ART hotel Písek ***
PÍSEK
Písek je brána do Jižních Čech
Kvalitní hotel v centru města s chutnou polopenzí,
můžeme Vám nabídnout ještě něco lepšího?
Skvělé recenze!
ART hotel PÍSEK***
Hotel Art situovaný v centru královského města Písek uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Nově zrekonstruovaná historická budova poskytuje komfortní ubytování. Součástí našeho hotelu je restaurace, ve které si vychutnáte výborné pokrmy šéfkuchaře Jiřího Mareše, který Vám sestavil menu vycházející z české regionalní kuchyně s ohledem na moderní trendy v gastronomii. Ve sklepení hotelu Art nabízíme ideální příležitost ke klidnému posezení: vinárnu/ salonek – poklidná atmosféra ve Vás vyvolá příjemný pocit, díky kterému se budete vždy rádi vracet.
Celý hotel je bezbariérový - výtahem se snadno dostanete z podzemní útulné vinárny až do čtvrtého patra. Pokoje jsou velmi dobře vybaveny (satelitní LCD TV, sociální zařízení, minibar, lůžka s luxusními hypoalergenními matracemi s obsahem aloe vera), na všech je k dispozici bezplatné připojení k internetu. V ceně ubytování je samozřejmě zahrnuta snídaně formou bufetu. Z dalších služeb, které hotel ke spokojenosti svých hostů nabízí, můžeme jmenovat možnost objednání snídaně na pokoj, rezervaci stolu, zajištění vstupenek a výletů či objednání taxi. Pobyt v našem hotelu se stane podobným kulturním zážitkem, jako návštěva pamětihodností města Písku – přijďte se přesvědčit sami.
Vybavení pokojů:
- Lůžka s hypoalergenní matrací z aloe vera
- Koupelna se sprchovým koutem a toaletou
- Skříně, noční stolky
- Satelitní LCD televize
Restaurace
V restauraci hotelu Art v Písku se hosté budou cítit lépe než kdekoli jinde. Útulné a umělecky laděné prostředí nechá rychle zapomenout na shon každodenního života, a přitom stále zůstáváte v centru historického Písku! Luxusní umělecká výzdoba společně s dřevěnými stoly a pohodlnými židlemi jen zvýrazní zážitek, který si odsud hosté odnesou.
Poznejte kuchařské umění šéfkuchare Jiřího Mareše, který ma zkusenosti z 4* restaurací v Itálii, Řecku a na Kypruí. Nabízíme Vám menu vycházející z regionální kuchyně s ohledem na trendy moderní gastronomie. Suroviny k přípravě jídel pro vás pečlivě vybíráme a dbáme na to, aby byly vždy čerstvé.
Vinárna / salónek
Sklepení hotelu Art nabízí ideální příležitost ke klidnému posezení. Stranou ostatních prostor se hosté budou cítit jako v lepším světě. Nabídka vín vysoké kvality z vinných sklepů Lechovice k tomuto pocitu jen přispěje. Pohodlné posezení a příjemná, poklidná atmosféra vinárny vyvolá příjemný pocit, díky kterému se hosté budou rádi vracet.
Kontakty
ART hotel Písek***
Fráni Šrámka 158
Písek
Mobil: +420 776277394
E-mail: hotel.art.pisek@seznam.cz
WEB: www.arthotelpisek.cz
MAPA: POLOHA NA MAPĚ
Letní balíček v hotelu Art*** Písek obsahuje:
2x Ubytování pro 2 v komfortním pokoji s vlastním sociálním zařízením a TV
2x bohatá snídaně pro 2 osoby formou bohatých švédských stolů
1x romantická večeře při svíčkách pro 2
1x chutná večeře (předkrmový a salátový buffet, hlavní jídlo, zákusek a káva) pro 2 osoby
wifi zdarma, úschova kol zdarma, děti do 3 let zdarma
parkování zdarma
25% sleva na další pobyt (z pultových cen)
Rezervace možné na termíny: od 15.7.-30.9.2015
(červenec a srpen kdykoliv, září jen víkendové pobyty)
Nepovinný příplatek- platba až v hotelu:
Dítě od 4 let na přistýlce 900 Kč/pobyt/poukaz včetně polopenze
Dětská postýlka 300 Kč/pobyt/poukaz - nutno nahlásit předem
Domácí mazlíček 300 Kč/pobyt/poukaz
Podmínky ubytování:
Nutná rezervace předem na uvedených kontaktech
Poukazy lze sčítat - pobyt je možno si libovolně prodloužit
Poslední rezervace možné max. 14 dní před ukončením platnosti poukazu
Závazná rezervace s číslem poukazu na kontaktech hotelu
Check-in od: 14:00
Check-out do: 10:00
Kontakty
ART hotel Písek***
Fráni Šrámka 158
Písek
Mobil: +420 776277394
E-mail: hotel.art.pisek@seznam.cz
WEB: www.arthotelpisek.cz
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Markéta Hejpetrová
IČO 01465465
Fráňi Šrámka 158
39701 Písek
Turistické zajímavosti:
prostředí krásného historického města Písek - http://www.pisek.eu/
Specialitou je krásný kamenný most, jeden z nejstarších v Čechách a romatintická zákoutí
řeky Otavy.
Pro svou polohu, klid a krásu se město Písek stalo nejvyhledávanějším rekreačním centrem jižních Čech. Okolí Písku je vhodné pro rodinné dovolené, romantické hotelové pobyty, kongresovou hotelovou turistiku, cyklistiku, tenis, jízdu na koni, hokej, fotbal a golf. Písek je město slavné historie, bohatých kulturních tradic, město v moři lesů, město na Otavě...
Doporučujeme PRÁCHEŇSKÉ MUZEUM
http://www.prachenskemuzeum.cz/
Návštěvníka Prácheňského muzea čekají témata Pravěk a doba slovanská, Počátky hradu a města Písku. Dějiny regionu, Chráněná území, Nerostné bohatství, Kulturní tradice Písecka, Zlato v Pootaví, Ryby a rybářství (což je ojedinělá expoziceživých tvorů v muzeu). V roce 2010 přibyly k tomuto výčtu další dvě zajímavé expozice: Písecký venkov v 19. století a Obrazová galerie českých panovníků. Kromě toho disponuje muzeum prostorami pro krátkodobé výstavy. Jsou jimi především rozlehlá Galerie ve druhém patře křídla nad řekou a Malé výstavní síně v přízemí, pro drobnější výstavy je pak využívána chodba podél muzejní knihovny.
Středověká krčma vás láká na ochutnávku specialit - www.krcmapisek.cz
prostředí krásného historického města Písek - http://www.pisek.eu/
Specialitou je krásný kamenný most, jeden z nejstarších v Čechách a romatintická zákoutí
řeky Otavy.
Pro svou polohu, klid a krásu se město Písek stalo nejvyhledávanějším rekreačním centrem jižních Čech. Okolí Písku je vhodné pro rodinné dovolené, romantické hotelové pobyty, kongresovou hotelovou turistiku, cyklistiku, tenis, jízdu na koni, hokej, fotbal a golf. Písek je město slavné historie, bohatých kulturních tradic, město v moři lesů, město na Otavě...
.
JIŽNÍ ČECHY HUSITSKÉ
Celé jižní Čechy si letos připomínají významné výročí 600 let od mučednické smrti mistra Jana Husa. A v Písku je na letnošní turistickou sezonu připravena řada akcí vážících se k tomuto tématu: zpřístupnění unikátní fresky, Muzejní noc, pískové sochy na náplavce řeky Otavy, Městská slavnost v duchu historických událostí pohnuté doby a mnoho dalšího.
Z husitské historie Písku
Druhá nejvýznamnější lokalita táborského svazu, jedno z prvních center radikálního husitství a v rámci táborského uskupení konkurent Tábora, což plynulo i z předchozí pozice královského krajského města (správní centrum Prácheňska), střežícího vyústění Zlaté stezky. Zdejší hrad chránil nejen město, ale i most přes Otavu. Husitským hejtmanem zde byl někdejší student pražské univerzity Matyáš Louda z Chlumčan (u Loun). Dlouhá léta žil v Písku bakalář a Husův žák Mikuláš z Pelhřimova, senior svébytné táborské církevní organizace, existující od září 1420 do září 1452. Husitský Písek prováděl relativně samostatnou politiku a v táborském bloku vytvořil vlivnou frakci, k níž se hlásila husitská města v Prácheňsku a v Pošumaví.
.
Písek je také skvělá základna pro cykloturisty
Oblast kolem Písku je bohatá stále větším počtem cyklotras a cyklostezek, které poslední léta vznikají kolem města. Cyklisté si zde mohou užít příjemnou jízdu krásnou jihočeskou krajinou.
Nároční cyklisté si přijdou na své například v Píseckých horách, rodina s dětmi ocení trasy podél řeky Otavy směrem na Zátaví nebo opačným směrem k Sulanovi, kde cestou může zastavit např. u dětského hřiště z vrbového proutí.
Cykloturistika na Písecku opravdu letí, proto se Turistické informační centrum Písek připojilo k certifikaci „Cyklisté vítáni“. Co to pro Vás znamená? Pokud chcete jít například chvíli po svých nebo si chcete prohlédnout krásy historického města Písek, můžete kolo bezpečně zajistit ve stojanu u Infocentra. V případě, že máte technickou závadu na kole, je zde připraveno základní nářadí pro opravu Vašeho kola. Pro ty, kteří chtějí výlet na kole spojit s návštěvou konkrétních zajímavostí je v Turistickém informačním centru k dostání svazek 10 vytipovaných cyklostezek „Na kole krajinou Písecka“ z pera Nadace Jihočeské cyklostezky.
- VIDEO TRASA: OTAVSKÁ CYKLISTICKÁ CESTA (5.9.2014)
Otavská cyklistická cesta je jednou z pěti páteřních cyklistických cest Jihočeského kraje. Svůj název získala podle zlatonosné řeky Otavy. V celé své délce 135 km je vedena malebnou krajinou převážně mírně zvlněným terénem podél řeky Otavy.
- VIDEO TRASA: VLTAVSKÁ CYKLISTICKÁ CESTA (5.9.2014)
je další z pěti páteřních cyklistických cest Jihočeského kraje. Vltavská cyklistická cesta je v celé své délce 450 km vedena vlídnou krajinou, převážně mírně zvlněným terénem podél řeky Vltavy.
- VIDEO TRASA: PÍSECKOU KRAJINOU RYBNÍKŮ ZA JEDNOOKÝM BOJOVNÍKEM (3.11.2014)
Nemáte ještě projeté Písecko na kole? Plánujete, kam příští rok? Nechte se inspirovat trasou vedoucí krajinou rybníků a památných míst. Startovním bodem je Kamenný most v Písku. Kamera Vás provede celou trasou.
- OKOLO PÍSKU (5.9.2014)
Celá trasa OKOLO PÍSKU měří cca 75 km, je vhodná pro trekingová a horská kola. Trasu je možno na mnoha místech zkrátit a vrátit se zpět do Písku. Trasa je označena speciální značkou.
.
Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR
Pražský Karlův most je asi nejslavnější kamenný most v Česku, ale raně gotický kamenný most v Písku s barokními sochami je ještě o něco starší. Písecký most vznikl během druhé poloviny 13. století a dnes přes něj vede oblíbená městská pěší zóna.
Most byl postaven jako
součást Zlaté stezky na příkaz krále Přemysla Otakara II. královskou písecko-zvíkovskou stavební hutí. První písemné záznamy o něm pocházejí až z roku 1348, kdy se o něm zmiňuje Karel IV. Ten výnosem nařídil, aby
pokuty vybírané ve městě byly používány
na jeho údržbu. Zajímavostí je, že byl
stavěn na suchu. Až po jeho dostavbě byla řeka uměle převedena do nového koryta, které procházelo pod mostem. Most se stal důležitou spojnicí na solné stezce, která spojovala baltské oblasti se Středomořím.
Na mostě můžeme vidět pískovcové
repliky barokních soch ve čtyřech sousoších, a to sousoší Kalvárie z 18. století, kříž s Kristem, sousoší Jana Nepomuckého s anděly a sochy Sv. Anny Samotřetí a sv. Antonína Paduánského.
Ti, kteří mají rádi koně by se měli vypravit na prohlídku historického Zemského hřebčince, postaveného v tudorovském slohu na přelomu 19. a 20. století.
.
Elektrárna královského města Písku
Elektrárna královského města Písku vznikla na místě bývalého Podskalského mlýna na doporučení vynálezce Františka Křižíka.
Když se večer 23. června 1887 zásluhou elektrotechnika a vynálezce Františka Křižíka v centru města rozsvítilo několik obloukových lamp poháněných dynamem na parní pohon, Písek se navždy zapsal do dějin jako jedno z prvních měst v Česku se stálým veřejným elektrickým osvětlením. Provizorní pohon tehdy zajišťovala lokomobila, ale už o rok později si písečtí měšťané zřídili v budově bývalého Podskalského mlýna zbrusu novou vodní elektrárnu, dnes nejstarší tuzemské zařízení svého druhu. Vodní kolo, které zpočátku pohánělo dynama k výrobě proudu, nahradily v roce 1901 dvě Francisovy turbíny.
Po rozsáhlé rekonstrukci byla elektrárna znovu v roce 1994 uvedena do provozu a v červnu 1997 při příležitosti 110. výročí rozsvícení první žárovky v Písku mohli první návštěvníci nahlédnout do muzea osvětlování města, kde je k vidění staré a dosud funkční zařízení.
.
Středověká krčma v Písku - bavte se při unikátním programu
http://www.krcmapisek.cz/
Připravte se na šokující středověké prostředí a poněkud drsnou staročeskou mluvu. A jestli vám z napětí vyhládlo nebo jste dostali žízeň, stačí se vrátit ke stolům, na kterých jídlo a pití snad vůbec neubývá. Nevěříte? Tak neváhejte a vejděte dál ...
Speciálně pro vás: tanečnice na stolech, kejklíři, šermíři, fakír (vystoupení s živým hadem) i žebráci, upalování čarodejnic a zavírání hříšníků v kleci. Středověké speciality připravené na otevřeném ohni, které se jí rukama. Středověký program probíhá v pátek a sobotu od 19 hodin, rezervace příjmáme každý den na telefonu
602 340 344.
Rozmanité vůně přinášených lahůdek vás přece nezaměstnají natolik, abyste si nevšimli hlučných chlapíků z podhradí, kteří mezitím po kratší šarvátce obsadili vedlejší stůl. Pořád se jim něco nezdá, obtěžují děvečky i okolní stolovníky, nakonec však i je jídlo a pití ukonejší, nejspíš i jim vyhládlo. Po dobrém jídle se chtějí pobavit, hudba spustí říznou melodii, dívky tančí a čas plyne. Muži rozjaření pitím a právě zhlédnutým tancem dostanou chuť se také trochu předvést. Hlučnou výměnu názorů, kdy dojde i na tasené kordy a meče, nelze přehlédnout. A možná vás i přizvou, abyste i vy s nimi poměřili své síly v některé zábavné středověké hře
Spousta cukráren a kaváren ve městě, jeden z nejstarších kamenných mostů v Čechách,
šumící Otava a pěkná základna k výletům po okolí, jen namátkou vybereme:
Zámek Orlík nad Vltavou
http://www.zamekorlik.cz/cs/
Na skalnatém ostrohu, který se kdysi jako orlí hnízdo tyčil vysoko nad údolím Vltavy a dnes jej obklopuje hladina Orlické přehrady, kdysi stával raně gotický hrad, celnice vybírající poplatek za plavbu po řece. V okolí zámku se rozkládá rozlehlý anglický park se Schwarzenbergskou hrobkou.
Předchůdcem dnešního hradu Orlíka byl menší hrad vybudovaný ve 13. století na ochranu cestyod Milevska na Mirovice na levém břehu Vltavy, vysoko nad brodem, kde se vybíralo clo z plavby po řece. Od dob panování Karla IV. Byl Orlík v držení převážně české šlechty (Zmrzlíci ze Svojšína, Švamberkové, Eggenbergové, Schwarzenbergové). Roku 1948 hrad a celé panství znárodněno, 1942 v rámci restitucí navráceno Karlu VII. Schwarzenbergovi. Hrad tvořil nejprve nevelký palác, chráněný z přístupové strany hradbami a trojicí obranných věží. Požár, který Orlík zničil roku 1508, a následné vymanění hradu z manských závazků podnítilo rozsáhlou pozdně gotickou přestavbu. Asi před rokem 1588 vlašský mistr Augustin Orlík renesančně upravil. Zásadní posílení významu Orlíku přinesl počátek 19. století, kdy si jej zvolil kníže Karel Schwarzenberg za sídlo.
Bohatě vybavené zámecké interiéry na Orlíku jsou vynikající ukázkou životního stylu šlechty v 19. století. Výzdobou vyniká tzv. Teskův sál , jehož vyřezávaný kazetový strop a obložení stěn zhotovil v letech 1882 -1884 Jan Teska. V podobném romantickém duchu je vyzdoben a zařízen honosný Rytířský sál. Na zámku je také zastoupen empírový styl napoleonské doby a to především nábytkem, který si přivezl již zmíněný Karel Schwarzenberg z Paříže.
.
Hrad Zvíkov - okouzlující výhled na Vltavu a Otavu
http://www.hrad-zvikov.eu/
Celý areál hradu Zvíkov, který leží cca 20 km od Písku, je trvale celoročně volně přístupný a průchozí k místnímu přístavišti. Z hradeb jsou pěkné vyhlídky na Vltavu a Otavu, připravuje se také vyhlídka na jejich soutok.
Na hradě je přístupný Královský palác, jehož součástí je Hlízová věž. Prohlídku tvoří jedna trasa bez průvodce. V přízemí se ve třech prostorách nachází expozice věnována místním archeologickým nálezům. Následuje prohlídka sklepení a patra. Severovýchodní část paláce tvoří terasy na místě bývalých královských místností.
Dále si prohlédnete dochované původní nebo v minulosti rekonstruované sály. V první místnosti se nachází model celého hradu, k vidění jsou transfery renesančních maleb, historický nábytek, oltář přenesený z bývalého kostela sv. Mikuláše v Podhradí. Prohlídka končí hradní kaplí, která byla postavena v druhé polovině 13. století a je vyzdobena nástěnnými malbami z 16. století. Ke kapli přiléhá sakristie.
.
Zámek Červená Lhota - nejpohádkovější zámek v Česku
http://www.zamek-cervenalhota.eu/
Vodní zámek Červená Lhota určitě patří k nejkrásnějším zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.
Hlavní expozice v interiérech 1. patra představuje autentický byt posledních majitelů, knížat Schönburg-Hartenstein, v podobě, jakou měl po roce 1910, kdy byla dokončena nejmladší přestavba zámku. Návštěvníci si prohlédnou také expozice podkrovních pokojů. O hlavní turistické sezóně je přístupná takéexpozice ve sklepení, která představuje tři pozoruhodné sklepní prostory z části zapuštěné do skal. Prohlídka je vhodná pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o původní podobě někdejší lhotecké tvrze.
Prohlédnout si můžete také kapli Nejsvětější Trojice. Tato nádherná renesanční stavba, stojící na návrší zámeckého parku, zaujme v interiéru především původními dochovanými ilusivnímu malbami a nápaditě řešeným dřevěným stropem symbolizujícím nebeský Jeruzalém. Svatyně je funkčním římskokatolickým kostelem.
Natáčely se zde i filmy, jedním z nejznámějších je film Svatby pana Voka.
.
Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO
Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími. Nádherné městečko mezi meandry Vltavy láká k prohlídce a my vám doporučujeme navštívit web místního informačního centra, kde se vám naskytne spousta tipů na další procházky po městě:
http://www.ckrumlov.info/php/turista/
.