Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
Zobrazit
PLAVBU CENTREM PRAHY + CCA HODINOVÝ nejen JAZZOVÝ KONCERT
NA DOLNÍ (KRYTÉ) PALUBĚ.
POSLEDNÍCH 24 VSTUPENEK.
KARLŮV MOST, NÁRODNÍ DIVADLO A CELÉ
CENTRUM PRAHY PODTRHNE SKVĚLÝ ZÁŽITEK Z HUDEBNÍHO
MISTROVSTVÍ VYNIKAJÍCÍCH UMĚLCŮ
BUDETE MÍT TAKÉ DOSTATEK ČASU VYBRAT SI NĚCO
DOBRÉHO K PITÍ.
.
vystoupí vynikající český hudebník, skladatel a pianista
Marek Novotný v roce 2010 dokončil “master studies” v oboru jazzové kompozice a aranžování na University of Massachusetts – USA, na které získal plné stipendium Studoval zde pod vedením nositele ceny Grammy Jefrey Holmse a současně vyučoval obligátní jazzový klavír. V roce 2007 získal roční stipendium norské vlády ke studiu jazzového klavíru na University of Stavanger – Norway. V roce 2007 získal titul PhD. v oboru hudební teorie. V letech 2002–2010 působil jako odborný asistent na katedře hudební výchovy (posléze KVU) na Univerzitě J.E.Purkyně v Ústí nad Labem, kde mnoho let vedl univerzitní orchestr, pro nějž psal veškerá aranžmá. Za posledních 10 let byl členem mnoha hudebních ansámblů. Spolupracoval například s Feng – Yün Song, se kterou se zúčastnil koncertního turné po Číně, kde Trio PUO a Feng – Yün Song získaly hlavní cenu na mezinárodním hudebním festivalu Chang – Sha/CHINA. Během své hudební dráhy spolupracoval v Čechách s různými hudebníky jako jsou Marcel Bárta, David Dorůžka, Ridina Ahmedová, Feng-yűn Song, Gabriela Vermelho, Tomáš Hobzek, Petr Tichý, Luboš Soukup, Petr Dvorský, Tomáš Herian, Martin Novák, Martin Zbrožek. V USA potom s hudebníky – Aubrey Johnson, Carl Clemens, Paul Lieberman, Bob Weiner. Po dokončení studia kompozice úzce spolupracoval s americkým filmovým skladatelem a producentem Alexandrem Jankem (Moje Tlustá Řecká Svatba, Man on the Moon). Během svého pobytu v New Yorku se stal soukromým žákem jednoho z nejlepších světových jazzových pianistů Freda Hersche. Se svými hudebními projekty koncertoval v Německu, Norsku, Dánsku, Velké Británii, USA nebo Číně.
Skladby Marka Novotného se pohybují na hranici hudby vážné a jazzové. Bez povšimnutí nenechává taktéž hudbu folklorní, která je mu velkou inspirací. Ve svých skladbách a aranžmá se neomezuje pouze na klasická jazzová komba. V repertoáru má mnoho vlastních kompozic zaranžovaných pro jazzový bigband, vokální ansámbl, smyčcový kvartet, ale i ryze “klasický” symfonický orchestr, pro nějž napsal pětivětou “Summer suite”, jejíž premiéra zazněla jako součást jeho “master’s recital” na University of Massachusetts.
.
Restaurační parník HAMBURG
kotví u Čechova mostu - pod hotelem Intercontinental (Dvořákovo nám., Praha 1):
Dvořákovo nábřeží u Čechova mostu (pod hotelem InterContinental), PRAHA 1
GPS: +50° 5' 33.53", +14° 25' 5.26"
Vítejte na palubě restaurační lodi HAMBURG na řece Vltavě v centru hlavního města Prahy. Pokud hledáte vhodné místo pro spojení romantické plavby, výtečné gastronomie, příjemného prostředí a profesionálních služeb, tak jste u nás na správném místě!
Plavba lodí po Vltavě historickým centrem Prahy nabízí nevšední zážitek a pohled na naše nejkrásnější památky (Pražský hrad, Vyšehrad, Karlův most, Národní divadlo...)
Restaurační motorová loď Hamburg byla vyrobena v roce 1983 v berlínských loděnicích v Německu a ve stejném roce byla uvedena do provozu v Praze, hlavním městě tehdejšího Československa. Naše společnost GTS gastro travel service s.r.o. ji provozuje od roku 2003, v roce 2005 prošla kompletní rekonstrukcí (prodloužení lodi a navýšení kapacity). Svým originálním dřevěným interiérem, barem a gastronomickým vybavením patří mezi nejmodernější lodě na Vltavě.
Loď Hamburg má dvě paluby: dolní krytou restaurační palubu s barem (90 míst k sezení) a horní sluneční, částečně zastřešenou palubu (přes 80 míst k sezení). Celková kapacita lodi je 164 osob. Provoz lodi je celoroční, je vybavena klimatizací, v zimních měsících vytápěná.
Loď Hamburg pluje pod vlajkou Pražské Paroplavební společnosti, která má již téměř 150tiletou historii. S provozováním restaurační lodi máme dlouholeté zkušenosti a zakládáme si na osobním přístupu a profesionalitě.
pořádá pravidelně koncerty tématické (např. vánoční, adventní), klasické, jazzové a swingové hudby v unikátních prostorách Prahy, ale i jiných měst již od roku 2001
Tato hudba přispívá blahodárně k vašemu odpočinku v hektických dnech a můžete ji třeba považovat za jistý druh relaxační hudby.
Přijďte si odpočinou od běžného shonu!
Voucher je taktéž krásný dárek pro vaše blízké a udělá jim určitě radost.
.
KDE VOUCHER UPLATNÍTE?
Restaurační parník Hamburg
nástupiště Čechův most - pod hotelem Intercontinental
Dvořákovo náměstí, Praha 1
V den konání koncertu: pondělí 23.5.2016 Loď odplouvá ve 19,00 h.
Plavba potrvá 2 hodiny, zhruba hodinový koncert v jejím průběhu.
Voucher platí jako vstupenka na nečíslovaná místa na dolní palubě
Loď bude k nástupu připravena cca 10 minut před 19 h.
NA VOUCHERU NENÍ UVEDENA ANI CENA, ANI JMÉNO KUPUJÍCÍHO.
Účinkující:
MAREK NOVOTNÝ (piano) a PETR TICHÝ (kontrabas)
Změna programu a účinkujících vyhrazena, při nemožnosti vyplout bude určen náhradní termín plavby
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy):
FIDELIO, s.r.o.
IČO 26387379
Mirotická 4
14200 Praha 4
Na koncertě uslyšíte:
Účinkující:
MAREK NOVOTNÝ (piano) a PETR TICHÝ (kontrabas)
Změna programu a účinkujících vyhrazena, při nemožnosti vyplout bude určen náhradní termín plavby
Karlův most nahradil předchozí Juditin most, stržený roku 1342 při jarním tání ledů. Stavba nového mostu začala na příkaz krále Karla IV. v roce 1357 9.7. v 5:31 ráno, přesně podle výpočtu královských astrologů. Stavba byla dokončena roku 1402. Až do roku 1841 byl Karlův most jediným „suchozemským“ komunikačním spojením přes Vltavu v Praze. Praha se stala i díky kamennému mostu významnou zastávkou na evropských obchodních cestách. Most byl postupně ozdoben třiceti sochami a sousošími. Původně se mu říkalo jen Kamenný nebo Pražský most. Název Karlův most se vžil až kolem roku 1870 na základě dřívějšího podnětu K. H. Borovského
.
.
Rudolfinum - budova dvou múz a sídlo České filharmonie