Penzion Feston,
Český Krumlov
SESTAVTE SI TAK DLOUHÝ BALÍČEK JAK POTŘEBUJETE
MINIMÁLNÍ NÁKUP JSOU 2 NOCI (TJ. 2 VOUCHERY ZA SEBOU).
ALE MŮŽETE KOUPIT I 3, 4, NEBO CELÝ TÝDEN.
PLATNOST: 1.10.-5.12.2016 + 22.1.-30.4.2017
Odpočiňte si v útulném penzionu 5 minut chůze od centra Českého Krumlova!
Penzion Feston se nachází v Českém Krumlově, kde z každé části, kterou navštívíte, na Vás dýchne starobylá doba a okouzlí Vás. Penzion leží v klidné části Českého Krumlova, nedaleko rybníka, pohodlně se však během 10 minuté procházky dostanete do centra.
Nabízí Vám ubytování v barevně laděných pokojích a to v 5-ti dvoulůžkových a 1 čtyřlůžkovém pokoji. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení a televizi. Celková kapacita 16 lůžek.
Můžete relaxovat v zimní zahradě nad šálkem kávy. Celý objekt je nekuřácký a pokryt signálem wi-fi. Parkovat lze přímo před penzionem!
POLOHA PENZIONU:
Kontakt:
Penzion FESTON
Marie Blažencová
Středová 482,
Český Krumlov 381 01
Rezervujte výhradně e-mailem:
penzionFeston@seznam.cz
http://www.penzionfeston.cz/
Telefon:
602 451 123 ( Diana Hlachová)
Barevný podzimní balíček v penzionu FESTON obsahuje:
(minimální nákup je 2 noci/vouchery po sobě jdoucí)
1x ubytování pro 2 osoby ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím
1x snídaně pro 2 osoby
káva a čaj na pokoji
bezplatné parkování, turistické poplatky
Rezervace možná na období: 1.10.-5.12.2016 + 22.1.-30.4.2017
Příjezd možný nejdříve ve 14 hodin.
Rezervaci termínu je nutné provést emailem: penzionFeston@seznam.cz
do 30.9.2016
Kontakt:
Penzion FESTON
Středová 482,
Český Krumlov 381 01
Rezervujte výhradně e-mailem:
penzionFeston@seznam.cz
http://www.penzionfeston.cz/
Telefon:
602 451 123 ( Diana Hlachová)
736 680 905
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Marie Blažencová
IČO 71561480
Středová 482
38101 Český Krumlov
Turistické zajímavosti:
www.ckrumlov.cz - skvělý portál, každý si vybere "to svoje"
Ale i okolí nabízí spoustu možností. Šumava a Lipno nedaleko!
Klášter Zlatá Koruna: http://www.klaster-zlatakoruna.eu/
Zámek Hluboká - http://www.zamek-hluboka.eu/
Zámek Rožmberk - http://www.hrad-rozmberk.eu/
Klášter Vyšší Brod - http://www.klastervyssibrod.cz/
České Budějovice - http://www.c-budejovice.cz/cz/turistika-a-volny-cas/stranky/pamatky.aspx
poblíž je i Třeboň, Telč, Slavonice, Jindřichův Hradec a další zajímavá města a městečka!
Český Krumlov, zapsaný r. 1991 na seznam UNESCO je bezesporu jeden z nejromantičtějších a nejkouzelnějších měst nejenom České Republiky.
....
Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově
otevřeno celoročně
http://www.zamek-ceskykrumlov.eu/cs/informace-pro-navstevniky/prohlidkove-okruhy/1077-hradni-muzeum
Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.
Návštěvníci poprvé spatří vzácné předměty, které byly doposud ukryty v zámeckých depozitářích. Hradní muzeum je umístěno v dosud nevyužité budově tzv.
Hrádku, která stojí na druhém zámeckém nádvoří. Jedná se o jednu z nejstarších a nejhodnotnějších staveb v
českokrumlovském zámeckém areálu.
V přízemí je umístěna kavárna, prostor ke vzdělávacím aktivitám, muzejní obchod a vstupní centrum. Zde si návštěvníci prohlédnou maketu českokrumlovského hradu, která zachycuje jeho podobu v polovině 16. století, jejímž autorem je Jiří Krampera. V patře budovy je umístěna samotná expozice. V prvních dvou místnostech jsou prezentovány dějiny krumlovského hradu a šlechtických rodů Rožmberků, Eggenbergů a Schwarzenbergů, sídlících v průběhu staletí v Českém Krumlově. Jsou zde k vidění vzácné artefakty ze zámeckých depozitářů – např. sbírka schwarzenberské gardy, artefakty z mincovny nebo zbrojnice. Návštěvníci mohou spatřit také bohatě zdobenou perskou zbroj, jejíž cesta do zámeckých sbírek je zatím zahalena tajemstvím.
V dalších místnostech jsou nainstalovány byt ředitele správy schwarzenberského panství a jeho kancelář, které zde byly na počátku 19. století skutečně zřízeny. Dodržena byla nejen původní dispozice pokojů, ale například i barevnost omítek. Součástí Hradního muzea je i expozice církevních památek z depozitáře českokrumlovského zámku, kde si návštěvníci prohlédnou bohatě zdobené relikviáře a církevní liturgické předměty. Výjimečným exponátem je pozoruhodný relikviář sv. Reparáta, který obsahuje ostatky světce z římských katakomb.
V jiné části Hradního muzea je situován biograf, kde jsou promítány dosud málo známé schwarzenberské filmy z počátku 20. století, které byly natáčeny v Českém Krumlově a v nedalekém zámku Červený Dvůr. Vystaveny jsou také dobové fotografie z tohoto období. Prohlídky muzea jsou samostatné bez průvodce. V každé místnosti je k dispozici text s krátkými popisy vystavených exponátů.
Návštěvníci si mohou zapůjčit také přehrávací zařízení – audioprůvodce. K zakoupení je k dispozici také katalog Hradního muzea s podrobnějšími popisy exponátů. Muzeum je otevřeno po celý rok.
...
Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO
http://www.zamek-ceskykrumlov.eu/
otevřeno v říjnu 2016 a v dubnu 2017
Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.
...
Kláštery Český Krumlov - alespoň část přístupna celoročně
http://klasteryck.cz/
Nově zrekonstruovaným areálem klášterů získává město Český Krumlov moderní kulturně vzdělávací centrum a veřejnosti se zpřístupňuje unikátní kulturní dědictví v samotném historickém jádru města.
Unikátní trojklášteří, které zaujímá hned druhé místo co do rozlohy po
krumlovském zámku, nabízí svým otevřením široké veřejnosti, zvláště pak dětem, mládeži a rodinám s dětmi
klášterní život, kulturu, historii a umění daného období. Zároveň vytváří zajímavý
prostor pro poznání a zážitky umocněné vlastní zkušeností, interaktivitou, dotekem s geniem loci v podmínkách, jaké kláštery nabízejí v souladu s respektem k tomuto místu.
V klášterech jsou k vidění
stálé expozice o středověkém klášteře, životě v něm a umění. Mezi stálé expozice se řadí též
interaktivní expozice, expozice o životě klarisek a expozice pivovarnictví.Součástí areálu jsou též
řemeslné dílny, v nichž si zájemci mohou vyrobit vlastní výrobek z kovářské, knihtiskářské či sklářské dílny.
Neméně zajímavé expozice najdou návštěvníci v
historických krovech klášterů, ve venkovních prostorách pak stojí za vidění
miniexpozice orloje, lisu či jeřábu. V areálu klášterů se budou konat zajímavé
výstavy, divadelní představení a koncerty. Kláštery též nabízejí prostor pro celoroční vzdělávací a volnočasové programy, např.
semináře či workshopy s rozličnou nabídkou témat.
...
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově
http://www.seidel.cz/docs/cz/seidel_home.xml
Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.
Expozice ateliéru Josefa a Františka Seidelových překvapí svou autenticitou, nepřeberným množstvím unikátních dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dochovanými a stále funkčními fotoaparáty, zvětšovacími přístroji nebo zařízením fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňujíSeidelovy osobní poznámky, deníky, knihy zákazníků i původní zařízení bytu. Dochované snímky špičkové kvality jsou věrnou obrazovou kronikou Šumavy i běžného života v pohraničí v 1. polovině minulého století.
Prohlídky začínají v každou celou hodinu, kromě 12:00 hod.
Během jedinečné prohlídky uvidíte mnoho nejen ze světa fotografie, ale i obrazu života na šumavském česko-rakousko-německém pomezí na přelomu 19. a 20. století a v 1. polovině 20. století.
Samotný dům s fotoateliérem je architektonickým skvostem. Přijímací obchodní kancelář, ložnice a malý obývací pokoj posledních obyvatel domu, manželů Marie a Františka Seidlových, původní zrestaurovaný mobiliář, laboratoř a místnosti pro kopírování denním světlem, nůžky na papíry, lis, ruční tiskárna, zvětšováky, kopírky, leštičky, ruční tiskárna na potiskování rubů fotografií...
Unikátní dědictví, které zanechali významní českokrumlovští fotografové Josef a František Seidelovi, se dostalo také na internet. Odkaz, který čítá na 140 tisíc negativů a pozitivů z let 1884 až 1997, je zveřejněný v nové fotobance Musea Fotoateliér Seidel. Na webové stránce muzea má tak k historickým snímkům přístup každý, aniž by musel přijet do Českého Krumlova. Kdo se do fotobanky přihlásí, může si vytvořit skupinu oblíbených fotografií, později se k nim vracet a kolekci doplňovat podle svých témat.
....
Egon Schiele Art Centrum - mezinárodní kulturní centrum a galerie v Českém Krumlově
Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.
Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok
http://www.zamek-hluboka.eu/
Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.
Kousek windsorské Anglie uprostřed jižních Čech. Tak by se dal stručně popsat pohádkový zámek Hluboká, který svou dnešní podobu získal v 19. století po neogotické přestavbě. V rámci romantickýchúprav šlechtického sídla založili Schwarzenbergové v polovině 19. století také rozsáhlý krajinářský park.
Nahlédnete do soukromých pokojů i do přepychových reprezentačních sálů s vyřezávaným obložením stěn, kazetovými stropy, elegantním stylovým nábytkem, křišťálovými lustry a bohatými sbírkami obrazů, stříbra, porcelánu a gobelínů. Podívat se můžete i na vyhlídkovou věž a do zámecké kuchyně s množstvím dochovaného kuchyňského zařízení z přelomu 19. a 20. století. V zámecké jízdárně si prohlédněte expozici jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírek Alšovy jihočeské galerie.
Zámek se svými 140 místnostmi a 11 věžemi nabízí několik variant prohlídek. Díky svému zázemí se také stal oblíbeným místem konání svateb.
Zámek je přístupný celoročně.
....
Stezka v korunách stromů s tobogánem u Lipna - první a jediná v ČR
http://www.stezkakorunamistromu.cz/
První a jediná stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.
Svou unikátností je Stezka korunami stromů Lipno přístupná nejširší možné věkové skupině návštěvníků od července 2012. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a výhledu.
Dřevěná konstrukcese harmonicky prolíná s okolní přírodou. Stezka je částečně bezbariérová a přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře.
Stezka je zakončena
40metrovou vyhlídkovou věží, která je doslova opravdovým vrcholem stezky. Naskytne se vám
fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Výstup na první vyhlídkové patro věže ve 37 metrech je opět zcela bezbariérový. Po 303 metrů dlouhé lávce a po překonání krátkého schodiště se dostanete na nejvyšší bod věže ve 40 metrech. Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříte nesčetné životní formy - mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo lze pozorovat z jedinečné perspektivy. Nejen pro mladé návštěvníky, ale také pro ty, kteří zůstali stále mladí a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky.
Stezka korunami stromů je od podzimu 2013 obohacena o novinku –
interaktivní informační tabule. Návštěvníky čeká celkem 13 nových zastávek, na kterých si rozšíří své znalosti o lese. Děti potěší především herní prvky, které poznávání učiní ještě zábavnějším. Neotřelou formou se dozví, jak se v lese hospodaří, jak dlouhá cesta vede od semínka až po vzrostlý strom nebo se naučí rozpoznávat jednotlivé stromy podle listů. Didaktické tabule se budou navíc tematicky měnit dle ročních období. Informace na interaktivních tabulích jsou zaměřeny na témata vztahující se k hospodaření v lese. Návštěvníci si tak doplní informace, které se ve škole rozhodně neučili a v mnohém pro ně budou nové. Tematické proměny tabulí pak zajistí, že se návštěvníci dozvědí, co se v lese děje vždy v aktuálním ročním období.
Součástí stezky je i
unikátní nejdelší tobogán svého druhu v České republice, který vede středem vyhlídkové věže. Jízda na tobogánu vám zaručí úchvatný zážitek, který prožijete od výšky 24 m a v délce 52 m. Tobogán je ošetřen semaforem a koordinován speciálně školenými pracovníky.
Stezka korunami stromů Lipno leží na vrcholu hory
Kramolín v bezprostřední blízkosti
Activ Park Lipno, který se nachází na centrálním parkovišti na Lipně. Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je k dispozici velkokapacitní parkoviště pro osobní automobily a autobusy. Parkoviště slouží pro návštěvníky, kteří chtějí využít dopravu se Stezce kosunami stromů Lipno lanovkou a pro handicapované osoby. Pro vozíčkáře a rodiny s dětmi v kočárku je k dispozici také autobus, který návštěvníky doveze v pravidelných intervalech přímo ke Stezce korunami stromů.
Aquapark LIPNO:
http://aquaworld-lipno.lipnoservis.cz/aquaworld-lipno
Nedaleko Šumava - je to velmi dobrá základna pro předhůří Šumavy.
....
Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže
Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.
....