Hotel Bílý Koníček***
přímo na hlavním náměstí!
TŘEBOŇ
Volné termíny 29.11.2016 - 30.4.2017 (kromě Vánoc a Silvestra)
A dobrá základna na poznání Jindřichova Hradce nebo Českého Krumlova!
a nádherný advent v Třeboňi
Historie hotelu Bílý Koníček***
Jedna z nejstarších budov města Třeboně, hotel Bílý Koníček, sídlí v dolní polovině Masarykova náměstí. Renesanční stavba je oblíbená destinace pro svoji typickou vnější architekturu, zejména ochozy s fortifikačními prvky, s mnoha klíčovými střílnami. Hotel Bílý koníček, dříve "Hotel U Koníčka" byl původně vystavěn jako lovecký zámek rodu Rožmberků, kolem roku 1544.
První známky o tom, že objekt sloužil jako "hospoda", jsou dochovány v urbářích z roku 1750. Starší literatura se bohužel nedochovala. Hotel Bílý koníček měl várečné právo a mezi roky 1850 a 1930 sloužil jako ubytovací destinace pro koňská spřežení, později i pro první automobily. Spisovatel Jan Werich ve zdejší restauraci vymyslel postavu vodníka Čochtana, známá jsou i jeho povídání o "Velkém třeboňském požáru" a o "Hoteliéru Havlíčkovi, který vyběhl ven a hořely mu kšandy".
Restauraci Bílý Koníček můžeme z vlastní zkušenosti jenom doporučit, zejména rybí speciality, kterými je oblast Třeboně vyhlášená.
http://www.bilykonicekhotel.cz/listkyRestaurace/jidelniListek_cs_CZ.pdf
TŘEBOŇ - RENESANČNÍ SKVOST:
Leží v povodí řeky Lužnice. Díky ohromným zdrojům vody si město Třeboň vyžádalo přezdívku "město rybníků". V oblasti se nachází mnoho umělých rybníků a od středověku se rozvíjel rybolov, převážně kapra. Největší rybník byl pojmenován po rodu Rožmberků, který založila Augustinský klášter a podporoval chov ryb. Město a jeho okolí posléze převzali Schwarzenberkové, mocná rakouská šlechtická rodina, v roce 1660.
Lázně, renesanční zámek, přilehlé parky a velká rozloha rybníku Svět tvoří tuto oblast přitažlivou. Třeboň je známá díky svému tradičnímu rybnému hospodářství a pivu Regent. Místní restaurace servírují rybí delikatesy z výborného "Třeboňského kapra". Třeboň je také oblíbená díky různým kulinářským událostem a bohatému kulturnímu programu. Místní lázně s oblibou navštěvují nejen turisté, ale i češí sportovci.
Městské opevnění, zachované spolu s pěti bránami a několika baštami, bylo chráněny tzv. zlatým kanálem a rybníkem Svět na jihu. Renesanční zámek, spojený dlouhou chodbou s knihovnou Rožmberků a komplexem Augustinského kláštera, je významnou architektonickou památkou. Klášterní komplex zahrnuje původní dvoulodní kostel Sv.Jiljí. Další dominantou města je věž ranně barokní radnice.
Centrum města nabízí velký komplex měšťanských domů různých architektonických stylů. Třeboň a její okolí jsou součástní kulturního dědictví UNESCO.
Kontakt:
Hotel Bílý Koníček
Masarykovo náměstí 97
37901 Třeboň
Recepce telefon: +420 724 734 525
E-mail: rezervace@bilykonicekhotel.cz
www.bilykonicekhotel.cz
.
Wellnesscentrum Aqua viva - Lázně Aurora Třeboň
Navštivte Wellnesscentrum v Třeboni - bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.). Areál nabízí ubytování v apartmá De Luxe.
Ve Wellnesscentru je k dispozici parní kabina, sauna (o teplotě 90-95°C) s venkovním ochlazovacím bazénem, venkovní terasa, fitness s nejmodernějším vybavením, squash a bowling (2 dráhy). Samozřejmostí je možnost zakoupení nealkoholických i alkoholických nápojů. Vyzkoušet můžete takévibrosaunu, kdy se tělo zahřeje na příjemnou teplotu, kterou si sami navolíte (max. 80°C) a regulujete. Stejně jako teplota, tak i vibrace se dají nastavit, jinou intenzitu vibrace můžete mít pod zády a jinou u nohou. K vám bude hrát příjemná hudba. Relaxační vana floating ve tvaru mušle s velmi slanou hustou tekutinou (salinita Mrtvého moře) způsobuje nadnášení napodobující stav beztíže.
Součástí komplexu je i plavecký bazén (25m) s mírně slanou vodou, jenž na rozdíl od klasické sladkovodní chlorové technologie nezpůsobuje podráždění pokožky a sliznic. Vodní svět nabízí množství aqua atrakcí, jako např. divokou řeku, perličkovou masážní lavici, stěnovou hydromasáž, chrliče, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogán (vstup pro děti od 10 let) či whirlpooly pro 6 a 12 osob. Vodní svět je propojen s plaveckým bazénem a voda je zde také mírně slaná.
Jarní balíček v hotelu Bílý Koníček*** v Třeboni obsahuje:
2x ubytování pro 2 osoby ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím
2x snídaně pro 2 osoby - bohatý buffet
1x Welcome drink při příjezdu pro oba (míchaný nápoj, třeboňský punč nebo drink dle výběru do výše 75 Kč/osoba)
za příplatek 170 Kč/osoba na hotelu možná večerní exkurze Pivovaru Třeboň s ochutnávkou
10% sleva na únikovou hru Uteč vodníkovi
10% sleva na vstup do Aquacentra, sauny nebo fitness v lázních Aurora a rakouských lázní Gmund
10% sleva na masáže v hotelu
Dítě do 3 let bez nároku na lůžko a stravu zdarma
Rezervace možná na období: 29.11.-23.12.2016 + 3.1.-30.4.2017
UBYTOVÁNÍ SI REZERVUJTE BEZPROSTŘEDNĚ PO OBDRŽENÍ VOUCHERU!
Příjezd: od 14:00 do 17:00 (pozdější příjezd po telefonické domluvě)
Odjezd: do 10:00
Možné příplatky:
ubytování psů za 150 Kč/noc. Zároveň je nutné, aby měl pejsek vlastní pelíšek.
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Pechopol, s.r.o.
IČO 24832162
Přístavní 1423/33
17000 Praha 7
TURISTICKÉ INFORMACE
doporučujeme k návštěvě webové stránky www.visittrebon.cz kde se dozvíte spoustu zajímavých tipů a přehledů co v Třeboňi navštívit. Od jarních měsíců je přístupný zámek, kde se dělají i adventní a vánoční prohlídky. Ale návštěva samotného renesančního středu města určitě stojí za to i v zimních měsících.
Velmi zajímavá je okolní rybniční soustava - mohu osobně doporučit jako zajímavou lokalitu k focení zimní krajiny, samozřejmě od časného jara vhodné k cyklistice.
http://www.visittrebon.cz/cz/rybnikarstvi-a-rybarstvi-na-trebonsku/24/
.
Navštívit můžete i místní lázně včetně různých procedur:
Plavecký bazén (25m) s mírně slanou vodou, jež na rozdíl od klasické sladkovodní chlorové technologie nezpůsobuje podráždění pokožky a sliznic.
Vedle plaveckého bazénu je i dětské brouzdaliště.
Na základě Vyhlášky MZ č. 238/2011 Sb nemají děti do věku jednoho roku přístup do bazénů.
Vodní svět nabízí množství aqua atrakcí, jako např. divokou řeku, perličkovou masážní lavici, stěnovou hydromasáž, chrliče, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogán (vstup pro děti od 10 let) či whirlpooly pro 6 a 12 osob. Vodní svět je propojen s plaveckým bazénem a voda je zde také mírně slaná.
Parní lázeň pro relaxaci a uvolnění stresu, nachází se v prostorách plaveckého bazénu.
.
Advent a Vánoce 2016 Třeboň
S přicházející zimou ukazuje Třeboň zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie. Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami a mikulášskou nadílkou.
Adventní čas vyplní koncerty, vánoční pohádky a po celou dobu adventu vás přivítá vánoční jarmark. Trhovci ve svých stáncích nabídnou tradiční vánoční dekorace, šperky nebo keramiku, a také svařák a čerstvé staročeské dobroty.
.
nebo Lázně Sole-Felsen v Bad Gmuendu:
http://www.sole-felsen-bad.at/cz/ (v češtině)
Relaxujte ve vodě obohacené léčivou solí z Bad Ischl, na téměř 1.000 m² vodní plochy, panoramatickýmy okny vždy s vyhlídkou ven na idylicky položený rybník Aßangteich a přírodu - co by mohlo být příjemnější?
Teplota ve slaných bazénech se pohubuje okolo příjemných 32 -34°C. Návštěvníci mohou relaxovat v příjemně temperované solné vodě různé koncentrace mezi 1,5% a 3%. Toto slouží zejména k péči o pleť a dýchací cesty
.
Třeboňsko - biosférická rezervace UNESCO
Třeboňsko je jedno z mála velkoplošných chráněných území, které se nachází v rovinaté krajině. Přestože jde o oblast, která je po staletí přeměňována člověkem, zachovaly se zde velice cenné přírodní hodnoty.
Chráněná krajinná oblast Třeboňsko byla vyhlášená
v roce 1979. O mimořádném významu území svědčí zařazení Třeboňska mezi
biosférické rezervace UNESCO v rámci programu Člověk a biosféra již v roce 1977. Na tomto území, o rozloze 700 km
2, se nachází
celkem 35 přírodních rezervací a památek. Třeboňsko s
více než 400 rybníky patří k mimořádně významné lokalitě z hlediska výskytu vodních ptáků, a to nejen v rámci České republiky, ale i střední Evropy. Celkem bylo na Třeboňsku pozorováno
280 druhů ptáků, k nejvzácnějším druhům patří
orel mořský.
Příroda Třeboňska vyniká především neobyčejnou
pestrostí biotopů. V rozmezí několika desítek kilometrů zde najdete rozsáhlé jehličnaté a listnaté lesy, zbytky lužních lesů, přechodová rašeliniště, která se svými podmínkami přibližují
chladné severské tundře,
teplé stepní lokality,
mokřadní louky či
rybníky, jejichž břehy často nahradily původní mokřadní ekosystémy. Třeboňská rašeliniště společně s vybranými rybníky a dalšími mokřadními biotopy oblasti jsou zařazena mezi
mezinárodně významné mokřady.
.
Zámek Třeboň - perla v okvětí vodní růže
http://www.zamek-trebon.eu/
Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.
Renesanční zámek stojí na jihozápadní straně historického centra města Třeboň. Zámek nabízí tři prohlídkové trasy, a to reinstalovanou trasu Rožmberské renesanční interiéry, ve které je k vidění především Alchymistická dílna z doby císaře Rudolfa II., knihovna Petra Voka a rožmberská zbrojnice, dále pak trasu, která zahrnuje soukromá Schwarzenberská apartmá. Třetí trasa pak nabízí návštěvníkovi prohlídku budovy konírny, kasematy a unikátní psí kuchyni, kde bydlel psovod a připravoval stravu pro psí smečku.
Schwarzenberský sál, ale i zámecký park bývají místem k pořádání svatebních obřadů. V sále je možné pořádat různé kulturní akce, jako např. konference, koncerty, přednášky či firemní rauty.
Z historie zámku: renesanční zámek se nachází na místě, kde stával původní panský dvorec, poté tvrz a později kamenný hrádek. Roku 1562 zasáhl hrad požár, který se rozšířil z hořícího města. Tehdejší majitel panství Vilém z Rožmberka proto zahájil přestavbu hradu na renesanční zámek a další majitel panství Petr Vok ji dokončil. Roku 1660 získali zámek Schwarzenberkové, kteří po třicetileté válce navrátili zámku zašlou slávu. Třeboň se již nikdy nestala centrem dominia nových pánů, ale na druhou stranu tak zůstala zachována její renesanční krása i měšťanské kouzlo následujících epoch, baroka a historizujících slohů.
.
První a unikátní úniková hra v Třeboni!
http://www.utecvodnikovi.cz/
Únikové hry jsou u nás i ve světe stále populárnější.
Přijďte si vyzkoušet první únikovku v Třeboni a poznejte její jedinečné kouzlo a atmosféru.
Čeká vás hodina chytré zábavy a dobrodružství, které musíte zažít na vlastní kůži.
.
Nedaleko jsou také k navštívení velmi zajímavá a starobylá města - např.:
Jindřichův Hradec - http://www.visitjindrichuvhradec.cz/
Hrad a zámek Jindřichův Hradec - okouzlující gotické malby a renesanční arkády
http://www.zamek-jindrichuvhradec.eu/
.
Advent v Českém Krumlově
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/advent.xml
S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie.
Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou. Kouzelným završením předvánočního období je pak živý Betlém - biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.
Adventní víkendy, zpestřené staročeským vánočním trhem s punčem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město, každého svátečně naladí. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc. Své nezaměnitelné kouzlo a poetiku má v Českém Krumlově také vítání nového roku.
...
Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově
otevřeno celoročně
http://www.zamek-ceskykrumlov.eu/cs/informace-pro-navstevniky/prohlidkove-okruhy/1077-hradni-muzeum
Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.
Hrad a zámek Český Krumlov - v zimě pouze exteriéry
http://www.zamek-ceskykrumlov.eu/
Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.
...
Kláštery Český Krumlov - alespoň část přístupna celoročně
http://klasteryck.cz/
Nově zrekonstruovaným areálem klášterů získává město Český Krumlov moderní kulturně vzdělávací centrum a veřejnosti se zpřístupňuje unikátní kulturní dědictví v samotném historickém jádru města.
Unikátní trojklášteří, které zaujímá hned druhé místo co do rozlohy po
krumlovském zámku, nabízí svým otevřením široké veřejnosti, zvláště pak dětem, mládeži a rodinám s dětmi
klášterní život, kulturu, historii a umění daného období. Zároveň vytváří zajímavý
prostor pro poznání a zážitkyumocněné vlastní zkušeností, interaktivitou, dotekem s geniem loci v podmínkách, jaké kláštery nabízejí v souladu s respektem k tomuto místu.
V klášterech jsou k vidění
stálé expozice o středověkém klášteře, životě v něm a umění. Mezi stálé expozice se řadí též
interaktivní expozice, expozice o životě klarisek a expozice pivovarnictví.Součástí areálu jsou též
řemeslné dílny, v nichž si zájemci mohou vyrobit vlastní výrobek z kovářské, knihtiskářské či sklářské dílny.
Neméně zajímavé expozice najdou návštěvníci v
historických krovech klášterů, ve venkovních prostorách pak stojí za vidění
miniexpozice orloje, lisu či jeřábu. V areálu klášterů se budou konat zajímavé
výstavy, divadelní představení a koncerty. Kláštery též nabízejí prostor pro celoroční vzdělávací a volnočasové programy, např.
semináře či workshopy s rozličnou nabídkou témat.
...
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově
http://www.seidel.cz/docs/cz/seidel_home.xml
Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.
Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňujíSeidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. Dochované snímky špičkové kvality jsou věrnou obrazovou kronikou Šumavy i běžného života v pohraničí v 1. polovině minulého století.
Prohlídky začínají v každou celou hodinu, kromě 12:00 hod.
Během jedinečné prohlídky uvidíte mnoho nejen ze světa fotografie, ale i obrazu života na šumavském česko-rakousko-německém pomezí na přelomu 19. a 20. století a v 1. polovině 20. století.
Samotný dům s fotoateliérem je architektonickým skvostem. Přijímací obchodní kancelář, ložnice a malý obývací pokoj posledních obyvatel domu, manželů Marie a Františka Seidlových, původní zrestaurovaný mobiliář, laboratoř a místnosti pro kopírování denním světlem, nůžky na papíry, lis, ruční tiskárna, zvětšováky, kopírky, leštičky, ruční tiskárna na potiskování rubů fotografií...
Unikátní dědictví, které zanechali významní českokrumlovští fotografové Josef a František Seidelovi, se dostalo také na internet. Odkaz, který čítá na 140 tisíc negativů a pozitivů z let 1884 až 1997, je zveřejněný v nové fotobance Musea Fotoateliér Seidel. Na webové stránce muzea má tak k historickým snímkům přístup každý, aniž by musel přijet do Českého Krumlova. Kdo se do fotobanky přihlásí, může si vytvořit skupinu oblíbených fotografií, později se k nim vracet a kolekci doplňovat podle svých témat.
.
Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok
http://www.zamek-hluboka.eu/
Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.
Kousek windsorské Anglie uprostřed jižních Čech. Tak by se dal stručně popsat pohádkový zámek Hluboká, který svou dnešní podobu získal v 19. století po neogotické přestavbě. V rámci romantickýchúprav šlechtického sídla založili Schwarzenbergové v polovině 19. století také rozsáhlý krajinářský park.
Nahlédnete do soukromých pokojů i do přepychových reprezentačních sálů s vyřezávaným obložením stěn, kazetovými stropy, elegantním stylovým nábytkem, křišťálovými lustry a bohatými sbírkami obrazů, stříbra, porcelánu a gobelínů. Podívat se můžete i na vyhlídkovou věž a do zámecké kuchyně s množstvím dochovaného kuchyňského zařízení z přelomu 19. a 20. století. V zámecké jízdárně si prohlédněte expozici jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírek Alšovy jihočeské galerie.