Adventní koncert 10.12.2024 od 18:30 i s českými a světovými koledami v krásném prostředí evangelické kaple - vytápěno se skvělým souborem Musica Festiva za 499 Kč
499 Kč místo 700 Kč
sleva 29%
ZobrazitKojetín u Kroměříže
krásný secesní hotel jen 10 km od moravské perly-
Kroměříže za seznační cenu!
zahrady a krásné kostely a jiné památky v Kroměříži otevřeny celoročně!
užijte si krásný pobyt jen 10 km od Kroměříže - v městě UNESCO
nazývaného hanáckými Aténami!
krásné virtuální prezentace Kroměříže můžete sledovat zde:
možnost výběru termínu 5.1.-30.6.2015
se nachází v samém centru hanáckého městečka Kojetína u Kroměříže, které leží na hlavní trase z Brna, Olomouce a Zlína. Historie budovy se datuje od počátku
17. století, kdy v roce 1602 budova vyhořela. Spáleniště koupila obec a zbudovala zde malý pivovar se sladovnou.
V roce 1904 se objekt rozrostl o patrovou budovu, kino a sál
s divadelním jevištěm. Roku 1913 byl objekt prodán rolnickému pivovaru Přerov, který v témže roce ukončil vaření piva
v Kojetíně u Kroměříže. Dnešní podobu hotel získal rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2006 - 2007 za přispění obyvatel města, radnice a dotací z Evropského fondu. Slavnostní otevření
se konalo 18. 8. 2007.
V současné době disponuje hotel nadstandardními a přitom cenově dostupnými pokoji s celkovou kapacitou 50 lůžek, secesním sálem pro konání společenských akcí, nekuřáckým salonkem, stylovou pivnicí s několika druhy alkoholických
i nealkoholických piv a venkovním posezením včetně rozsáhlého dětského koutku.
Hotel Pivovar nabízí stylové ubytování v 15 dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (koupelna se sprchovým koutem a WC), dvou dvouložnicových apartmánech s rohovou vanou a jednom bezbariérovém pokoji. Celková kapacita hotelu je 50 lůžek. Standardním vybavením každého pokoje je TV, satelit a lednice.
Hotelovým hostům je zdarma k dispozici bezdrátové připojení k internetu, stejně tak jako vlastní hlídané parkoviště ve dvorním traktu.
Přímo v hotelovém areálu mohou naši hosté využít služeb kosmetického salónu a nehtového studia.
PIVOVARSKÝ HOTEL***
Nám. Dr. Edvarda Beneše 61
75201 Kojetín u Kroměříže
Tel. 602 689 691, 581 277 882
info@pivovarskyhotel.cz
whttp://www.pivovarskyhotel.cz
Hlavní lákadla v Kroměříži
Historické sály - projdete si reprezentativní interiéry prvního a druhého patra, součástí prohlídky je také největší zámecký Sněmovní sál, soukromé apartmá olomouckých arcibiskupů i zámecké knihovny. Trasa je přístupná s průvodcem a trvá cca 90 minut.
Obrazárna kroměřížského zámku představuje druhou nejvýznamnější galerii v České republice. Ve sbírce jsou středoevropské malby 15.-18.století, shlédnete 85 originálů od Tiziana, van Dycka, L. Cranacha st. a dalších. Obrazárna je přístupná s průvodcem i samostatně a její návštěva trvá cca 60 minut.
Sala Terrena se nachází pod východním křídlem zámku jako jedinečné propojení rezidence s Podzámeckou zahradou s bohatým využitím vodní složky (potůčky, rybníky), botanickou skladbou luk i porostů, romantickými stavbami (Pompejánská kolonáda, Paví dvůr, Rybářský pavilon, Colloredova kolonáda) i sochařskou výzdobou (busta arcib. Rudolfa Jana, busta arcib. Sommerau-Beckha). Zahrada se řadí k předním evropským krajinářským parkům.
Zámecká věž vysoká 84 metrů nabízí jedinečný pohled na historické jádro Kroměříže i blízké okolí. Je přístupná samostatně bez průvodce a nahoru vede 206 schodů.
Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku a dnes je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě. Labyrinty zelených stěn nabízí spolu s 244 metrů dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem (Rotundou), květinovou a sochařskou výzdobou mnoho neopakovatelných zážitků.
Jarní balíček v PIVOVARSKÉM HOTELU*** obsahuje:
2x Ubytování pro dvě osoby se soc. zařízením na pokoji
2x Bohatá snídaně pro dvě osoby
2x Večeře pro dvě osoby (dvouchodová výběrem ze 3 menu)
2x vstupenka do zámku Kroměříž (historické sály + obrazárna)
nebo
2x vstupenka (Obrazárna, Mincovna, Orlovna, Květná zahrada, Věž)
nebo
1x kvalitní moravské víno + 1x lahev sektu (v lednu-březnu vstupenky nejsou k dispozici)
zdarma parkování
zdarma wifi v objektu
veškeré rekreační poplatky
Rezervace na dobu 5.1.-30.6.2015
Možné doplatky:
Dokoupení noci navíc pro 2 osoby s polopenzí 850,-Kč
Děti do 2 let bez nároku na stravu a lůžko zdarma
Děti od 2 let do 12 let (pevné lůžko, polopenze- dětská porce) 320,-Kč/noc
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Golden Egg Resort, s.r.o.
IČO 29380961
Riegrova 397/11
77900 Olomouc
Kojetín u Kroměříže: - http://www.kojetin.cz/cs/40-kulturni-pamatky-kojetina
je krásné zachovalé městečko jen 10 km od Kroměříže, nabízí klidnou
dovolenou a krásné večerní procházky. Má krásnou secesní radnici a rozsáhlé
židovské památky - jen namátkou můžete navštívit:
Kroměříž je nádherné město, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, které vás zaujme na první pohled.
Doporučujeme webové stránky: VIDEO Z KROMĚŘÍŽE
Kroměříž
Stejně jako většina velkých měst, tak byla i Kroměříž založena jako tržní osada na křižovatce obchodních cest. V době církevní kolonizace se stala v první čtvrtině 12. století majetkem olomouckých biskupů. Rostoucí ves byla v druhé polovině 13. století povýšena na město. Na přelomu středověku a novověku bylo město několikrát poničeno náboženskými válkami (husité, Švédové), ale dočkalo se velkorysé obnovy. Mezníkem v historii města se stal rok 1848, kdy sem byl přeložen ústavodárný říšský sněm rakouské monarchie. Nastává období, kdy pokrok ruku v ruce s vlastním úsilím jejích obyvatel vynesl Kroměříž k nejvyšším metám duchovní kultury a umění. Dnes jsou tyto Hanácké Atény vyhledávaným cílem turistů také díky historickým zahradám a arcibiskupskému Arcibiskupskému zámku, jež byly zapsány do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Město je každoročním dějištěm i pořadatelem hudebních festivalů, výstav, konferencí, kongresů a sympozií.
Arcibiskupský zámek a zahrady
Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsány v roce 1998.
Vznik a vývoj zámku je nerozlučně spjat s historií olomouckého biskupství, arcibiskupství a poddanské obce olomouckých biskupů. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny a vybaveny množstvím původního dobového zařízení. Za povšimnutí stojí Trůnní, Sněmovní a Manský sál, Lovecká síň, Carský salon, stará knihovna a letní byt. Obrazárna uchovává díla předních evropských malířů 15.-18. století (Tizian, Lucas Cranach st., Hans von Aachen, Paolo Veronese či Jan Breughel st.). Takzvaná Podzámecká zahrada byla původně jakousi zásobní zelinářskou a květinovou zahradou. V průběhu 17. století byla přeměněna na barokní zahradu a stala se jakýmsi plynulým pokračováním zámku. Devatenácté století proměnilo tuto zahradu na stylový krajinářský park o rozloze 64 hektarů. Geometricky pravidelná je Květná zahrada s uměle navršenými jahodovými kopečky, čtvercovým i kulatým bludištěm a stěnami stříhaných stromů a keřů. Za pozornost stojí Lví kašna a kašna Tritonů.
Možná nevíte, že...
Olomoučtí biskupové razili vlastní mince a kardinál Dietrichstein k tomuto účelu zřídil nedaleko zámku novou mincovnu. Od roku 1614 se tu nejprve razily groše, tolary a dukáty a v 70. letech 17. století tu byla vyrobena i první zlatá medaile. Od té doby zde spatřilo světlo světa mnoho dalších portrétních, intronizačních, odpustkových a příležitostních medailí. Všechny zdejší ražby byly v průběhu staletí shromaždovány a jsou dnes k vidění v expozici kroměřížského zámku. Po vatikánské se jedná o druhou největší sbírku na světě.
http://www.zamek-kromeriz.cz/zahrady/kvetna-zahrada/
Byla vybudována olomouckým biskupem Karlem II. z Lichtensteinu - Castelkorna (1664 - 1695) hned na počátku jeho působení v Kroměříži ( r. 1665 ). Stála na obvodu historického jádra města - vedle mlýna, na tehdejší dobu byla velmi moderně vybavena, což jí zajišťovalo efektivní ražbu. První mince zde byly raženy již v roce 1666.
Roku 1668 sice vyhořela, ale byla rychle opravena. Mince a medaile se zde razily v letech 1666 - 1759, kdy byla rozhodnutím Marie Terezie mincovna zrušena, její zařízení bylo odvezeno do Vídně. Po zrušení mincovního práva byla budova upravena na byty pro zaměstnance zámku, pozvolna však chátrala, teprve v 90. letech 20. století byla provedena její stavební obnova a v roce 1998 byla zpřístupněna návštěvníkům.
http://www.muzeum-km.cz/svabinsky_main.php
Klasik a stálice českého výtvarného umění Max Švabinský patří jistě mezi nejznámější a nejvýznamnější kroměřížské rodáky. V jeho rodném městě má již řadu let reprezentativní přehled celoživotní tvorby. V roce 2013 byl obohacen o jedno z jeho nejznámějších děl - Splynutí duší - jehož rozměrově menší verze je umístěna v Národní galerii v Praze.
Památník Maxe Švabinského, slavného kroměřížského rodáka, byl jako stálá expozice Muzea Kroměřížska otevřen v říjnu roku 1976. V dubnu 2002 byla zahájena jeho zatím nejrozsáhlejší proměna, která se dotkla vzhledu, vybavení i obsahu. Autorkou návrhu se stala kunsthistorička Jana Orlíková ve spolupráci s pracovníky muzea. Slavnostní otevření proběhlo v dubnu 2003 za účasti paní Zuzany Švabinské - Vejrychové. V šesti sálech je chronologicky uspořádán výběr umělcova díla. Téměř 130 originálů (olejomalba, grafika, kresba) představuje sedm desetiletí Švabinského tvorby, kterými Vás provede katalog Jany Orlíkové - Okouzlený milovník života.
Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček
.
http://www.prostejov.eu/cz/turista/
http://www.prerov.eu/cs/turista/
První písemná zmínka o Přerovu pochází z roku 1131. Historicky nejcennější částí je Horní náměstí, které bylo prohlášeno městskou památkovou zónou v roce 1992. Najdeme zde komplex hradeb se zachovalými renesančními měšťanskými domy, z nichž nejvzácnější je tzv. Korvínský dům s číslem 31 se zachovalým renesančním portálem z roku 1570. Na Horním náměstí se nachází také renesančně upravený přerovský zámek. Přístupná je i zámecká vyhlídková věž.
V centru města lze vidět Městský dům, architektonicky významnou budovu z roku 1897 v novorenesančním slohu s bohatou štukovou výzdobou a prvky secese. Je to kulturní a společenské centrum s vysokou úrovní restauračních služeb, kde se konají různá divadelní představení, koncerty a společenské akce. Mezi nejvýznamnější hudební akce patří Československý jazzový festival s mezinárodní účastí, který se koná v říjnu, jehož tradice se datuje již od roku 1966.
Pěší turisty v Přerově potěší dvě naučné vlastivědné stezky a několik značených turistických tras. K návštěvě láká také mnoho přírodních zajímavostí. Přímo ve městě je přirozeným místem odpočinku a trávení volného času městský park Michalov. Z hlediska krajinářské a památkové hodnoty jde o nejcennější městský park v turistickém regionu Střední Moravy a jeden z nejcennějších v ČR vůbec. Park je od roku 1992 kulturní památkou.
S městem a jeho okolím je spojeno mnoho významných osobností, jako např. Jan Amos Komenský, Jan Blahoslav, Lennart Torstensson, Josef Kainar, rodina Žerotínů, Františk Venclovský, skotský šlechtický rod Skene a další.
Větrný mlýn
Na jihozápadním svahu nad vesnicí, nedaleko lesa Chvaletiny, asi 200 metrů od silnice do sousední obce Vrbky byl ve 20. letech 19. století postaven větrný mlýn, využívající vhodných povětrnostních podmínek kraje a zároveň nedostatku stálých vodních toků.
Kontakt: Velké Těšany
pevná linka: 573 358 721 pí. Chrastinová
Provozní doba: duben-září, úterý-pátek 13,00-17,00, sobota-neděle 9,00-12,00 a 13,00-17,00
Rozhledna Brdo
Nenechte si ujít nevšední pohled z nejvyšší kamenné rozhledny na Moravě stojící na hoře Brdo v pohoří Chřiby.
Kontakt: Obec Kostelany
pevná linka: 573 367 020, mobil: 607 870 392
Provozní doba: duben, září, říjen: sobota a neděle 10:00-17:00
květen, červen: od středy do neděle 10:00-17:00
červenec, srpen: od pondělí do neděle 10:00-19:00
Zámek Buchlovice
Zámek Buchlovice, ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo, významem daleko přesahující hranice českých zemí.
Kontakt: Buchlovice
pevná linka: 572 434 240
Provozní doba: viz webové stránky
Hrad Buchlov
Hrad Buchlov - Trojvrší Buchlova, Modly s kaplí sv. Barbory a Holého kopce patří k výrazným dominantám Slovácka. Ne nadarmo byly dva z těchto vrcholů osídleny již v pravěku. Na Modle se zachovaly zbytky opevnění z období lužických popelnicových polí a doby laténské, zatímco na Holém kopci z doby halštatské.
Kontakt: Polesí 418, Buchlovice
pevná linka: 572 595 161
Provozní doba: viz webové stránky
Cesta: 37,1 km, 46 min (placené parkoviště)
Zámek Holešov
Zámek Holešov je hodnotnou ukázkou raného baroka. Z dispozice starší středověké tvrze a renesančního zámku se nic nedochovalo. Stavba z druhé poloviny 17. století je dvoupatrová čtyřkřídlá budova s šestibokými věžemi v nárožích, krytá vysokou mansardovou střechou. Vnější průčelí jsou členěna v přízemí pásovou rustikou, v patrech lizénami sahajícími k výrazné konzolové římse. Jednoduchý průjezd se sala terrenou, situovaný osově souměrně k vjezdu hlavnímu, vede do pozoruhodného parku. Jeho v českých zemích ojedinělá koncepce vychází ze stylu francouzského architekta Le Nôtrea: jedná se o rozvinutou ideu italské zahrady s hlavním vodním kanálem v ose zámku, navazujícím na kanál o půdorysu písmene U tak, že spoluvytváří tvar Neptunova trojzubce. V parku vznikly drobné stavby a sochy, mj. busta hudebního skladatele F. X. Richtera od sochaře Jana Habarty. V březnu 2008 se podařilo znovu zprovoznit hvězdárnu v zámecké zahradě. Půjčovna lodiček.
Kontakt: Nám. F. X. Richtera 190, Holešov
mobil: 777 760 122, kastelán a prohlídky zámku - Radecki Jaroslav
Provozní doba: leden-březen na objednávku
duben-říjen denně mimo pondělí v 10:00, 13:00 a 15:00
listopad-prosinec na objednávku
Lidové stavby (skanzen)
Muzeum Kroměřížska spravuje areál památek lidového stavitelství východní Hané v Rymicích u Holešova na úpatí Hostýnských hor. Vesnická stavení rekonstruovaná v sedmdesátých letech představují způsob bydlení a hospodaření v této části Moravy v posledních dvou staletích.
Kontakt: Rymice čp. 104
pevná linka: 573 395 238
Provozní doba: duben, květen, září- jen soboty a neděle
červen, červenec, srpen- denně mimo pondělí
Prohlídkový okruh trvá cca 90 minut,
Prohlídky začínají v 9.00, 10.30, 12.30, 14.00, 15.30 hodin
Zámek Chropyně
Dvoupatrový zámek postavený v roce 1615 na místě někdejší tvrze. Střecha věže ve tvaru osmibokého jehlanu pochází z roku 1892, kdy po požáru nahradila původní zastřešení.
Kontakt: nám Svobody 29, Chropyně
Provozní doba: v sezónu (duben - říjen) Denně, mimo pondělí 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 hod.
Mimo sezónu po telefonické dohodě na č. 573 338 388
Prohlídky zámku začínají v 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 hodin