Jarní víkendy v Žatci - Hotel Zlatý Lev**** 2dny v luxusním hotelu s večeří a bohatým wellness programem pro 2 až do 30.6.2014. Skvělá základna pro poznávání okolí. Žatec město piva.
Jarní víkendy v Žatci - Hotel Zlatý Lev**** 2dny v luxusním hotelu s večeří a bohatým wellness programem pro 2 až do 30.6.2014. Skvělá základna pro poznávání okolí. Žatec město piva.
Jarní víkendy v Žatci - Hotel Zlatý Lev**** 2dny v luxusním hotelu s večeří a bohatým wellness programem pro 2 až do 30.6.2014. Skvělá základna pro poznávání okolí. Žatec město piva.
HOTEL ZLATÝ LEV****
ŽATEC
Rezervace možná na: 4.4.-30.6.2014 (doporučujeme telefonické ověření termínů)
POBYTY PÁTEK-NEDĚLE (tj pátek-sobota, či sobota-neděle).
.
VÍTEJTE V KRAJI, KDE SE RODÍ NEJKVALITNĚJŠÍ CHMEL NA SVĚTĚ!
SKVĚLÝ VÍKEND V KRÁSNÉM HOTELU S WELLNESS CENTREM A
VELMI DOBRÁ ZÁKLADNA PRO POZNÁVÁNÍ OKOLNÍCH KRÁSNÝCH MĚST I PŘÍRODY.
A SAMOZŘEJMĚ HISTORIE I PŘÍTOMNOSTI PIVA...
LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ VŽATCI, MĚSTĚ, KDE JE PIVO DOMA.
Nechte se hýčkat komfortem našeho hotelu, který nabízí vlastní Wellness centrum a kongresový sál. Hotel je situován v centru královského města, v Ústeckém kraji a to pouze necelých 70 kilometrů od Prahy. Večeře / oběd pro hotelové klienty jsou zajištěny přímo ve Chrámu chmele a piva.
Samozřejmostí je vybavení barevnou televizí se satelitem, telefonem s přímou volbou, přípojkou na internet, luxusní koupelnou, trezorem, minibarem, fénem. K dispozici je vám zde samozřejmě non-stop recepce a kvalifikovaný personál. Hotel Zlatý lev byl znovuotevřen po celkové rekonstrukci ve čtvrtek 25. září 2008. Ve vstupní hale se nachází zrenovovaný původní výtah, jehož historie sahá až do 19. století.
Wellness Centrum.
Kompletně nové, moderní Wellness lázně v centru Žatce jsou připraveny k Vašim službám. 250m2 zdraví, odpočinku a uvolnění pro hotelové hosty, ale rovněž pro každého, kdo potřebuje krátkou zdravotní přestávku.
Odpočinek si zde užijete na 250 metrech čtverečních, kde je vám k dispozici - finská sauna, bylinná sauna, vířivka pro 8 osob s 58 masážními tryskami, parní lázeň, turecká parní lázeň, ochlazovací místnost, ledová kašna, barevné sprchy, lehátka k odpočinku, místnost pro masáže, bar s kávou a čajem
Užijte si svět wellness a lázní v Žatci:
finská sauna, bylinná sauna, vířivka pro 8 osob s 58 masážními tryskami, parní lázeň, turecká parní lázeň, ochlazovací místnost, ledová kašna, barevné sprchy, lehátka k odpočinku, místnost pro masáže, bar s kávou a čajem.. to vše máte na dosah!
Při návštěvě Žatce musí každý shlédnout památky (Chrám Chmele a Piva, Chmelařské muzeum, Žatecký Pivovar a další). Více informací naleznete níže. PROTO INVESTUJTE DO VAŠEHO ZDRAVÍ A ODPOČIŇTE SI V ŽATECKÉM WELLNESS A SPA CENTRU.
Pouhou hodinu cesty autem z Prahy nebo Karlových Varů se nachází královské město, jehož chmelařské stavby jsou kandidátem na seznam UNESCO.
Žatec, ležící v severozápadních Čechách na řece Ohři, je jedním z nejstarších a zároveň nejlépe zachovaných královských měst. Rozkvět zažil v 16. století, kdy patřil mezi největší města v Čechách, jeho osídlení je však mnohem starší a vždy bylo svázáno s pěstováním chmele a výrobou piva, jak dokládá i nález hrobu "nejstaršího českého pivaře". Na pěstování chmele odkazuje i miniaturní chmelnice, která stojí přímo u náměstí. Uprostřed náměstí je radnice a za ní chrám Nanebevzetí Panny Marie, celé náměstí lemují renesanční měšťanské domy. Dochovaly se i úseky opevnění, Husitská bašta a také Kněžská brána.
Podle historických pramenů ve zdejší úrodné oblasti sídlili od 4 stol. př.n.l. Keltové a v polovině 6. století se tu usídlili Slované. V 10. století tu bylo vybudováno hradiště, které bylo sídlem knížat. V podhradí hradiště bylo založeno tržiště a kolem něj vznikla osada, která byla v roce 1265 povýšena na královské město. Již ve 14. století byly v okolí města založeny první chmelnice a rovněž vinohrady. A právě s chmelem je v Žatci svázána řada atraktivit - můžete zde navštívit zábavní areál Chrám chmele a piva (kde mimo jiné uvidíte chmelařský orloj) či Chmelařské muzeum s malou chmelnicí.
Každoročně probíhají v historickém centru města nejstarší slavnosti chmele a piva v ČR – Žatecká Dočesná. První víkend v září čeká na návštěvníky Dočesné bohatý kulturní program na několika podiích, přehlídka velkých i malých pivovarů, rekordy, atrakce a spousta zábavy.
Přijďte objevovat zajímavosti historického Žatce pomocí informačního systému procházkových tras,který se skládá z informačních desek na významných žateckých objektech a brožury, která podává důležité informace o atraktivitě daných objektů a zároveň usnadňuje orientaci ve městě. Najdete zde celkemtři tématické procházkové trasy: malý, střední a velký okruh. Malý okruh vám zabere asi půl hodiny, střední okruh asi hodinu a velký okruh asi hodinu a půl procházky. Staňte se sami sobě průvodcem! Jednotlivé nabídky je možné kombinovat, v informačním centru vám rádi pomohou. Pro organizované skupiny lze objednat pivovůz na vlastní pohon „Šlapohyb“.
Městská památková rezervace:
Výstup na nejlépe přístupnou radniční věž v Čechách - start v infocentru
Prohlídka Chrámu Nanebevzetí Panny Marie - stavitel Petr Parléř
Návštěva Žateckého pivovaru - v Žatci se pěstuje chmel a vaří pivo již 800 let!
Zóna technických památek chmelařství - kandidát na seznam UNESCO
Chmelařské muzeum - největší muzeum chmele na světě - 4000m² expozic
Křížova vila - novorenesanční "zámeček"
Regionální muzeum - vše o městě s první zmínkou z roku 1004
Město Žatec, ležící na severu Čech na řece Ohři, má tisíciletou historii. V ní důležitou roli hraje prvotřídní chmel, který se na Žatecku pěstuje. Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.
Chrám Chmele & Piva je zábavným, poučným komplexem nacházející se v zóně technických památek chmelařství, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu na severu Čech – právem je tedy označován za „Mekku všech chmelařů a pivařů“. Zároveň je čekajícím kandidátem na zápis do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V chrámu je pro vás připravena prohlídka, jejíž náplň zaujme široké spektrum návštěvníků. Areál nabízí svým návštěvníkům program vhodný pro všechny věkové kategorie. Chcete-li odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva, pak chrám chmele je určen právě vám.
Charakteristika jednotlivých částí zážitkového areálu Chrám Chmele & Piva:
- vyhlídková věž nesoucí název Chmelový maják s vnitřním výtahem a unikátní 3D projekcí, jenž simuluje let balónem nad Žatcem
- v navazujícím objektu starého chmelového skladu se nachází temný Labyrint sestavený z originálních chmelových žoků, který skrývá poklad regionu. V dalším patře je umístěna expozice nesoucí názevErbovní síň. Tyto části tvoří základní část prohlídky v délce 45 minut.
- plně funkční Chmelový orloj ukazuje čas, astrologické údaje, znamení zvěrokruhu a práce na chmelu v jednotlivých měsících. Každou celou hodinu se spustí odbíjení společně s pohybem objektů portálu a melodickým doprovodem.
- originální Minipivovar a nekuřácká Restaurace U Orloje pro 100 hostů, relaxační zahrada pro děti, terasa pro dospělé, dětská herna, dětská jízdárna ve které se děti mohou prohánět na šlapacích traktůrcích
- jen pro nejodvážnější je určen vnitřní Výstup do komína vysokého 18 metrů s jištěním
- Chmelařské muzeum je kooperující součástí areálu s možností prohlídky největšího muzea tohoto typu. Prohlídka trvá cca 60 minut, přičemž po absolvování prohlídky si návštěvník uvědomí co znamená stručný výraz „dobré české pivo“.
- Klášterní zahrada se nachází cca 200 metrů od samotného areálu. Obnovená zahrada je volně přístupná. Návštěvníci zde naleznou fontány, starobylou chmelnici, vinici, bylinkovou zahradu, ptactvo a zvířata
- Galerie Sladovna je objekt renesanční sladovny, která byla uvedena do provozu jako poslední z celého objektu. V architektonicky velice zajímavém prostoru je umístěna výstava výtvarného umění.
Chrám chmele a piva je zábavným, poučným komplexem, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu na severu Čech. V chrámu je pro vás připravena prohlídka, jejíž náplň zaujme široké spektrum návštěvníků. Chrám chmele a piva nabízí svým návštěvníkům program vhodný pro všechny věkové kategorie. Chcete-li odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva, pak chrám chmele je určen právě vám.
Restaurant U Orloje
Restaurant U Orloje je součást areálu Chrám chmele a piva. Restaurant je vhodný k oddechu a načerpání energie. Restaurant u Orloje je vystavěn ve starém chmelovém skladu, čemuž odpovídá i interiér restaurace. Uvnitř restaurantu je umístěn malý pivovar. Můžete tak na vlastní oči vidět, jak se vaří pivo tradičním českým způsobem z místních surovin.
Chmelařské muzeum Žatec
Součástí turistického areálu Chrám chmele a piva je Chmelařské muzeum Žatec. Chmelařské muzeum Žatec vlastní největší expozici svého druhu na světě. Na ploše 4 000 m² naleznete představuje vývoj chmelařství od raného středověku až do současnosti. Samotné Chmelařské muzeum Žatec je technickou památkou a příkladem industriální účelové architektury z konce 19. století.
TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI OKOLÍ:
V bezprostředním okolí jsou tajemné objekty - menhiry, Kounovské kamenné řady.
Stojí za to si k nim udělat výlet - nechte se inspirovat.
Cyklisté ocení zajímavý kraj k výletům po Žatecku a Lounsku:
Skoro na půl cesty mezi Prahou a Karlovými Vary se poblíž silnice nachází Královský pivovar Krušovice, který je díky rostoucímu věhlasu královského piva lákavým turistickým cílem pro návštěvníky Rakovnicka a Křivoklátska.
Královský pivovar nejen pivo vaří a rozváží po Čechách i za jeho hranice. Návštěvníci se mohou s výrobou piva, historií pivovaru a dalšími zajímavostmi seznámit v rámci prohlídky. Protože je o exkurze velký zájem, je nutné se předem objednat. Náhodný příchozí nemusí mít vždy štěstí...
Prohlídka celého areálu začíná na dvoře pivovaru, kde se seznámíte s jeho historií, zhlédnete moderní pivovarnický provoz včetně všech fází výroby piva a prohlédnete si varnu a prostory, kde dochází ke kvašení piva, včetně stáčírny. Zpřístupněna je také pivovarská kaple. Můžete si také v rámci exkurze prohlédnout i expozici věnovanou historii pivovarnictví nebosbírku všech krušovických sklenic od roku 1990. Novinkou je také schránka pro milovníky geocachingu umístěná přímo ve dvoře pivovaru.
Z historie pivovaru: první písemný doklad o pivovaru pochází z roku 1581, avšak pivo se v Krušovicích vařilo bezpochyby mnohem dříve. Skutečnou slávu krušovického pivovarnictví však založil císař a český král Rudolf II., který roku 1583 pivovar zakoupil pro Českou korunu. Od té doby patří Krušovice neodmyslitelně k dějinám českého piva. Prvotřídní žatecký chmel, sluncem prozářený ječný slad, čirá pramenitá voda a především láska a nadšení sládků, kteří po staletí uchovávají krušovickou recepturu příštím generacím.
U většiny takových míst nevíme mnoho ani o jejich původu, ani o stavitelích. Mnoha "asi" a "zřejmě" je obestřeno i půvabné torzo nedokončeného chrámu v Panenském Týnci, které už celá staletí přitahuje nejrůznější psychotroniky, léčitele, duchovní i umělce. Podle některých zdrojů prý chrám stojí na silné pozitivní zóně, která dává lidem elán a radost ze života.
Největší český menhirKamenný Pastýř je opředený mnoha mýty a vědcům se ještě zcela nepodařilo určit jeho původní výszam - většina dnešních hypotéz přisuzuje megalitům energetickou roli – pomocí kamenů je prý možné získávat energii potřebnou k posílení a ochraně lidí, rostlin a zvířat. Jinde naopak mohly menhiry plnit úlohu ochrannou; jako jakési zátky uzavírat energii negativní a bránit jí ve škodlivém vlivu na vše živé. Zajímavým faktem je souvislost mezi menhirem a horou Říp, která je od kamene v optické viditelnosti. Pozorováno od Pastýře Slunce vychází ve dnech 30.4. a 13.8 přímo za Řípem, tedy přesně na významné keltské svátky Beltine a Lugnasad.
V lese nedaleko obce Kounov najdete na vrchu Rovina stovky metrů dlouhé řady balvanů o jejichž významu se už sedm desetiletí vedou spory. Nejedná se o žádné vysoké menhiry, ale o 16 řad menších balvanů. Co vedlo pradávné obyvatele k vytyčení uspořádání více jak 2 500 kamenů? Těžko říct, teorie se liší - od označení závodních drah, parcelování lesa (pole), pravěkého kalendáře až po navigační systém pro UFO.
Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR
Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.
Vzniklo v prostorách historické výtopny Buštěhradské dráhy Lužná - Lišany. Najdete tu jak nablýskané parní lokomotivy širokého věkového rozpětí a mnoho osobních i nákladních vagónů, tak nejrůznější předměty z historie železnic, například signalizační a zabezpečovací techniku, již téměř nepoužívané nářadí, modely vlaků a také železniční dílny, kde se opravují a renovují staré exponáty.
Areál železničního muzea je báječným místem pro relaxaci! Při prohlídce muzea uvidíte osobní a především nákladní vozy z různých časových období. V krytých expozicích spatříte nejrůznější předměty z historie železnic, například zabezpečovací zařízení, ruční nářadí, modely a součásti lokomotiv.
Pro děti je k dispozici dětský koutek, pro všechny návštěvníky pak občerstvení v jídelním voze a průběhu celého roku jsou pod záštitou muzea pořádány nejrůznější akce, především nostalgické vlaky s parními lokomotivami a dobrou tradicí se stala každoroční tématická setkání parních lokomotiv stejné řady.
Husovo náměstí je střed historické části města. Rozlehlé, výrazně obdélné náměstí, se zajímavými architektonickými památkami, patří k pozoruhodným urbanistickým útvarům českých měst. Rozměry náměstí jsou cca 400 x 50 m. U domů na celém náměstí se setkáme s významnou historickou architekturou, mezi nimi vyniká komplex domů radnice na jižní straně náměstí.
Rakovnická radnice je výraznou dominantou jižní strany Husova náměstí, pochází z let 1734 – 1738. Dnešní podoba radnice vznikla ve 20.století. V interiéru jsou klenby, které mají pozoruhodnou štukovou výzdobu a nesou fresky.Chrám sv. Bartoloměje je dominantou celého náměstí. Stojí na východní straně náměstí, v místě kde již ve 13.století stál kostel. Do dnešní podoby byl kostel přestavěn na přelomu 15. a 16.století. Jedná se o pozdně gotickou, kamennou stavbu. Kostel je trojlodní a zařízení interiéru je velmi bohaté.Zvonice se nachází v těsné blízkosti chrámu sv. Bartoloměje. Byla postavena roku 1495. Zvonice nese dva zvony, Bartoloměj (Žebrák) měří v průměru 1,60m a je 1,32 m vysoký a Václav (Mlynář) má v průměru 1,37 m a je vysoký 1,08 m. Chrám sv. Bartoloměje tvoří spolu se zvonicí a Pražskou bránou unikátní soubor, který nejlépe evokuje podmanivou středověkou atmosféru města.Pražská brána je jednou z nejpůvabnějších staveb svého druhu v českých zemích. Byla postavena v letech 1516 – 1517, její stavbou byla zahájena výstavba městských kamenných hradeb. Pražská brána byla původně oboustranně uzavírána jednokřídlými vraty, její zdi jsou 1,40 až 1,60 m silné, k hlavní římse je vysoká 12,30 m, střecha je dlátová.Dům cisterciáků. V prostoru mezi presbytářem kostela a Pražskou bránou, v místě kde původně stávala stará rakovnická fara, si roku 1781 vybudovali cisterciáčtí mniši z Plas městský palác, který měl sloužit k odpočinku při cestách do Prahy. Barokní stavba s mansardovou střechou je na severu ohrazena zdí s brankou pro pěší. Roku 1933 byla provedena adaptace budovy a bylo sem přestěhováno muzeum. V současné době je zde stálá expozice o přírodě na Rakovnicku, za zmínku stojí i lapidárium umístěné ve dvoře.Reálka v Rakovníku je nejstarší reálkou v Čechách, byla otevřena roku 1833. Mohutná dvoupatrová budova stojí severně od chrámu sv. Bartoloměje. Mezi budovou školy a zvonicí probíhal příkop kostelního opevnění. Dnešní gymnázium nese jméno významného českého historika a beletristy Zikmunda Wintra, který zde v letech 1874 – 1884 působil jako profesor. Mariánský sloupstojí volně v prostoru Husova náměstí. Toto vrcholně barokní sousoší je z roku 1749 a je tvořeno středním sloupem, který je završen sousoším Panny Marie a čtyřmi úhlopříčně situovanými konzolami se sochami sv. Václava, Víta, Prokopa a Vojtěcha. Západní část sousoší je zdobena městským znakem.Vysoká brána je stejně jako Pražská brána pozůstatkem městského středověkého opevnění. Byla postavena v letech 1518 – 1524. Je to monumentální, 46 m vysoká šestipodlažní stavba, která je zakončena otevřeným ochozem a dlátovou střechou. Zdi jsou silné 2,35 m. Součástí Vysoké brány je její předbraní, které je zakončeno ochozem a cimbuřím se střílnami. Vysoká brána dnes slouží jako rozhledna, z jejíhož ochozu je výhled na celé město a do širokého okolí.Židovské ghetto. Křivolaké uličky pod Vysokou bránou jsou pozůstatky bývalého židovského ghetta, které bylo v méně využívaném prostoru města založeno v roce 1678.Z původní staré zástavby se dochovaly jen některé domy, z nichž nejzajímavější je dům tzv. Samsonův, jehož průčelí je zdobeno sgrafitem. Jedná se o nejlépe dochovanou renesanční stavbu ve městě.Synagoga je nejznámější židovskou kulturní památkou v Rakovníku synagoga vystavěná v roce 1763. V původním stavu se dochovala židovská modlitebna se štukatérskou výzdobou. V letech 1992-1994 byla provedena rekonstrukce celého objektu a dnes slouží synagoga jako koncertní síň. Rabasova galerie - zbylá část budovy je dnes využívána jako galerie, pojmenovaná po malíři Rakovnicka Václavu Rabasovi. Tomuto malíři je také věnována stálá expozice galerie. Zahrada u synagogy a galerie byla roku 1960 přeměněna na letní kino.Židovský hřbitov je cennou kulturní památkou. Nachází se v prudké stráni na východním okraji města. Založen byl roku 1635 a jen o málo mladší jsou některé dochované náhrobky s hebrejskými nápisy. Náhrobky jsou barokního a klasicistního typu, hodnotný je i domek hrobníka, který je klasicistní. Na hřbitově se pochovávalo ještě ve 20.letech minulého století století.
Slánské hradby vznikaly na přelomu 13. a 14. století. Součástí hradeb byly čtyři brány. Brána Pražská, Všehlušická, Lounská a Velvarská (jediná se zachovala). V dobách husitských válek však byla podstatná část městských hradeb zničena. Zkušenosti z válečných let potvrdily, jak důležité je opevnění města. Proto Slaný využil klidnějších let nejen k dílčí opravě kostela sv. Gotharda, ale především k zásadní obnově fortifikace. Hlavní stavební práce, jejichž stopy se zachovaly v jižních a severních úsecích městského opevnění, proběhly ve 3. čtvrtině 15. století. Prstenec vnější a vnitřní kamenné hradby, zpevněné nově vystavěnými branami, hranolovými věžemi, baštami, parkánovou zdí, valy a příkopy se stal pýchou a zároveň jednou z dominant celého města. Tak zachycuje město i veduta Jana Willenberga (1571-1613) z počátku 17. století. Byla dostavěna věž nad Velvarskou branou, hájená (už nezachovaným) předbráním s padacím mostem. Severní stranu věže zdobí erbovní reliéfy z přelomu 15. a 16. století. Pod sv. Gothardem se rozložila mohutná, předsunutým opevněním (barbakánem) chráněná Pražská brána, jejíž budování skončilo v r. 1472. Její výzdoba nesla i heraldické motivy. Byla však roku 1841 velmi nerozumně zbourána. Nestojí ani skromnější Lounská brána, o níž jsou zprávy z 16. století. V současnosti lze tedy ze zbytků městských hradeb vidět pouze tři bašty a jedinou zachovalou bránu, Velvarskou.
Objevte kouzlo tohoto města
Slaný - objevte kouzlo tohoto města - víte, že Slaný se podle pověsti jmenuje podle slaného pramene, který vyvěral pod Slánskou horou? památky - víte, že ve Slaném najdete nejstarší barokní repliku Božího hrobu v Čechách? příroda - víte, že Slánská hora je pozůstatek bouřlivé sopečné činnosti? a ještě něco navíc - víte, že můžete ve Slaném aktivně strávit víkend (Sladký víkend ve Slaném) nebo ochutnat slánské víno z vinic, které se rozkládají na svazích okolo Slaného?
Královské město Slaný leží od dávných časů na důležité obchodní křižovatce. Svou polohou, těsnou blízkostí Prahy a zajímavým okolím je ideálním místem k celodenním výletům z celého Středočeského kraje i z hlavního města. K procházkám přírodou láká nová naučná stezka na Slánské hoře. V centru města se můžete pokochat kulturními památkami a tělo můžete provětrat ve Víceúčelové sportovní hale s bazénem nebo ve Sportovním centru. Proto neváhejte a vydejte se objevit kouzlo tohoto města!
Kostel sv. Mikuláše v Lounech, jedno z vrcholných děl české pozdní gotiky, je dominantou a chloubou města. Roku 1994 byl vyhlášen Národní kulturní památkou.
První písemná zmínka o lounském farním kostele, tehdy ještě zasvěcnému sv. Kříži, pochází z roku 1332. Byl vystavěn pravděpodobně v románském nebo ranně gotickém slohu. Ve 14. století byl kostel poškozen požárem, a tak roku 1347 postavil Pešek Wandy novou věž. Současně s přestavbou kostela došlo také ke změně patrocinia a kostel byl zasvěcen sv. Mikuláši.
Chrám byl téměř úplně zničen velkým požárem města roku 1517. Po požáru nechalo město Louny na místě původního kostela postavit kostel nový. Stavitelé chrámu Benedikt Rejt z Pístovaa pravděpodobně i Pavel z Pardubic z původního kostela zachovali pouze zdivo věže a v pozdně gotickém slohu zbudovali trojlodní stavbu s krásnou žebrovou klenbou na pilířích. Charakteristický rys lounského chrámu tvoří štíhlé stanové střechy kryté břidlicí. Jsou dílem lounského tesaře mistra Eliáše. Pýchou kostela je pozdně gotický vchod na jižní straně se síťovou klenbou a portálem zdobeným renesančními ornamenty kolem dveří. Perlou chrámového interiéru se stala kamenná kazatelna z roku 1540 zdobená trojlístky a liliemi. Vchod na ni zkrášlují květy a dva andílci v renesančním slohu. Řezba hlavního dřevěného oltáře od sochaře Jeronýma Kohla, je vyvedena do nejmenších detailů, obsahuje desítky postav z biblických vyprávění, anděly a barokní dekor. Pod vedením architekta Josefa Mockera a později Kamila Hilberta v letech 1885 – 1902 byla provedena celková oprava kostela.
V současné době je možno vystoupit na ochoz věže, ze kterého je krásný výhled na celé město Louny a okolí s Českým středohořím. Věž chrámu je 60 m vysoká, stavebním materiálem byl pískovec. Výstup na věž umožňuje točité schodiště se 180 schody.