Penzion Zámeček Milada
Česká Kubice
KRÁSNÝ LETNÍ nebo PODZIMNÍ POBYT v ČESKÉM LESE!
Spousta cyklostezek a turistických cest v okolí, blízko do Německa!
.
Penzion Zámeček Milada
leží na velice krásném a klidném místě na CHODSKU v obci ČESKÁ KUBICE vzdálený 15 km od Domažlic. Je zde zdravý a čistý vzduch /vzdušné a sluneční lázně/, je vhodný pro alergiky a astmatiky. Můžete si vybrat z celé řady možností rekreace. Například relaxace, turistika, cyklostezky, sportovní dovolená, zimní dovolená, milenecký azyl, romantický pobyt. V naší nabídce najdete ubytování v pensionu, mobilheimech, i stanech na našem pozemku.
Historie penzionu Zámeček Milada
Rodinný pension Zámeček Milada, který byl postaven roku 1900 a zrekonstruován v roce 2006 nachází se blízko oblíbeného rekreačního centra Babylon a hraničního přechodu s Německem Folmava -Schavtberg nedaleko Domažlic, uprostřed trojmezí Šumavy, Bavorského lesa a panenské přírody Českého lesa v oblasti Chodska, Západočeského kraje.
Tento netradiční Pension Milada je ideální místem pro originální dovolenou a to jak pro aktivní odpočinek v podobě turistiky, cykloturistiky či lyžařské turistiky, tak pro relaxační pobyt s možností výletů do přírody nebo za památkami popřípadě , využití našeho wellness programu, který máme připraven pro naše hosty našeho pensionu.
Ubytování v dobově zařízených pokojích Vám umožní vychutnat si jedinečnou dobovou romantiku, klid a harmonii s okolní přírodou. Každý pokoj je vybaven vlastní koupelnou. K dispozici mají naši hosté i okolní zámecký „parčík“.
Rekreační středisko Šumava, Český Les, Domažlice – stravování a restaurace
Součástí penzionu je také restaurace. Dáte si zde nejen dobré jídlo ale také pivko a další nápoje. V naší restauraci, která je určena jen pro ubytované zákazníky Vám bude vařit sám majitel pensionu.
Rekreační středisko Šumava, Český Les, Domažlice – příroda a památky
Kromě neposkvrněné přírody v blízkosti naleznete historické památky Chodska a mnoho dalších turistických cílů. Na své si také přijdou lyžaři, cyklisté, či majitelé čtyřnohých mazlíčků.
Ať už máte v plánu strávit Váš pobyt romantikou či jinými aktivitami. Pokusíme se o to, aby se jednalo o neopakovatelný zážitek a abyste se rádi vraceli.
V penzionu si také můžete za poplatek dopřát chvíle absolutní pohody ve whirpool, sauně, hydromasážním boxu, parním boxu nebo dokonce i v soláriu. Využit můžete také venkovní sportoviště, zahrady, sportovní náčiní a travnaté hřiště na míčové hry.
Kontakt:
Pension Zámeček Milada
345 32 Česká Kubice 38
Tel. 720 167 600
E-mail: pensionmilada@seznam.cz
www.pension-zamecek.cz
POLOHA PENZIONU: na mapě
Letní balíček v Penzionu Zámeček Milada obsahuje:
2x ubytování pro dva v dvojlůžkovém pokoji s vlastním soc. příslušenstvím
2x snídaně pro 2 - švédské stoly
2x domácí večeře pro 2
úchvatná zahrada k dispozici
zdarma wifi na penzionu
bezplatný parking na monitorovaném parkovišti
možnost wellness za poplatek
Platnost od 20.6.-30.9.2017 (1.7.-31.8. S PŘÍPLATKEM)
po obdržení voucheru si prosím rezervujte pobyt včas!
Check-in od: 16:00, Check-out do: 10:00
Možné příplatky (SPLATNÉ V HOTELU):
LETNÍ POBYT (1.7.-31.8.) 500 Kč/VOUCHER
dítě do 3 let bez nároku na lůžko a služby zdarma
dítě 3-12 let za 500 Kč/ voucher včetně polopenze bez nároku na lůžko
pes 500 Kč/voucher
Kontakt:
Pension Zámeček Milada
345 32 Česká Kubice 38
Tel. 720 167 600
E-mail: pensionmilada@seznam.cz
www.pension-zamecek.cz
POLOHA PENZIONU: na mapě
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Ing. Petr Soušek
IČO 11366877
34532 Česká Kubice 38
TURISTICKÉ INFORMACE:
Český les je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na památky. Některé tipy naleznete i zde:
http://pension-zamecek.cz/historie-a-pamatky/
.
Tipy, kam na Chodsku na kole
Z centra Chodska, Domažlic, se můžete dostat do bavorského FurthimWaldu. Trasa je součástí mezinárodní dálkové cyklotrasy Praha-Plzeň-Řezno-Mnichov a je vhodná i pro děti. Vede kolem Babylonu, kde si v parných letních dnech můžete dát zastávku na koupání. Po rozsáhlé revitalizaci a odbahnění je tento rybník opět žádaným přírodním koupalištěm a nabízí čistou vodu. Součástí trasy je i Čertova naučná stezka.
Zážitkem bude cyklovýlet na nejvyšší vrchol Českého lesa – Čerchov (1042 m). Z Kurzovy rozhledny, vysoké 24 metrů, je výborný výhled. Za jasného počasí dohlédnete nejen na Chodsko, Bavorsko, ale i na vzdálené Alpy. Připravit se ale musíte samozřejmě na pořádný výšlap. Pro ty, co nechtějí šlapat, je tu cyklobus. Můžete ho využít v letní sezoně, vyveze vám kola až na vrchol a vy si pak můžete vychutnat pouze parádní sjezd dolů.
.
Chráněná krajinná oblast Český les
http://www.ceskymlesem.cz/
Český les tvoří pohraniční pohoří od domažlické části Českého lesa po Dyleňský les. Je geomorfologickým pokračováním Šumavy. Na území Českého lesa byla v roce 2005 zřízena CHKO Český les, dále je zde několik menších chráněných území.
Krajina Českého lesa se svým rázem velmi podobá
Šumavě, je však v průměru o 300–500 m nižší.
Nejvyšším vrcholem je Čerchov (1 042 m n. m.), na jehož vrcholu se nachází
Kurzova rozhledna, pojmenovaná po dr. Vilému Kurzovi, jednom za zakladatelů Klubu českých turistů.
Krajina Českého lesa je silně poznamenána historickým vývojem 2. poloviny 20. století, kdy došlo k násilnému odsunu původního obyvatelstva a uzavření značné části hraničního pásma veřejnosti. Desítky
zaniklých vesnic, nad jejichž troskami se opět ujímá vlády příroda, dotvářejí jedinečnou atmosféru Českého lesa. Pro severní část Českého lesa jsou charakteristická
vrchovištní rašeliniště s borovicí blatkou a svébytnou rašeliništní květenou, např. rašeliniště
Podkovák. Zachovalá luční společenstva jsou tvořena zejména podmáčenými až zrašelinělými loukami s výskytem chráněných a vzácných druhů rostlin a
rozsáhlými nivními lady.
Východní polovinu tachovského okresu dělí údolí řeky Mže. Výrony minerálních pramenů daly vznik
Konstantinovým Lázním, světoznámému balneologickému zařízení pro choroby srdce. Také bylo minerální bohatství využíváno v rudných dolech, soustředěných kolem hornického města
Stříbra na Mži. Magické tajemno zaniklých pohraničních obcí a
řada turistických tras a cyklostezek lákají návštěvníky v letní turistické sezóně. V zimě má oblast výborné podmínky pro
běžecké lyžování. Výchozími místy pro tyto aktivity jsou
Tachov,
Rozvadov,
Přimda,
Poběžovice a
Klenčí pod Čerchovem.
.
Domažlice
http://www.domazlice.eu/
Když se řekne Chodsko, kdekomu se vybaví pověst o Kozinovi, který se postavil zvůli vrchnosti, pestře malované hrnky a talíře, Jindřich Šimon Baar, povídky Boženy Němcové a Chodové v krojích. A také dvě věže, které už zdálky vítají všechny, kteří přijíždějí do srdce Chodska, do Domažlic.
Co rozhodně musíte vidět na Chodsku
Jedna věž patří
Chodskému hradu, v němž sídlí
Muzeum Chodska s bohatými etnografickými sbírkami, druhou objevíte u
kostela Nanebevzetí Panny Marie na Chodském náměstí, lemovaném měšťanskými domy s podloubími. Do
Domažlic se vyplatí vydat v srpnu, kdy se konají
Chodské slavnosti,
největší národopisná slavnosti Chodska, jejíž součástí bývá neméně slavná
Vavřinecká pouť. Program probíhá na několika různých scénách v historickém jádru Domažlic i na
návrší u Vavřinečku.
Koho byste měli znát z dějepisu
Na Chodsku vždy za všechno může
Lomikar, přesněji řečeno
Volf Maxmilián Lamingen z Albenreuthu (1634–1696), který postupně zbavil Chody jejich prastarých privilegií. Jeden z vůdců povstání proti vrchnosti, sedlák
Jan Sladký-Kozina (1652–1695), zaplatil za vzpouru životem na plzeňském popravišti. Traduje se, že
jeho výzva „do roka a do dne na boží súd“ se vyplnila,
Lomikar skutečně zemřel takřka přesně rok poté na
trhanovském zámku.
Cestovatelská potěšení Domažlic a blízkého okolí
Rodiny s dětmi mohou v
Domažlicích navštívit
Muzeum modelové železnice, oblíbeným místem výletů je také
koupaliště Babylon a
jeskyně Salka nad Pasečnicí. Z Domažlic to také máte jen kousek do
Újezda, kde se narodil a žil vůdce chodského povstání
Jana Sladký-Kozina; k vidění je pamětní síň na
Kozinově statku a
pomník na
vrchu Hrádek. V
Klenčí můžete navštívit
Muzeum spisovatele a kněze Jindřicha Šimona Baara, hezký
výhled na Chodsko se otvírá z nedalekých
Výhledů a z
Kurzovy věže na
Čerchově.
.
Hrad a zámek Horšovský Týn
http://www.horsovsky-tyn.cz/cs
K nejvíce zpřístupněným objektům v České republice patří národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Můžete si prohlédnout např. hradní část s unikátní raně gotickou kaplí, zbrojnicí a zařízeným renesančním bydlením, nebo unikátní obrazovou galerii českých panovníků.
Městské muzeum a státní zámek Horšovský Týn nabízí společnou expozici s názvem Purkrabství, která představuje především jízdárnu a historické interiéry purkrabského paláce s bohatým vybavením i dobovou prádelnou, unikátem jsou také komornické pokoje. Původně renesanční místnosti zázemí hradu v Horšovském Týně byly významně přebudovány během 19. století. Zhruba do této doby je situována i expozice.
Na zámku si prohlédnete zámecké bydlení od 16. století do počátku 20. století se salóny, tanečním sálem, knihovnou. Zajímavostí je také soubor renesančních reprezentačních sálů s nástěnnými malbami ze 16. století s heraldickými náměty, portréty Habsburků, obrazy panství Trauttmansdorffů a obrazy květinových zátiší. Konají se zde také příležitostné výstavy. Trasa MITSUKO představuje stálou výstavu z pozůstalosti hraběnky Mitsuko Coudenhove-Kalergi, rozené Japonky, žijící na přelomu 19. a 20. století v Čechách.
Z města je volně přístupný zámecký park. Do správy hradu a zámku Horšovský Týn patří také kostel Všech svatých v nedaleké obci Horšov a kostel sv. Anny na Vršíčku u Horšovského Týna.
Z historie: Horšovský Týn byl původně biskupský hrad založený před polovinou 13.století. V roce 1547 vyhořel a byl přestaven v monumentální renesanční sídlo (Jan mladší Popel z Lobkovicz). V letech 1623–1945 v majetku Trauttmansdorffů a od r. 1945 vlastní zámek stát.
K nejvíce zpřístupněným objektům v České republice patří národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Můžete si prohlédnout např. hradní část s unikátní raně gotickou kaplí, zbrojnicí a zařízeným renesančním bydlením, nebo unikátní obrazovou galerii českých panovníků.
Městské muzeum a státní zámek Horšovský Týn nabízí společnou expozici s názvem Purkrabství, která představuje především jízdárnu a historické interiéry purkrabského paláce s bohatým vybavením i dobovou prádelnou, unikátem jsou také komornické pokoje. Původně renesanční místnosti zázemí hradu v Horšovském Týně byly významně přebudovány během 19. století. Zhruba do této doby je situována i expozice.
Na zámku si prohlédnete zámecké bydlení od 16. století do počátku 20. století se salóny, tanečním sálem, knihovnou. Zajímavostí je také soubor renesančních reprezentačních sálů s nástěnnými malbami ze 16. století s heraldickými náměty, portréty Habsburků, obrazy panství Trauttmansdorffů a obrazy květinových zátiší. Konají se zde také příležitostné výstavy. Trasa MITSUKO představuje stálou výstavu z pozůstalosti hraběnky Mitsuko Coudenhove-Kalergi, rozené Japonky, žijící na přelomu 19. a 20. století v Čechách.
Z města je volně přístupný zámecký park. Do správy hradu a zámku Horšovský Týn patří také kostel Všech svatých v nedaleké obci Horšov a kostel sv. Anny na Vršíčku u Horšovského Týna.
Z historie: Horšovský Týn byl původně biskupský hrad založený před polovinou 13.století. V roce 1547 vyhořel a byl přestaven v monumentální renesanční sídlo (Jan mladší Popel z Lobkovicz). V letech 1623–1945 v majetku Trauttmansdorffů a od r. 1945 vlastní zámek stát.
.
Pivovar Kout na Šumavě
Obec Kout na Šumavě v poslední době proslula svým dokonale zachovaným, ale nepřístupným pivovarem.
Vaří se v něm
skvělé pivo, které můžete ochutnat jak v místních hospodách, v
Domažlicích nebo ve vybraných
pivotékách v Praze, Brně a jinde v Česku.
Pivovar sice vypadá v dezolátním stavu, vždyť také
chátral téměř padesát let, ale majitel jej nyní postupně profesionálně opravuje. Samotná stavba pochází především z 19. století, kdy pivovar vlastnil
rod Stadionů a je v mnoha historicko-architektonických publikacích dáván za příklad
významné průmyslové stavby.
.
Zámek Trhanov u Domažlic - po stopách Lomikara
Zámek Trhanov nedaleko Domažlic zde postavil syn Wolfa Wiléma Wolf Maxmilián Lamingen (zvaný Lomikar)v letech 1676 – 1677. Původní podoba zámku byla empírově pozměněna v roce 1810 rodem Stadionů. Zdejším slavným rodákem byl mimo jiné věhlasný lékař Josef Thomayer.
Zámek dal vybudovat v létech 1676-1677 Volf Maxmilián Lamingen z Albenreuthu (alias Lomikar). Zdejším slavným rodákem byl mimo jiné věhlasný lékař Josef Thomayer. Prostý barokní zámek byl původně jednoposchoďový. Pozdější držitelé zámku Stadionovi zámek podstatně rozšířili. V roce 1810 zámek po požáru nechal opravit a znovu rozšířit (přibylo druhé poschodí) rakouský státní kancléř a ministr zahraničí Jan Filip Stadion. Od té doby nedoznal zámek výraznějších změn. V současné době slouží zámek pro kulturní a vzdělávací účely.
Z historie Chodska: od 16. století ztrácela chodská privilegia na významu a začal boj Chodů, který vyvrcholil v 17. století sporem s rodinou Lamingenů, které byly po bitvě na Bílé hoře r. 1620 prodány chodské vsi do dědičného držení. Lomikar se v té době zapsal do českých dějinách jako hlavní odpůrce Chodů. Odpor byl nakonec zlomen popravou vůdce Chodů Jana Sladkého-Koziny 28.11.1695 na plzeňském popravišti. Necelý rok po Kozinově popravě Lomikar právě na trhanovském zámku zemřel, čímž se údajně naplnilo Kozinovo pozvání na Boží soud "Do roka a do dne".
Během následujících desetiletí upadli Chodové do zapomění. Nově Chodsko objevili až spisovatelé druhé poloviny 19. století - Božena Němcová, K. J. Erben a po nich zejména Alois Jirásek. Studiu dějin Chodska a zdejší folklórní tradice se věnovali chodští rodáci - spisovatel J. Š. Baar, národopisec J. F. Hruška, hudebník Jindřich Jindřich. Spisovatel Jan Vrba věnoval část svého literárního díla vykreslení přírody rodného Horního Chodska.
Rodištěm Jana Sladkého-Koziny byla obec Újezd, kde dnes najdete pamětní síň na Kozinově statku a na nedalekém strážném vrchu Hrádek pak Kozinův pomník.
.
Národní park Šumava – největší národní park České republiky
www.npsumava.cz
Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení.
Na 920 km2 zde leží dva národní parky - na německé straně od r. 1970 NP Bavorský les, na české od r. 1991 největší český národní park NP Šumava s 680 km2.
V roce 1990 byla zapsána do seznamu UNESCO jako Biosférická rezervace Šumava. Nejcennější část území CHKO byla v roce 1991 vyhlášena národním parkem, čímž došlo ke zmenšení rozlohy CHKO na 99 624 ha. Dnes plní tato oblast především funkci ochranného pásma národního parku. Na území, které se rozkládá v nadmořské výšce od 498 m n. m. Víteň do 1362 m n. m. Boubínžije 21 000 obyvatel a je rozděleno do čtyřech zón, přičemž I. zóna je přírodně nejhodnotnější. Součástí tohoto území jsou také přírodní rezervace a přírodní památky, zajišťující dlouhodobé pozorování a ochranu vzácných biotypů.
Rozprostírá se na území Plzeňského a Jihočeského kraje při jihozápadní hranici s Německem a Rakouskem. Za svoji atraktivitu vděčí NP kromě jiného i dlouholeté existenci železné opony, která na několik desetiletí zmrazila působení člověka v hraničních oblastech a dala tak prostor přirozenému vývoji krajiny. Uprostřed Evropy vznikl unikátní přírodní celek jehož hodnoty si bezesporu zaslouží ochranu. Oblast Šumavy a Bavorského lesa tvoří společně jeden z nejrozsáhlejších lesních komplexů ve střední Evropě. Území NP leží v nadmořské výšce od 600 m n. m. údolí Otavy u Rejštejna do 1378 m n. m. (Plechý) a trvale zde žije kolem 2000 obyvatel. Podle stupně ochrany přírody je NP rozdělen do tří zón:
I. zóna - přísná přírodní - 13% z celkové plochy, zahrnuje nejcennější části, území je ponecháno přirozenému vývoji bez vlivu člověka, platí zde zákaz vstupu mimo vyznačené trasy.
II. zóna - řízená přírodní - 83% z celkové plochy, člověkem převážně pozměněné lesní a zemědělské ekosystémy.
III. zóna - okrajová - 4% z celkové plochy, území značně pozměněné člověkem, osídlené nebo hospodářsky kultivované oblasti zejména obce, jejich okolí a zemědělské plochy.
Vzácné lokality NP z hlediska ochrany rostlin a živočichů (15 000 ha) jsou navíc zahrnuty do šesti klidových území, ve kterých se lze pohybovat pouze po vyznačených turistických stezkách.
Klidová území:
- Modravské slatě
- Plesná – Ždánidla
- Kaňon Křemelné
- Zhůřecká slať – Mezilesní slať
- Vltavský luh
- Trojmezná – Plechý – Smrčina
Jezerní slať
Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní "ostrov severské přírody" se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.
Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová dřevěná rozhledna, s výhledem na celou slať a protilehlý Antýgl. Na Jezerní slati byla naměřena historicky nejnižší teplota v České republice.