Hotel Bílý Koníček*** - přímo na hlavním náměstí!
TŘEBOŇ
Volné termíny 12.2.-15.6.2015 (kromě 5.-10.5.2015)
OVĚŘENÝ HOTEL, SKVĚLÝ TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK!
odpočiňte si v renesančním lázeňském městě!
LÁZNĚ - CYKLISTIKA - KRÁSNÉ HRADY A ZÁMKY A MĚSTA
A dobrá základna na poznání Jindřichova Hradce nebo Českého Krumlova!
Navštivte místní lázně Aurora - např. www.aurora.cz
Historie hotelu Bílý Koníček***
O našem hotelu se traduje mnoho příběhů a historických zpráv. První písemná zmínka o hotelu Bílý koníček se v kronikách objevila již v roce 1544.
Dříve byla budova popisována jako součást zámeckých zahrad, tedy nedílná součást městského centra. Pro svoji typickou fortifikační hradbu je Hotel Bílý koníček považován za jeden z nejmalebnějších domů ve Třeboni.
Slavný český spisovatel Jan Werich (1905 - 1980) v jedné ze svých pohádek napsal o třeboňské Zlaté stoce a jako představitel role „vodníka Čochtana" poutavě vyprávěl o velkém požáru v Třeboni a o hoteliéru Havlíčkovi z Bílého koníčka, kterému při tomto neštěstí hořely kšandy.
Město se v dávné minulosti potýkalo s mnoha přírodními katastrofami, zejména pak s velkou vodou a ničivým ohněm.
Třeboň je také populární svým historickým odkazem na mnohé osobnosti, působili zde rody Rožmberků i Schwarzenberků. Je to oblíbená destinace rybářů, s mnoha odkazy na prvopočátky rybníkářské historie v Čechách.
Hotel Bílý koníček se nachází v centru Třeboně, byl postaven v roce 1544. Je jedním z nejznámějších renesančních domů lemujících Masarykovo náměstí.
Ubytování: 23 pokojů (48 lůžek), všechny pokoje jsou vybaveny sprchou a WC, hotelový výtah je k dispozici.
Restauraci Bílý Koníček můžeme z vlastní zkušenosti jenom doporučit, zejména rybí speciality, kterými je oblast Třeboně vyhlášená.
Zde je náhled do jídelního lístku:
http://www.bilykonicekhotel.cz/listkyRestaurace/jidelniListek_cs_CZ.pdf
TŘEBOŇ - RENESANČNÍ SKVOST:
Leží v povodí řeky Lužnice. Díky ohromným zdrojům vody si město Třeboň vyžádalo přezdívku "město rybníků". V oblasti se nachází mnoho umělých rybníků a od středověku se rozvíjel rybolov, převážně kapra. Největší rybník byl pojmenován po rodině Rožmberků, která založila Augustinský klášter a podporovala chov ryb. Město a jeho okolí převzali Schwarzenberkové, mocná rakouská šlechtická rodina, v roce 1660.
Lázně, renesanční zámek, přilehlé parky a velká rozloha rybníku Svět tvoří tuto oblast přitažlivou. Třeboň je známá díky svému tradičnímu rybnému hospodářství a pivu Regent. Místní restaurace servírují rybí delikatesy z výborného "Třeboňského kapra". Třeboň je také oblíbená díky různým kulinářským událostem a bohatému kulturnímu programu. Místní lázně s oblibou navštěvují nejen turisté, ale i češí sportovci.
Městské opevnění, zachované spolu s pěti bránami a několika baštami, byly chráněny tzv. zlatým kanálem a rybníkem Svět na jihu. Renesanční zámek, spojený dlouhou chodbou s knihovnou Rosenberků a komplexem Augustinského kláštera, je významnou architektonickou památkou. Klášterní komplex zahrnuje původní dvoulodní kostel Sv.Jiljí. Další dominantou města je věž ranně barokní radnice.
Centrum města nabízí velký komplex měšťanských domů různých architektonických stylů. Třeboň a její okolí jsou součástní kulturního dědictví UNESCO.
Kontakt:
Hotel Bílý Koníček
Masarykovo náměstí 97
37901 Třeboň
Recepce telefon: +420 724 734 525
E-mail: rezervace@bilykonicekhotel.cz
www.bilykonicekhotel.cz
Ve dnech 5.1.-11.2.2015 bude hotel zavřen - proto použijte pouze e-mail rezervace
Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň
Navštivte Wellnesscentrum v Třeboni - bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.). Areál nabízí ubytování v apartmá De Luxe.
Ve Wellnesscentru je k dispozici parní kabina, sauna (o teplotě 90-95°C) s venkovním ochlazovacím bazénem, venkovní terasa, fitness s nejmodernějším vybavením, squash a bowling (2 dráhy). Samozřejmostí je možnost zakoupení nealkoholických i alkoholických nápojů. Vyzkoušet můžete takévibrosaunu, kdy se tělo zahřeje na příjemnou teplotu, kterou si sami navolíte (max. 80°C) a regulujete. Stejně jako teplota, tak i vibrace se dají nastavit, jinou intenzitu vibrace můžete mít pod zády a jinou u nohou. K vám bude hrát příjemná hudba. Relaxační vana floating ve tvaru mušle s velmi slanou hustou tekutinou (salinita Mrtvého moře) způsobuje nadnášení napodobující stav beztíže.
Součástí komplexu je i plavecký bazén (25m) s mírně slanou vodou, jenž na rozdíl od klasické sladkovodní chlorové technologie nezpůsobuje podráždění pokožky a sliznic. Vodní svět nabízí množství aqua atrakcí, jako např. divokou řeku, perličkovou masážní lavici, stěnovou hydromasáž, chrliče, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogán (vstup pro děti od 10 let) či whirlpooly pro 6 a 12 osob. Vodní svět je propojen s plaveckým bazénem a voda je zde také mírně slaná.
Jarní balíček v hotelu Bílý Koníček*** v Třeboni obsahuje:
2x ubytování pro 2 osoby na 2 noci ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím
2x snídaně pro 2 osoby - bohatý buffet
2x welcome drink
víno na pokoj zdarma
zdarma úschova kol
20% sleva na vstup do Wellness Lázní Aurora
20% sleva na další návštěvu hotelu Bílý Koníček
bezplatný parking na hotelovém parkovišti do vyčerpání kapacity (11 vozů)
Rezervace možná na období: 12.2.-15.6.2015 (kromě 5.-10.5.2015)
UBYTOVÁNÍ SI REZERVUJTE BEZPROSTŘEDNĚ PO OBDRŽENÍ VOUCHERU!
Dítě bez nároku na lůžko a stravu zdarma
Lůžko navíc za poplatek 150 Kč/osoba/noc - beze stravy
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Pechopol, s.r.o.
IČO 24832162
Italská 1274/8
12000 Praha 2
Turistické zajímavosti:
doporučujeme k návštěvě webové stránky www.visittrebon.cz kde se dozvíte spoustu zajímavých tipů a přehledů co v Třeboňi navštívit. Od jarních měsíců je přístupný zámek, kde se dělají i adventní a vánoční prohlídky. Ale návštěva samotného renesančního středu města určitě stojí za to i v zimních měsících.
Navštívit můžete i místní lázně včetně různých procedur:
Lázně Aurora - http://www.aurora.cz/
Lázně Bertina - http://www.berta.cz/
Velmi zajímavá je okolní rybniční soustava - mohu osobně doporučit jako zajímavou lokalitu k focení zimní krajiny, samozřejmě od časného jara vhodné k cyklistice.
http://www.visittrebon.cz/cz/rybnikarstvi-a-rybarstvi-na-trebonsku/24/
Třeboňsko - biosférická rezervace UNESCO
Třeboňsko je jedno z mála velkoplošných chráněných území, které se nachází v rovinaté krajině. Přestože jde o oblast, která je po staletí přeměňována člověkem, zachovaly se zde velice cenné přírodní hodnoty.
Chráněná krajinná oblast Třeboňsko byla vyhlášená
v roce 1979. O mimořádném významu území svědčí zařazení Třeboňska mezi
biosférické rezervace UNESCO v rámci programu Člověk a biosféra již v roce 1977. Na tomto území, o rozloze 700 km
2, se nachází
celkem 35 přírodních rezervací a památek. Třeboňsko s
více než 400 rybníky patří k mimořádně významné lokalitě z hlediska výskytu vodních ptáků, a to nejen v rámci České republiky, ale i střední Evropy. Celkem bylo na Třeboňsku pozorováno
280 druhů ptáků, k nejvzácnějším druhům patří
orel mořský.
Příroda Třeboňska vyniká především neobyčejnou
pestrostí biotopů. V rozmezí několika desítek kilometrů zde najdete rozsáhlé jehličnaté a listnaté lesy, zbytky lužních lesů, přechodová rašeliniště, která se svými podmínkami přibližují
chladné severské tundře,
teplé stepní lokality,
mokřadní louky či
rybníky, jejichž břehy často nahradily původní mokřadní ekosystémy. Třeboňská rašeliniště společně s vybranými rybníky a dalšími mokřadními biotopy oblasti jsou zařazena mezi
mezinárodně významné mokřady.
V rezervaci najdete
celkem 5 národních přírodních rezervací. Národní přírodní rezervace
Červené blatoa
Žofinka zahrnují území s cennými přechodovými rašeliništi. Rezervaci Červené blato můžete navštívit díky stejnojmenné naučné stezce. Národní přírodní rezervace
Velký a Malý Tisý patří mezi mezinárodně významné lokality z hlediska výskytu vodního ptactva. Další národní přírodní rezervace,
Stará řeka, se nachází v oblasti původního toku
Lužnice s četnými tůněmi a slepými rameny. Vzácné luční rašelině s početnými prameništi na břehu
rybníka Horusický je chráněno v rámci Národní
přírodní rezervace Ruda. K dalším významným rezervacím na Třeboňsku patří například
Přírodní rezervace Dračice, která se nachází na části toku stejnojmenné říčky. Na jejích březích přebývá například ledňáček říční či vydra říční. Přírodní rezervace
Meandry Lužnice zahrnuje cenné území s přirozeným meandrujícím tokem Lužnice a říční nivou.
Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže
http://www.zamek-trebon.eu/
Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.
Renesanční zámek stojí na jihozápadní straně historického centra města Třeboň. Zámek nabízí tři prohlídkové trasy, a to reinstalovanou trasu Rožmberské renesanční interiéry, ve které je k vidění především Alchymistická dílna z doby císaře Rudolfa II., knihovna Petra Voka a rožmberská zbrojnice, dále pak trasu, která zahrnuje soukromá Schwarzenberská apartmá. Třetí trasa pak nabízí návštěvníkovi prohlídku budovy konírny, kasematy a unikátní psí kuchyni, kde bydlel psovod a připravoval stravu pro psí smečku.
Schwarzenberský sál, ale i zámecký park bývají místem k pořádání svatebních obřadů. V sále je možné pořádat různé kulturní akce, jako např. konference, koncerty, přednášky či firemní rauty.
Z historie zámku: renesanční zámek se nachází na místě, kde stával původní panský dvorec, poté tvrz a později kamenný hrádek. Roku 1562 zasáhl hrad požár, který se rozšířil z hořícího města. Tehdejší majitel panství Vilém z Rožmberka proto zahájil přestavbu hradu na renesanční zámek a další majitel panství Petr Vok ji dokončil. Roku 1660 získali zámek Schwarzenberkové, kteří po třicetileté válce navrátili zámku zašlou slávu. Třeboň se již nikdy nestala centrem dominia nových pánů, ale na druhou stranu tak zůstala zachována její renesanční krása i měšťanské kouzlo následujících epoch, baroka a historizujících slohů.
Nedaleko jsou také k navštívení velmi zajímavá a starobylá města - např.:
Jindřichův Hradec - http://www.visitjindrichuvhradec.cz/
Hrad a zámek Jindřichův Hradec - okouzlující gotické malby a renesanční arkády
http://www.zamek-jindrichuvhradec.eu/
K nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice patří bezpochyby hrad a zámek v Jindřichově Hradci. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a zahrada, v níž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. V Rondelu se pořádají koncertní vystoupení.
Hrad a zámek Jindřichův Hradec nabízí tři prohlídkové trasy rozdělené podle jednotlivých stavebních etap a návštěvu vyhlídky z Černé věže. Po celou turistickou sezónu je přístupná první trasa s názvem Adamovo stavení, která prochází především reprezentačními prostory prvního patra renesančního křídla, postaveného Adamem II. z Hradce v druhé polovině 16. století. Trasa označená jako Středověký hrad je přístupná od května do září a uvádí návštěvníka do nejstaršího období existence hradu v Jindřichově Hradci, interiérů gotického paláce. Poslední trasa s názvem Apartmány 18. a 19. století je přístupná od června do srpna a začíná na třetím nádvoří seznámením s exteriéry nejstarší hradní architektury. Pokračuje pak interiéry s prohlídkou jednotlivého vybavení.
Při prohlídce hradního a zámeckého areálu spatříte například nástěnné malby ze života sv. Jiří z roku 1338, pozdně gotickou malbu Jindřichohradecké madony, studnu s nádhernou renesanční mříží nebo černou věž s hladomornou a vyhlídkovým ochozem. Chloubou zámku je skvěle dochovaná černá kuchyně, kde podle pověsti vařívala Bílá paní kaši pro místní chudinu.
Černá věž (hladomorna) je přístupná v květnu a září o sobotách a nedělích, od června do srpna pak denně. 32 metrů vysoká věž je jednou z nejstarších staveb areálu z doby po r. 1220. Během výstupu na věž lze nahlédnout do interiéru nejstarší hradní kuchyně, objevené při nedávných opravách, kde se vaří dva dny v roce, a to v polovině prosince. Na ochoz věže, z kterého se otevírá pohled na celé město a okolí, vede 149 schodů. Věž je přístupná samostatně, bez průvodce.
V držení panského sídla i města se za sedm staletí vystřídaly generace tří předních šlechtických rodů. Páni z Hradce, Slavatové i Černínové z Chudenic, kteří se svým vysokým politickým a společenským postavením podíleli na utváření osudů celé země. V letech 1976 - 1993 prošel hrad a zámek generální opravou a postupně byl celý zpřístupněn veřejnosti.
Prostory hradu a zámku často ožívají divadelními představeními, koncerty a dalšími akcemi, které z něj vytvářejí i pro současnost významné kulturně společenské centrum.
Zámek Červená Lhota - nejpohádkovější zámek v Česku
http://www.zamek-cervenalhota.eu/
Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.
Hlavní expozice v interiérech 1. patra představuje autentický byt posledních majitelů, knížat Schönburg-Hartenstein, v podobě, jakou měl po roce 1910, kdy byla dokončena nejmladší přestavba zámku. Návštěvníci si prohlédnou také expozice podkrovních pokojů. O hlavní turistické sezóně je přístupná takéexpozice ve sklepení, která představuje tři pozoruhodné sklepní prostory z části zapuštěné do skal. Prohlídka je vhodná pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o původní podobě někdejší lhotecké tvrze.
Prohlédnout si můžete také kapli Nejsvětější Trojice. Tato renesanční stavba, stojící na návrší zámeckého parku, zaujme v interiéru především původními dochovanými ilusivnímu malbami a nápaditě řešeným dřevěným stropem symbolizujícím nebeský Jeruzalém. Svatyně je funkčním římskokatolickým kostelem.
Natáčely se zde i filmy, jedním z nejznámějších je film Svatby pana Voka.
Z historie: na severním okraji dominia Pánů z Hradce byla v polovině 13.l století v rámci kolonizace založena ves Lhota. V roce 1465 se objevuje první písemná zpráva o existenci tvrze ve Lhotě, kdy Petr ze Zásmuk získal tvrz ve Lhotě jako dědictví po svém otci Ctiborovi. Kolem roku 1530 Lhotu zakoupila rytířská rodina Kábů z Rybňan. Jan Kába nechal starou tvrz přestavět renesančně podle projektu italského stavitele Honse Vlacha. Roku 1555 se poprvé objevuje název Nová Lhota. Označení Červená Lhota se poprvé objevilo v roce 1602. Název vycházel z nové barevnosti omítek tvrze. Dále zámek vlastnil císařský rytmistr Antonio Briccio a následně Vilém Slavata z Chlumu a Košumberka. Za jeho vlády došlo v letech 1658 – 1678 ke stavebním úpravám, které proměnily někdejší tvrz v barokní zámeček užívaný jako letohrádek. Zámek dále vlastnili např. rod Windischgrätzů, baron Ignác Stillfried a Heinrich Eduard Schönburg - Hartenstein. V roce 1934 vznikla na Červené Lhotě hrobka rodiny Schönburg-Hartenstein. Od roku 1949 je zámek zpřístupněn veřejnosti.
České Budějovice - http://www.visitceskebudejovice.cz/
a samozřejmě jihočeský skvost - Český Krumlov - www.visitkrumlov.cz
www.ckrumlov.cz - skvělý portál, každý si vybere "to svoje"
Ale i okolí nabízí spoustu možností. Šumava a Lipno nedaleko!
Klášter Zlatá Koruna: http://www.klaster-zlatakoruna.eu/
Zámek Hluboká - http://www.zamek-hluboka.eu/
Zámek Rožmberk - http://www.hrad-rozmberk.eu/
Klášter Vyšší Brod - http://www.klastervyssibrod.cz/
České Budějovice - http://www.c-budejovice.cz/cz/turistika-a-volny-cas/stranky/pamatky.aspx
poblíž je i Třeboň, Telč, Slavonice, Jindřichův Hradec a další zajímavá města a městečka!
Český Krumlov, zapsaný r. 1991 na seznam UNESCO je bezesporu jeden z nejromantičtějších a nejkouzelnějších měst nejenom České Republiky.
Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO
http://www.zamek-ceskykrumlov.eu/
Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevš