FRANT. LÁZNĚ - Nejen VALENTINSKÝ pobyt ve Wellness hotelu STEIN*** - 3 dny s polopenzí, bylinnou lázní pro oba, saunou a sektem, krásná příroda a lázně v okolí jen za 3150 Kč pro 2!
FRANT. LÁZNĚ - Nejen VALENTINSKÝ pobyt ve Wellness hotelu STEIN*** - 3 dny s polopenzí, bylinnou lázní pro oba, saunou a sektem, krásná příroda a lázně v okolí jen za 3150 Kč pro 2!
FRANT. LÁZNĚ - Nejen VALENTINSKÝ pobyt ve Wellness hotelu STEIN*** - 3 dny s polopenzí, bylinnou lázní pro oba, saunou a sektem, krásná příroda a lázně v okolí jen za 3150 Kč pro 2!
Wellness hotel STEIN***
Skalka u Chebu
kousek do Františkových Lázní (5 km)
bylinná lázeń, pro děti minizoo a ekofarma. Možnost projížďky na koni. Co více si přát?
ať hledáte jen odpočinek, nebo si chcete užít masáží, zajímají vás přírodní krásy nebo naše historie, je toto pravé místo pro jarní dovolenou! Františkovy, Mariánské i Karlovy Vary poblíž.
Wellness Hotel STEIN***
u Chebu nabízí ubytování, relax, sport, firemní akce, školení, rodinné oslavy i svatby v malebném prostředí krásné přírody u přehrady Skalka. Nově zrekonstruovaný luxusní wellness hotel STEIN Nově zrekonstruovaný wellness hotel STEIN se stylovou restaurací najdete v obci Skalka u Chebu. Ubytování je celoročně poskytováno ve dvoulůžkových, třílůžkových a rodinných pokojích s vlastním sociálním zařízením, sprchovým koutem a možností připojení k internetu zdarma.
Celková kapacita wellness hotelu je 71 lůžek ve 32 pokojích.
Nejen pro ubytované hosty je k dispozici restaurace s vyhlášenou kuchyní, cowboys-bar a v letní sezóně také zahradní terasa s možností grilování.
Součástí wellness komplexu STEIN je •ekofarma s malou zoologickou zahradou pro děti •sportoviště a půjčovna motorových čtyřkolek, jízdních kol, lodiček a drobného sportovního vybavení •konferenční místnosti s kompletní kongresovou technikou •wellness Nádhernou krajinu s neporušenou přírodou je možné poznávat při pěších toulkách, při cyklistických výletech i při vyjížďkách na koních.
Parkování v areálu hotelu.
VIDEOPREZENTACE HOTELU:
Restaurace Dobré jídlo a pití, příjemné nekuřácké prostředí a ochotný personál - to vše podporuje dobrou náladu. Pro hosty je k dispozici nově vybavená stylová restaurace s kapacitou 44 míst. V nabídce jídel je zastoupena tradiční česká kuchyně, zahraniční speciality, lehčí pokrmy z drůbeže a ryb i vegetariánské alternativy. Pro naše malé hosty chystáme dětské menu.
Večerní posezení zpříjemní široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a koktejlů a znalci vína ocení bohatou vinotéku moravských i zahraničních vín.
Spojení aktivit v okolní přírodě na zdravém česrtvém vzduchu s širokou nabídkou wellness procedur, ekofarmou a biogastronomií.
Moderní způsob života zahrnující regeneraci nejen těla, ale i duše. Každý občas potřebuje nabrat energii. Během relaxace se v těle uvolňuje svalové a psychické napětí. Dopřejte si blahodárné relaxační wellness služby našeho hotelu Stein a věnujte vašemu tělu i duši chvíle oddechu a luxusu.
Příjemná atmosféra v pivních, medových, bylinných či jiných aromatických koupelích v doprovodu relaxační hudby vám dodá novou energii a sílu. Tyto koupele jsou nejen velmi příjemné a uvolňující, ale také účinné.
Finská sauna
Finská sauna je horkovzdušná lázeň při teplotě vzduchu 75-90°C při velmi nízké relativní vlhkosti vzduchu 10-15%. Odstraňuje nečistoty z těla, a pomocí látkové výměny pomáhá očistit tělo od zplodin obsažených v potu.
Sauna Stein – danárium
Kombinace sauny a parní lázně. Teplota této sauny je mezi 45 a 65 stupni Celsia. Tento způsob lázně je vhodný především pro toho, kdo špatně snáší vysoké teploty ve finské sauně, pro astmatiky a ty, kdo mají problémy s dýchacími cestami. Mezi další blahodárné účinky patří také zlepšení pohyblivosti a zmírnění lehkých revmatických potíží.
Římská aroma lázeň
Pocení ve vodní páře s vonným koncentrátem při různých teplotách mezi 35° a 60°C. Vlhkost vzduchu je takřka 100%. Čistí kůži, uvolňuje nervy a svaly. Tento způsob lázně je vhodný především pro toho, kdo špatně snáší vysoké teploty v klasické sauně.
Whirlpool bazén
Masážní bazén s teplou vodou, kde na svaly působí proudy vody a bublinky vzduchu. Dochází k uvolnění svalů a ztuhlosti kloubů, rehabilitaci, relaxaci a regeneraci sil.
Relaxační místnost
Prostředí ve kterém se klade důraz na uvolnění. Závěrečný odpočinek a zklidnění organismu. blahodárný odpočinek po procedurách bude doplněn relaxačním pohledem do okolní přírody plné koní, oveček, lam a dalších členů naší ekofarmy.
Softbar
Nápoje – klidné prostředí
Masáže: sportovní a regenerační masáže
Slouží k osvěžení a urychlení odstraňování únavy a přispívají k lepší regeneraci svalového aparátu, brání zkracování svalů a zvyšují jejich elasticitu. Můžou být prováděny masáže celého těla nebo pouze určitých partií.
Na ekofarmě hotelového komplexu Stein má každý možnost přiblížit se na dosah mnoha tradičních i netradičních hospodářských zvířat a dozvědět se něco o jejich způsobu života a jejich potřebách.
Skotský náhorní skot - jak dospělé kusy, tak i telátka
Valentinský balíček ve Wellness hotelu Stein**** obsahuje:
2x ubytování v dvoulůžkovém romantickém pokoji s příslušenstvím pro 2
2x bohatá snídaně formou buffetu
1x láhev sektu na pokoji či při večeři
1x romantická večeře pro 2 (5 chodů při svíčkách)
1x servírovaná večeře pro 2 (3 chody)
1x vstup do sauny - 2 hodiny
1x privat dvojvana bylinná lázeň
1x mini-zoo prohlídka
Možnost projíždky na koni s 20% slevou
Další wellness procedury s 10% slevou
Další noc navíc: 30% sleva z pultové ceny
- parkování zdarma
- wifi zdarma
Rezervace na dobu 17.1.-31.3.2014
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu)
STEIN, Sport, Fit & Fun, s.r.o.
IČO 28008189 Skalka 10 350 02 Cheb
Turistické zajímavosti
Okolí hotelu Stein vybízí k výletům a poznávání množství kulturních, technických a přírodních památek. Už jen samotné město Cheb nebo světoznámé Františkovy Lázně nabízejí neobyčejnou architekturu.
Cheb
Západočeské město, ležící na řece Ohři, se vyznačuje především městským historickým jádrem a řadou dalších historických památek. Město vzniklo v první polovině 13. století při starší osadě pod románským hradem. Prohlédnout si můžete Chebský hrad, stojící na ostrohu nad řekou Ohří. Černá věž, která je součástí hradu, nabízí nádherný výhled na panorama města. Další historické pamětihodnosti najdete převážně v městské památkové rezervaci, jsou to např. barokní radnice, farní kostel sv. Mikuláše z 13. - 15. století, špitální kostel sv. Bartoloměje z doby před r. 1400, který je dnes sídlem galerie, soubor kupeckých domů, tzv. Špalíček a řadu gotických, barokních a renesančních domů. Navštívit můžete také Muzeum Cheb.
Chebský hrad - jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí
Hrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky, k nejlépe dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a Černá věž, součást románského opevnění.
Z barokní přestavby na citadelu se dochovaly cihlové hradby s kasematy, kde je instalována stálá výstava chebského kamnářství. Téměř 50 m vzdálený od paláce a kaple se tyčí mohutný románský bergfrýd, symbol pevné císařské moci. Tradičně je považován za nejstarší stojící chebskou stavbu. Sám J. W. Goethe ho dokonce považoval za dílo starých Římanů, protože bosované kvádrové zdivo mu připomínalo tzv. Pohanskou věž v Řezně (Heidenturm).
Tento omyl byl vyvrácen, teprve když se v roce 1933 pod patou věže objevil kruhový základ starší kamenné věže raně středověkého předštaufského hradu. Jméno dal věži černý sopečný tuf, který byl na stavbu přivezen z nedaleké Komorní hůrky. Tento velmi tvrdý kámen je přesně opracovaný do kvádrů, jejichž vnější stěny tvoří vyboulené hlízy.
V létě 2013 jsou na hradě zpřístupněny také kasematy - podzemní chodby pocházející z doby budování městského barokního pevnostního systému. Zdejší kasematy jsou unikátem - vybudoval je císař Ferdinand III. roku 1652. Statut pevnostního města měla v té době v celém Českém království již pouze Praha. V rámci budování pevnosti byl hrad přestavěn do podoby barokní citadely. Součástí stavebních úprav, které s sebou přinesly stavbu cihlového pláště po obvodu celého hradu a rozšíření hradního příkopu, bylo také vybudování kasemat. Nová prohlídková trasa podzemím je dlouhá asi 500 metrů. Okruh přibližuje návštěvníkům barokní pevnostní stavitelství (s ukázkou původní cihlové klenby a odvodňovacími kanálky), projdete se také sítí chodeb se sálem, ve kterém vznikne expozice útrpného práva mapující i historii trestu smrti. V západních kasematech můžete zhlédnout expozici chebského kamnářství.
I Chebský hrad je opředen pověstí. Mezi lidmi se říkálo, že na hradě straší duchové zavražděných generálů. Jednoho večera seděli v krčmě pod hradem místní a bavili se o strašidlech. Mistr kolář však tvrdil, že na strašidla nevěří a že se vypraví na hrad, aby dokázal, že jsou to všechno jen báchorky. Sotva došel k bráně, když v tom se otevřela a vyjel kočár doprovázen rytíři. Koním šlehaly plameny z nozder. Za kočárem pak uviděl sám sebe jako zajatce. Když se vrátil domů, převyprávěl svůj hrozný zážitek ostatním a zemřel. Pak už nikdo nepochyboval, že na hradě skutečně straší.
Františkovy Lázně
Nejmenší a nejpůvabnější z lázní západočeského trojúhelníka, mezinárodně známé lázeňské město. Vyvěrá zde 21 minerálních pramenů, užívajících se pro léčbu nejrůznějších onemocnění, jako nemocí srdce a krevního oběhu, onemocnění pohybového ústrojí a gynekologických onemocnění včetně léčby neplodnosti. Město tvoří zajímavý architektonický celek s typickým šachovnicovým půdorysem. Při výstavbě města byly po jeho obvodu zakládány rozlehlé parky a lesoparky, jejichž rozloha činí cca 200 ha. Lázně nesou jméno rakouského císaře Františka I. a pokud jste toto půvabné lázeňské město plné krás ještě nenavštívili, měli byste to rychle napravit.
Světově proslulé lázeňské město Františkovy Lázně založené v roce 1793 jako Ves císaře Františka je součástí tzv. „Západočeského lázeňského trojúhelníku”, který se rozkládá v nejzápadnější části České republiky. Pomyslné vrcholy „lázeňského trojúhelníku“ tvoří kroměFrantiškových Lázní další světoznámá lázeňská města Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Atraktivita této oblasti spočívá jak v četnosti a různorodosti minerálních pramenů a historické tradici lázeňské léčby, tak i v množství historických památek a širokých možnostech aktivního odpočinku.
Františkovy Lázně - lázně jako za starých dobrých časů
Chcete se vrátit v čase do přelomu 18. a 19. století a nechat se hýčkat jako lázeňští hosté v dávných časech? Vyberte si malebné Františkovy Lázně s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků.
Vyberte si některý z lázeňských domů a vyzkoušejte rozmanité balneologické procedury, které využívají přírodní zdroje, například koupele v minerální vodě bohaté na oxid uhličitý nebo zábaly v léčivé slatině. Léčivé účinky zdejších pramenů byly známy od 15. století. Vodu z pramenů používali nejen místní obyvatelé, ale byla prodávána i po celém Německu. Je doloženo, že v roce 1700 v Německu prodej františkolázeňské vody převýšil objem vody pocházející ze všech německých lázní. Město bylo založeno v roce 1793 císařem Františkem I. jako první slatinné lázně na světě.
Symbolem lázní je socha malého chlapce s rybou. Původně parková plastika z roku 1924 od františkolázeňského sochaře Adolfa Mayerla byla přenesena po válce před Společenský dům, kde se s ní s oblibou fotografovaly pacientky. Lázeňský fotograf pan Škarda pro zvýšení popularity Františka vymyslel jednu z nejmilejších legend v Čechách – podle ní každá pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy otěhotní. S historií lázní a zdejšími léčebnými metodami se blíže seznámíte v Městském muzeu, odpočinek a uvolnění naleznete v Aquaforu, moderním aquaparku s řadou vodních atrakcí.
K pobytům v lázních patří také výlety do okolí. V těsné blízkosti Františkových lázní můžete navštívit například Motýlí dům, tropický skleník s řadou exotických motýlů, anebo přírodní rezervaci Soos. Rozlehlým rašeliništěm s jezírky a minerálními prameny vás provede naučná stezka, je tu také přírodní geologický park a muzeum pravěkých zvířat s modely v životní velikosti.
Aquaforum Františkovy Lázně - vítejte ve světě vody a relaxace
Relaxovat a při tom si pod dohledem trenérů potrápit tělo? Nic není nemožné! Přijeďte do Františkových Lázní a vyzkoušejte aktivní wellness. Kromě procedur na vás čekají trenéři fitness&wellness centra Fitforum se cvičebním programem a aquacentrum Aquaforum s vnitřními i venkovními bazény.
Aquaforum, svět vody a relaxace ve Františkových Lázních, vám nabízí jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. Nechte se unášet neopakovatelným prostředím a načerpejte pohodu těla, mysli i duše. 1500 m² vodní plochy, 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními atrakcemi, tobogán a vodní skluzavky.
Vnitřní i venkovní bazény, vnitřní i venkovní whirpool, tobogan, klouzačky, vnitřní i venkovní 25 metrové dráhy, snack bar, restaurace. Fitness centrum vybavené Technogymem, profi trenéři, sál na aerobiky pro 50 osob i wellness centrum se saunou, solariem, masážemi a LPG Endermologií.
Mariánské Lázně
jsou druhým největším lázeňským městem západočeského lázeňského trojúhelníku.
Výstavní lázeňské domy, více než stovka minerálních pramenů, několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. století, divadlo, Městské muzeum, památníky a pomníky, rozhledna Hamelika, zpívající fontána a solná jeskyně – to všechno jsou Mariánské Lázně.
Město proslulé svými parky a zahradami si v minulosti kromě velkých umělců zamilovali i představitelé světové šlechty. Patřil mezi ně i jeden z nejmocnějších mužů někdejšího světa, britský panovník Eduard VII. Mariánské Lázně si stále zachovaly kouzlo starých časů a péči na nejvyšší úrovni si zde můžete dopřát dodnes. Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi. Byly založeny počátkem 19. století v údolí, kde vyvěrá mnoho výborných léčivých pramenů - přímo v areálu jich vyvěrá 40 a v nejbližším okolí téměř 100.
Území současných lázní patřilo premonstrátskému klášteru v Teplé, jehož opat K.K. Reitenberg prosadil z popudu klášterního lékaře J.J.Nehra počátkem 19. století výstavbu prvních lázní. Na základě velkolepého projektu architekta V.Skalníka byly provedeny terénní úpravy a založeny parky, které jsou dnes vedle množství pramenů nejcharakterističtějším znakem města. V roce 1866 byly Mariánské Lázně povýšeny na město a počátkem 20. století již patřily mezi nejvýznamnější evropská střediska. Toto světově proslulé lázeňské středisko je vstupní branou do chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.
Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. K pitným kúrám jsou zde přivedeny prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. Před kolonádou se velké pozornosti těší zpívající fontána, která má každou lichou hodinu hudební produkci doplněnou ve 21 a 22 hodin scénickým osvětlením. Nejznámějšími dalšími prameny jsou Ferdinandův, Lesní a Ambrožův. Vyvěrající plyny a ložiska slatiny se používají na léčení onemocnění močových cest a ledvin, dýchacího a pohybového ústrojí a nervových chorob.
Lázeňské pavilony jsou převážně klasicistního a novorenesančního slohu, většina domů lázeňské čtvrti nese prvky secese. V sousedství kolonády stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, na západě, za Hlavní třídou pak pravoslavný ruský kostel sv. Vladimíra a anglikánský kostel.
Kromě klasické lázeňské léčby disponují Mariánské Lázně širokou nabídkou v oblasti wellness. Jsou zde Lázeňské domy a wellness hotely, které mají vlastní balneo provozy s velkou nabídkou wellness pobytů a balíčků, relaxačních a léčebných procedur. Přítomnost odborného dohledu je samozřejmostí, stejně tak odborná konzultace s lékařem. Ať už se necháte hýčkat při některé z tradičních či moderních lázeňských procedur anebo se vydáte vylepšit svůj handicap na jediné golfové hřiště ve střední Evropě pyšnící se titulem Royal Golf Club.
Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Hlavní kolonáda Mariánksých Lázní je novobarokní stavba z let 1888-1889, která se stala dominantou lázeňské promenády.
Největší dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda (nebo také kolonáda Maxima Gorkého) sunikátní litinovou konstrukcí. Ta byla postavena podle projektů vídeňských architektů Miksche a Niedzielského z rozhodnutí opata kláštera v Teplé. Vznosná litinová konstrukce byla odlita v železárnách Blansko, stavitelem byl Johann Koenig. Unikátní stavba přežila téměř nedotčena světovými válkami a zdobí místo původní uzavřené lázeňské promenády. Hlavně za II. světové války jí hrozilo rozmontování, aby bylo dostatek materiálu na výrobu zbraní.
Kolonáda se může také pyšnit unikátní výzdobou - dřevěným kazetovým stropem a bronzovými reliéfyna stěnách. Autorem nástropních fresek s motivy „Touha člověka létat“ je ak. malíř J. Vyleťal, který dílo dokončil roku roku 1979. Bronzové reliéfy vytvořil Antonín Kuchař. Název kolonády pochází od jednoho z jejích hostů, ruského spisovatele, dramatika, básníka a revolucionáře Maxima Gorkého. Od roku 2010 se kolonáda stala národní kulturní památkou.
Před hlavní kolonádou najdete také jednu z nejoblíbenějších atrakcí Mariánských Lázní - Zpívající fontánu. V těsném sousedství Hlavní kolonády se nachází kolonády Křížového a Karolinina pramene. Další nádhernou stavbou je kolonáda Ferdinandova pramene, která tvoří dominantu parku v dolní části města.
Komorní Hůrka
Nejmladší sopka na našem území - Komorní hůrka u Františkových Lázní, byla aktivní ještě před 500tisíci lety, tedy na počátku čtvrtohor. Pozůstatkem vulkanismu jsou četné prameny minerálních vod a výrony oxidu uhličitého. Západočeská oblast je díky tomu známá nejen svými četnými lázněmi, ale i dalšími neobvyklými přírodními úkazy, např. jedinečnou přírodní rezervací SOOS v chebské pánvi s tzv. bahenními sopkami. Výzkum sopky je spojený s J.W.Goethem, který se zde v letech 1822-23 zúčastnil bádání. Proto se nachází na čedičové skále bronzový reliéf s podobiznou Goetha od chebského sochaře.
SOOS
SOOS je přírodní rezervace ležící 6 km severovýchodně od Františkových Lázní. Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu. Je to "měsíční" krajina rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.
Zámek Kynžvart
Zámek Kynžvart je ojedinělou ukázkou venkovské reprezentativní rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru, citlivě vsazené do rozsáhlého přírodně krajinářského parku. Pro kancléře Klementa Václava Lothara knížete von Metternicha byl starší barokní objekt z konce 17. století přestavěn v letech 1820 -1833 (vídeňský architekt Pietro Nobile). Kníže Metternich (1773-1859) byl rakouský státní kancléř a přední postava evropské politické scény první poloviny 19. století. Za jeho života bylo na Kynžvart soustředěno velké množství uměleckých předmětů, sbírky mincí, medailí, porcelánu a zbraní a proslulá kancléřova knihovna s unikátními rukopisy a prvotisky.
Skalná
Hrad byl založen po roce 1200 snad Vojtěchem Nothaftem a pojmenován Vildštejn. Románský hrad byl postaven na žulovém ostrohu nad potokem. Kolem roku 1400 byl Vildštejn zásadně přestavěn, zejména byla rozšířena obytná plocha. Starý palác byl rozšířen k jihu a volný prostor vedle věže zaplnila další obytná budova. Kolem roku 1763 byla ve východní části předhradí postavena na starších základech nová dvoukřídlá zámecká budova. Zámek byl až do poloviny 20. století využíván majiteli. Poté pomalu chátral. Románský hrad a zámecká budova v jeho předhradí jsou dnes v soukromých rukou a stávají se turistickým centrem. V areálu se nachází také Muzeum hasičské techniky.
Seeberg (Ostroh)
Seeberg je románský hrad, který byl vybudován kolem roku 1200. Stojí na výrazném hřebeni nad Slatinným potokem uprostřed vsi Ostroh, ležící mezi Chebem a Františkovými Lázněmi. Předpokládá se, že byl založen již na konci 12. století. Seeberg vystřídal řadu majitelů. V roce 1703 získalo hrad opět město Cheb. Chebská rada věnovala hradu minimální pozornost a dosazovala tam správce. Od 50. let tohoto století byla údržba minimální a hrad rychle chátral. Devastace byla zastavena v roce 1986, kdy se ujali rekonstrukce hradu, za finanční podpory města Chebu, pracovníci městského muzea ve Františkových Lázní. Je velmi pěknou historickou památkou a určitě stojí za prohlédnutí.
Maria Loreto
Jedinečné poutní místo, které se v 50. letech 20. století ocitlo v pohraničním pásmu a obec byla z naprosté většiny vysídlena. V roce 1964 vyhořela zvonice a jednotky pohraniční stráže využívaly Loretu do té míry, až zůstala v troskách. Počátkem 80. let se památka nalézala před úplnou zkázou. Obnova Lorety ve Starém Hroznatově byla po změně politických poměrů v roce 1989 realizována díky velkorysé finanční pomoci společnosti Loreto-Verein ve Waldsassenu v Německu. Předsedou společnosti a hlavním iniciátorem celé záchrany byl pan Anton Hart, rodák ze sousední obce Nový Hrozňatov, který dovedl veliké dílo k dnešnímu závěru. Nyní se opět můžeme kochat nevšední krásou tohoto na poslední chvíli zachráněného poutního místa.
Chlum sv. Máří
První kaple stála na tomto poutním místě již ve 14. století. V roce 1400 zde byl postaven kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl roku 1429 poničen Husity. Dnešní chrám vznikl v letech 1692 – 1702 a najdeme zde mnoho barokních plastik a fresek. K poutnímu místu se váže legenda.V místě první kaple usnul v lískovém keři řeznický tovaryš a ve spánku slyšel trojí volání. Po probuzení našel v keři sochu Panny Marie s dítětem. Odnesl ji domů. V noci však zmizela a objevila se na původním místě. To se opakovalo třikrát. Bylo zřejmé, že chce být uctívána právě zde. Plastika byla potom v místě usazena a zakryta stříškou. Později na stejném místě usnul bednářský tovaryš zatížený hříchem a ve spánku uslyšel hlas, který mu sdělil, aby zde postavil kapli.
Hohenberg
Hohenberg an der Eger je historické německé město ležící přímo na hranici s ČR, kde sousedí s obcí Libá. Dominantou města je hrad Hohenberg ze 13. století, který je nejzachovalejším hradem v celých Smrčinách. V hradním nádvoří se skrývá knížecí dům ze 17. století, který dříve býval markraběcím loveckým zámečkem. Při návštěvě Hohenbergu by nikdo neměl opomenout návštěvu Muzea německého porcelánu, které představuje na 2000 m² porcelán vyráběný během třech staletí.
Waldsassen
Německé město se známou Stiftbazilikou - jedním z nejvýznamnějších kostelů Bavorska. Najdeme zde největší kostelní a klášterní kryptu Německa a působivé varhany, knihovní sál cisterciáckého opatství (perla řezbářského umění). Součástí kláštera je také klášterní zahrada "Naturerlebnisgarten"