Lidskému zdraví je tato voda velmi prospěšná.
.
A co dělat v zimě? Do Krušných hor je jen kousek:
Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách
http://zima.klinovec.cz/
Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Nachází se pouze 120 km západně od Prahy, v blízkosti hranic s Německem. Tradičně nabízí po celou sezonu výtečné sněhové podmínky na 12 km sjezdových tratí, o rozloze 35 ha, které jsou zajištěny technickým sněhem.
Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků. K dispozici je U rampa i snowpark s mnoha skoky a překážkami a také 30 km upravovaných běžeckých tratí. Dalšími službami jsou lyžařské školy, půjčovny vybavení, restaurace a občerstvení a barové deštníky. Lyžařské tratě všech druhů obtížnosti jsou pravidelně upravovány. Středisko nabízí sněhovou garanci modernizovaným systémem umělého zasněžování, které je plně automatizováno. Ve středisku se nachází také lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi. Dalšími službami jsou 3 lyžařské školy, 2půjčovny lyžařského vybavení a 3 skiservisy.
V sezoně 2013/14 čeká na lyžaře a snowboardisty celá řada novinek. Již v loňské sezóně byla uvedena do provozu moderní čtyř sedačková lanovka CineStar Express s oranžovou krycí bublinou. V letošním roce ji následuje lanovka Suziki, která nahradila kotvu na sjezdovce Přemostěná. Jedná se o čtyř sedačkovou lanovku s pojízdným kobercem, která za hodinu přepraví až 2400 osob. Zároveň došlo k dalšímu posílení zasněžovacího systému.I v letošním roce pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce s lyžařským areálem Oberwiesenthal. Tento Skiaregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 27 km sjezdových tratí všech obtížností a to již od dvoudenních pernamentek.
Již od roku 2011 probíhá na Klínovci modernizace a rozšíření střediska v rámci projektu "Nový Klínovec", který do roku 2016 zcela propojí areál s německou stranou
Sport areál Klíny
nabízí skvělé podmínky pro milovníky sjezdového lyžování a snowboardingu. Díky členitosti terénu zde naleznete svahy pro začátečníky i pokročilé. Můžete využít několik vleků a dominantou ječtyřsedačková lanovkaDoppelmayr, na které si skvěle odpočinete. Jako jediné středisko v Krušných horách nabízí večerní lyžování na sedačkové lanovce s osvětlenou sjezdovkou.Arzenál sněžných děl a zbrusu nová rolba PistenBully 400 s navijákem zaručují optimální podmínky po celou zimní sezónu. Protože jsou sjezdovky široké, lyžování je relativněbezpečné. Pokud by však došlo k poranění, Horská služba Klíny je ihned na blízku.
Sport areál Klíny vybudoval pro nebojácné lyžaře a snowboardisty snowpark s Big Airem a dalšími zábavnými překážkami. Nechybí zázemí pro úplné začátečníky, o které je postaráno v lyžařské a snowboardové škole s vlastním výukovým areálems pojízdným kobercem a trpělivými instruktory. Vybavení si můžete zapůjčit nebo nechat opravit v místní půjčovně a servisu lyží.Přímo na svahu máte možnost doplnit energii v rychlém občerstvení, nebo si dát něco na zahřátíve Skibarus výhledem do kraje.
Kadaňský hrad nad řekou Ohře
http://www.mesto-kadan.eu/sekce/9/turisticke-atraktivity
K charakteristickým stavbám města Kadaně patří určitě Kadaňský hrad. Návštěvníci zde mohou využít knihovnu s čítárnou, internetovou kavárnu, obřadní síň nebo navštívit galerii Josefa Lieslera. Najdete zde také malé muzeum věnující se dějinám hradu.
Hrad Kadaň je pravidelný čtyřhranný hradní objekt s věžemi v rozích. Do dnešních dnů se zachovala jedna věž dosahující výšky 2. patra a základy dalších, dále palác a vedlejší stavení. Hrad byl zapojen do městského opevnění. I přes všechny přestavby si hrad dobře zachoval původní gotickou dispozici, je jednou z ukázek typu středoevropského kastelu. V jedné části hradu je dům s pečovatelskou službou.
Vždy v celou hodinu od pondělí do pátku mezi 9 - 16 hod. a o víkendu mezi 10 a 15 hodinou si mohou návštěvníci prohlédnout vybrané interiéry Kadaňského hradu. Informačním doplňkem k prohlídce je dočasná náznaková expozice Dějiny a vývoj Kadaňského hradu, která je ve sklepních sálech instalována. Nabízí pohled na základní etapy architektonického vývoje budovy, přináší informace o klíčových bodechhistorie areálu, královských návštěvách či zástavních držitelích, vůbec poprvé zpřístupní i archeologický materiál a kamenické články z průzkumů, které se na hradě od 70. let 20. století konaly.
Z historie: hrad byl založen kolem roku 1260 za krále Přemysla Otakara II. spolu s městem. Byl vystavěn na okraji skalnatého srázu nad řekou Ohří. Z obytných budov raně gotického hradu se zachovaly po všech přestavbách jen sklepy a části obvodobých zdí přízemí. Ostatní části hradu vznikly při přestavbách roku 1547 a hlavně po požáru roku 1811. Za Marie Terezie byl v letech 1750 - 1755 přestavěn na kasárny a tím ztratil ryzí středověký charakter. Roku 1811 opět vyhořel a v letech 1816 - 1818 obnoven.