravní kapacita 6 dopravních zařízení je 4500 os./hod.
Sjezdovky se 2x denně upravují, sjezdovky 1,2,3 a 5 jsou uměle zasněžovány.
Provoz dopravních zařízení je denně od 8:30 do 16 hodin a večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin. Téměř celý areál Kobyla (sjezdovky 1, 2 a 5) je osvětlen a sjezdovky jsou pro večerní lyžování vždy čerstvě upraveny. V areálu jsou i 3 zařízení s možností rychlého občerstvení s otevírací dobou dle provozu areálu.
Večerní lyžování - kvalitní zážitek z osvětlení světla a sjezdovky - žádné čekací doby
Ski areál Gross Arber
Na Javoru se nacházejí nejmodernější a nejjasnější umělé osvětlení v Bavorském lese. Optimálně jsou osvětlené 3 sjezdovky - Sluneční (Sonnenhang), Dámská (Damenstrecke) a nově také plochá Rodinná sjezdovka (Familienstrecke). Večerní lyžování je tedy možné i na velmi oblíbené Rodinné sjezdovce. Perfektně osvětlené je rovněž i sjezdovka Dámská (Damenstrecke) a také i Sluneční sjezdovka (Sonnenhang). Díky výkonné 6-ti místné sedačkové lanovce Sonnehang, která jako první na světě má automaticky zavíranou dětskou bezpečností zábranu, si můžete užívat večerní lyžování bez čekání ve frontách.
Doba večerního lyžování je ideální pro rodiny a děti, neboť od 18,00 do 21,00 hodin můžete pohodlně a bez stresu také lyžovat. Čekací doby nejsou. A to nejlepší přijde na konec. Všechny 3 sjezdovky jsou v době od 17 do 18 hodin kompletně nově upraveny. Tím máte tedy i na večer k dispozici perfektní sjezdovky.
Ski areál Kašperské Hory (Snowhill)
2x nový lyžařský vlek + dětský vlek
Moderní zasněžovací systém pro 100 % tratí
DĚTSKÝ PARK - TOP NOVINKA!
Město Klatovy - Černá věž, lékárna U bílého jednorožce a další zajímavosti:
Podívejte se na Klatovy z Černé věže, která je dominantou města a v letním období hojně navštěvovanou památkou. A pokud vás výšky nelákají, prohlédněte si expozici v barokní lékárně na náměstí, která je nově otevřená po rozsáhlé rekonstrukci. Klatovy nabízejí i další zajímavosti a památky.
Historicky uznávanou památkou, umístěnou na seznamu památek UNESCO, je barokní lékárna "U Bílého jednorožce". Jedná se o nejzachovalejší svého druhu nejen u nás, ale i ve světě. Svůj název získala začátkem osmnáctého století a z té doby pochází také většina mobiliáře. Historie klatovského lékárenství sahá až do poloviny 16. století, kdy ve městě působil Bernard Feuerbach. Provoz lékárny v budově na náměstí začal asi roku 1639 a skončil až roku 1966, poté byl interiér upraven jako lékárnické muzeum. V devadesátých letech byla lékárna zapsána do seznamů UNESCO a stala se expozicí Okresního muzea. Kromě původního nábytku zde můžete spatřit i mnoho zajímavých nástrojů a nádobí dávných lékárníků. Např. třístupňová lékárenská pec uvnitř je ojedinělá v celé Evropě. Název lékárny pochází od bílého rohu mořského narvala, pověšeného uvnitř nad vchodem. Ve středověku byl považován za roh jednorožce (odtud i název lékárny). Používal se při výrobě mastí a prášků.
Černá věž se tyčí do výšky 81 metrů a svými 226 schody na ochoz vyzývá návštěvníky ke zdolání. Výstavbu Černé věže ukončil v roce 1557 klatovský stavitel Antonín. V roce 1853 zde byl zavěšen mohutný
zvon zvonařského mistra Martina Jindry později lidově zvaný “Vondra”. Název věže pochází z jejího ožehnutí četnými požáry. Z věže je krásný pohled nejen na město, ale i na
překrásné panorama Šumavy. Pokud je velmi dobrá viditelnost je možno vidět i vrcholky Alp.
Mimořádnou památkou Klatov jsou
katakomby ze 17. století, pohřebiště převážně členů jezuitského řádu, vybudované ve sklepních prostorách
jezuitského kostela Početí Panny Marie a sv. Ignáce. Dalšími památkami města, které je možné zhlédnout, jsou např.
Bílá věž postavená jako zvonice,
arciděkanský kostel Narození Panny Marie, v němž je na hlavním oltáři umístěn
zázračný obraz Panny Marie Klatovské ze 17. století a
dominikánský kostel svatého Vavřince, kde se konají výstavy Galerie Klatovy-Klenová.
Katakomby v Klatovech - tajemství ukryté pod jezuitským kostelem
V Klatovech najdete raritu evropského charakteru - krypty pod klatovským jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi, dnes známé jako klatovské katakomby. Podle plánů stavitelů se staly pohřebištěm příslušníků jezuitského řádu, šlechty, vojska i měšťanů.
Katakomby připomínají nejen historii města a jezuitského řádu, lze v nich pohlédnout do tváří těch, jejichž životy a činy se podílely na vytvoření dodnes viditelné tváře Klatov, k níž patří kostel, kolej, seminář a škola. Katakomby byly budovány jako součást stavby kostela. V létech 1676 – 1783 do nich bylo uloženo k věčnému spánku více než 200 zemřelých. V roce 1784 panovník Josef II zakázal pohřbívání v kryptách, a tak posledním zde pohřbeným se stal v roce 1783 Antonín Weichs. Zřejmě nejznámějším z pohřbených jePater Adalbert Chanovský z Dlouhé Vsi, misionář působící v jihozápadních Čechách v 1. polovině 17. století.
Těla položená na hoblinách v dubových rakvích byla obložena chmelem. Každá rakev byla označena olověnou identifikační destičkou. Působením vzduchu dovedeného do krypt důmyslným systémem větracích kanálů došlo k jejich postupnému vysušení – k mumifikaci – tak, že dnes váží 8 – 10 kg. Větrací systém, jenž ústil až na střeše kostela, zajišťoval v katakombách relativně stálou teplotu a vlhkost vzduchu.
Po dlouhá léta byla těla prakticky nedotčena. Při opravě střechy jezuitského kostela ve 30. letech 20. století zasypali dělníci stavebním odpadem větrací šachty a kanály, které stoupaly zdivem pilířů až pod střešní římsu. Tím se zcela změnilo prostředí ve sklepení a převážná část mumií se rozpadla. Celkem 140 zničených mumií bylo v roce 1937 pohřbeno do hromadného hrobu na hřbitově sv. Jakuba v Klatovech. Místo uložení ostatků připomíná pamětní kámen s textem.
Dnes mohou návštěvníci v klatovských katakombách zhlédnout 30 mumifikovaných těl, 7 dalších je uloženo ve veřejnosti nepřístupné části krypt. Všechna těla jsou předmětem péče konzervátorů, i klimatické podmínky krypt se stará klimatolog. Větším organizovaným skupinám doporučujeme telefonicky domluvit návštěvu předem.
Krypta klatovských katakomb prošla v roce 2011 rekonstrukcí a od 26. listopadu 2011 je opět přístupná veřejnosti. V části rozlehlého podzemí vznikla nová expozice, kde se dozvíte o Klatovech doby barokní, o jezuitech a o tom, že zde bylo jezuitské gymnázium, které mělo tehdy neuvěřitelných 310 studentů.
Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka
Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.
Přes léto si tu dávají dostaveníčko šermíři, konají se koncerty, výstavy výtvarných děl i divadelní představení. Hrad byl postaven na přelomu 15. a 16. století na místě bývalé tvrze za účasti známého stavitele Benedikta Rejta. Švihov se svým opevňovacím vodním systémem patřil k nejlepším pevnostem své doby.
První prohlídková trasa seznamuje návštěvníka s historickým vývojem objektu a reprezentačními prostorami hradu. Instalace místností přibližuje představu života panstva na šlechtickém sídle v 16. století. Interiéry nabízí architekturu pozdní gotiky s novátorskými prvky nastávající renesance. Jedním z nejlépe dochovaných pozdně gotických interiérů hradu je kaple Nanebevzetí Panny Marie s freskou sv. Jiří a sbírkou gotických plastik, kde je možné si objednat svatební obřad. V tanečním sále je instalován malovaný renesanční kazetový strop. Součástí prohlídky je také hradní zbrojnice s ukázkami zbraní. V předhradí, v prostorách bývalé stáje, je spolu s pokladnou otevřen výstavní sál, kde se konají periodické historické expozice.
Druhá prohlídková trasa doplňuje expozici o pohled především na provozní zázemí hradu a zavádí návštěvníka do míst každodenního života s prohlídkou hradní kuchyně. Podíváte se také do hejtmanské kanceláře, prostoru pro dámy - fraucimor nebo do strážnice. Prohlídkové okruhy hradních interiérů jsou obměněny novým zařízením. Novinkou jsou např. nástěnná tapisérie a klekátko, které jsou součástí expozice ložnice hradní paní.
Hrad nabízí také prohlídky pro neslyšící a prohlídky mimo otevírací dobu. Tyto prohlídky je nutné předem objednat. Nejmenší návštěvníky jistě potěší výstava draků a drakobijců.
A nedaleko je též Šumava:
Churáňov
Churáňov je bývalá dřevařská a sklářská osada, která vznikla v 1. polovině 18. století. Dnes spolu se Zadovem tvoří velmi významné středisko zimních sportů.
Z Churáňova je překrásný rozhled po okolních vrcholcích, především na Popelní horu, vrch Valy s Obřím hradem nebo Ždánov. Okolo vrcholku vede okružní naučná stezka Churáňov, která je dlouhá 7 km a přibližuje nejzajímavější místa této oblasti. Churáňov je protkán množstvím značených turistických a cyklistických tras.
Pro cyklisty
Lanové centrum Proud Zadov - přímo u hotelu:
Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.
Na rozhlednu vede 227 schodů a měří 37 metrů. Dostanete se na ni po zaplacení vstupného (dostanete zdarma pohlednici). Po neobvykle širokém schodišti můžeme vystoupat do třech vyhlídkových pater, kde je umístěna galerie fotografií šumavské přírody. Celkem se můžete zastavit na třech vyhlídkových plošinách. Samotná vyhlídková plošina je přístupná pomocí krátkého žebříku. Výhled z jedné z nejvýše položených rozhleden v České republice na vrcholy prakticky celé Šumavy je opravdovým zážitkem.
Z historie rozhledny: na konci 60. let 20. století vznikl na Poledníku (1315 m n. m.) areál, který sloužil armádě jako základna pro sledování leteckého a pozemního provozu v sousedním Německu a jako odposlechová stanice a rušička televizního i radiového signálu vysílačů umístěných za našimi hranicemi. Až do roku 1989 patřil Poledník do přísně střežené pohraniční zóny Šumavy. Po roce 1990 byl armádou opuštěn, nevzhledné objekty byly zbořeny a zůstala jen věž, která byla přebudovaná na rozhlednu. Věž byla otevřena v roce 1998 a je využívána i k příležitostným výstavám.
Procházka k Prášilskému jezeru
Jezerní slať
Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní "ostrov severské přírody" se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.
Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová dřevěná rozhledna, s výhledem na celou slať a protilehlý Antýgl. Na Jezerní slati byla naměřena historicky nejnižší teplota v České republice.