HOTEL RING***
Svinčice 30
PŘIJEĎTE STRÁVIT PRODLOUŽENÝ VÍKEND ČI DOVOLENOU NA OKRAJI NÁDHERNÉ OBLASTI ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ PLNÉHO ROMANTICKÝCH BÝVALÝCH SOPEK A KRÁSNÝCH LESŮ NA JAŘE a v LÉTĚ 2016!
SPOUSTA MOŽNOSTÍ SPORTOVÁNÍ A KULTURY (HISTORICKÁ MĚSTA) V OKOLÍ
OSOBNĚ VYZKOUŠENO a VELKÁ SPOKOJENOST!
HOTEL RING***
leží v klidném místě v zeleném údolí mezi Teplicemi a Mostem v obci Svinčice.
Nabízí 47 pokojů z toho 4 apartmány. V hotelu je sauna, fitness, biliard, stolní tenis, šipky atd. Obec Svinčice je známá chovem koní, takže je možno domluvit jízdu na koních nebo romantickou projížku v kočáře. Odpočinou si můžete v hotelovém atriu (možnost grilování) nebo v našich dvou restauracích.
Hotelové služby
šipky
stolní tenis
billiard
fitness
sauna
fotbalové hřiště
masáže
pronájem horských kol
koně (100 m)
projíždky
prohlídky stájí
projíždky v kočáře
hypoterapie
Atrium
venkovní grillování
Salonky
semináře
svatby
firemní akce
Kontakt:
POLOHA HOTELU ZDE:
.
Letní pobyt v Hotelu Ring*** obsahuje:
3 x ubytování pro 2 osoby v dvojlůžkovém pokoji s příslušenstvím
3 x bohatá snídaně formou švédského stolu pro 2
3 x velmi chutná večeře - výběr ze 2 menu pro 2
1 x klasická masáž zad a šíje pro 2
zdarma použití sauny
zdarma použití fitness
zdarma použití: šipky, stolní tenis, billiard
zdarma parking a wifi
děti do 5,9 let zdarma, turistické poplatky v ceně voucheru
Rezervace možná od 26.4.-31.8.2016
PO OBDRŽENÍ VOUCHERU SI POBYT REZERVUJTE CO NEJDŘÍVE
POBYT LZE PRODLUŽOVAT NAKOUPENÍM VÍCE VOUCHERŮ!
Nepovinné poplatky splatné na hotelu:
Děti 6-15 let 250 Kč/noc - splatné na hotelu
Zvíře: 100 Kč/noc - splatné na hotelu
.
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
HOTEL RING - Jaroslav Brabec
IČO 42269265
TURISTICKÉ INFORMACE A TIPY:
...
Chráněná krajinná oblast České středohoří
IPY NA VÝLETY
CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.
Chráněná krajinná oblast České středohoří je svou rozlohou druhou největší CHKO v České republice. Pro zdejší krajinu typické
kuželovité tvary kopců jsou výsledkem
třetihorní vulkanické činnosti, která vytlačila vyvřeliny většinou čedičového typu a znělce do tvaru kup a příkrovů. Na území je vyhlášeno 43 maloplošných chráněných území - lokalit s dobře zachovanými ekosystémy především se
stepní, skalní a lesní vegetací a významné
geologické objekty.
Mezi
národní přírodní rezervace zde patří
Lovoš,
Milešovka (
nejvyšší vrchol Českého středohoří 837 m.n.m), Oblík, Raná a Sedlo. Nachází se tu také
8 národních přírodních památek, např. Bílé stráně,
Borečský vrch, Březinské tisy,
Bořeň nebo Kamenná slunce. Dále tu naleznete
12 přírodních rezervací (např. Březina, Holý vrch,
Kalvárie, Kamenná hůra, Lipská hora) a
18 přírodních památek (např. Lužické šípáky, Plešivec,
Radobýl, Tobiášův vrch, Třtěnské stráně). Není bez zajímavosti, že je zde vyhlášeno
více než 120 památných stromů.
.
Hazmburk, Libochovicko
Pokud je za královnu Českého středohoří považována Milešovka, tak za krále musí být zákonitě považován Hazmburk.
Zřícenina gotického hradu na zdaleka viditelném čedičovém vrchu nad obcí Klapý, vzdáleném 3,5 kilometru SZ od města Libochovice, je dominantou krajiny Českého středohoří. Hrad byl od 14. do 16. století sídlem rodu Zajíců. Vrchol hradu leží ve výšce 418 m n. m. Dolnímu hradu dominuje mohutná oválná Černá věž z tmavého čediče, vysoká 25 m. Ta dosahuje šířky 9 m v průměru a má 2 m tlusté zdi. O metr vyšší Bílá věž s cimbuřím, která vévodí Hornímu hradu, je ze světlého pískovce a je přístupná. Pokud se na hrad vypravíte, určitě si na věž vyjděte, protože se vám z jejího vrcholu naskytne nejen báječný rozhled na město Libochovice, ale i na celé dolní Polabí a Poohří v dáli s bájnou horou Říp a také i na úchvatné panorama Českého středohoří. Při dobré viditelnosti spatříte v dálce na severovýchodě vysílač na Ještědu, a pokud bude vidět ještě lépe, zahlédnete za Ještědem i Krkonoše. Na hrad Hazmburk se lze vypravit ze tří stran – z Libochovic, ze Slatiny a z obce Klapý.
Další informace o hradu Hazmburk v sekci: Zlatá stezka zemí hradů
.
Milešovka – královna Českého středohoří
Věděli jste, že ještě v 18. století byla Milešovka považována za nejvyšší horu České republiky? I když dnes víme, že tomu tak není, nejvyšší hora Českého středohoří si svůj titul královny opravdu zaslouží.
Nejen díky své nadmořské výšce, která dosahuje
836, 6 m, nebo kvůli svému charismatickému vzezření, ale také pro mnoho rekordů, kterými se může pyšnit. Například představuje
největrnější místo v České republice, kde bezvětří bývá průměrně pouze 8 dní v roce. Na vrcholu je každoročně zaznamenáno
nejvíce bouří na našem území, proto se mu také často přezdívá Hromová hora. Výskyt bouřkového počasí na Milešovce meteorologové zaznamenávají až 30 dní v roce.
Od roku 1953 je hora chráněna jako
národní přírodní rezervace. Roku 1874 zde byla nalezena jedna z mála
českých orchidejí, jazýček jadranský. Milešovka převyšuje okolní krajinu o více než 350 m a nabízí tak ideální rozhledové místo. Samotný vrchol je téměř ze všech stran zalesněný. Nádherné
panoramatické pohledy do všech světových stran se návštěvníkům naskytnou až
z meteorologické stanice. Za dobré viditelnosti lze dohlédnout na
Krkonoše,
Šumavu,
Krušné hory,
Prahu, výjimečně až na
300 km vzdálené vrcholky Alp.
.
Porta Bohemica - Česká brána do Českého středohoří
VYZKOUŠEJTE MÍSTNÍ VINAŘSTVÍ - NAPŘ.
VINAŘSTVÍ MIKULENKOVI - osobně testováno
Vulkanickou činností vzniklé čedičové a znělcové shluky kopců, osamocené masivy homolí a kup vytvářejí pestré členění špičatých vrcholů a hluboká romantická údolí.
Řeka Labe zde vytvořila velmi nevšední krajinu s hlubokým zářezem říčního údolí do Českého středohoří.
Návštěva ústecké a litoměřické oblasti vám otevře rozmanitá krajinná panoramata okolí hlavního hlubokého údolí, vytvořeného vodami řeky Labe. Území je vyhlášeno za chráněnou krajinnou oblast s přírodními rezervacemi a nalezišti vzácných rostlin a živočichů. Poznejme a snažme se zachovat naši přírodu těm, kdo přijdou po nás.
Řeka Labe zde vstupuje do Českého středohoří údolím zvaným Česká brána - Porta Bohemica a začíná vytvářet malebné zákruty
.
VYHLÍDKOVÁ PLAVBA PO LABI LITOMĚŘICE - ÚSTÍ NAD LABEM
.
MOST - přestěhovaný kostel, HRAD HNĚVÍN, AQUADROM A mnoho dalšího!
Přesun kostela
http://www.kostel-most.cz/presun-kostela/
V roce 1964 padlo definitivní rozhodnutí o likvidaci královského města Most a vytěžení uhlí, které se pod ním nacházelo. Současně bylo rozhodnuto o záchraně této jedinečné architektonické památky. Uvažovalo se o několika variantách, například jeho úplném rozebrání či také ponechání na svém místě na pilíři uhelné sloje. Nakonec však zvítězila nejodvážnější myšlenka, a tou byl přesun vcelku. Z kostela bylo demontováno všechno, co se dalo odmontovat, a celá stavba byla vyztužena ocelovou konstrukcí. V té době vážil kostel deset tisíc tun. Církevní výzdobu nahradil velín, jehož počítače měly řídit přesun. Škodovy závody vyrobily 53 transportních pásů o nosnosti pěti set tun a upravena byla cesta, kterou měl kostel na kolečkách absolvovat.
Stěhování kostela začalo 30. září roku 1975 a trvalo do 27. října. Kostel byl posunován na čtyřech kolejích, zezadu byl tlačen a zepředu brzděn hydraulickými válci. Vodováhy a elektronická čidla sledovala veškeré pohyby a výškové odchylky kostela při cestě po nerovném terénu. Nakonec kostel zdolal cestu dlouhou 841 metrů průměrnou rychlostí 2,16 centimetru za minutu. Na novém místě byl pak posazen na nové základy a probíhaly v něm až do roku 1988 restaurátorské práce.
Přesun kostela je zapsán do zlaté knihy Guinesových rekordů tisíciletí
Hrad Hněvín | Most
Hrad Hněvín poskytuje příjemné posezení v restauraci se specialitami hradní a staročeské kuchyně...
www.hradhnevin.cz
.
Aquapark | Most
K vodním hrátkám slouží dva zakryté tobogány a další atrakce jako divoká řeka, samostatný dětský bazének...
www.aquadrom.cz
.
Znělcová hora Bořeň v Českém středohoří
V nejzápadnější části Českého středohoří, mezi městy Bílinou a Mostem, se do výše 539 metrů nad mořem tyčí skalnatý, zčásti zalesněný kopec zvaný Bořeň. Jedná se o unikátní místo se skvělým kruhovým výhledem na průmyslovou krajinu pod ním.
Kopec Bořeň nedaleko Bíliny je jedním z nejvyšších znělcových útvarů střední Evropy. Bizarní skalnatý vzhled kopce může někomu připomínat ležícího lva, mamuta nebo obra. Jisté je, že zvláštní tvar kopce je výsledkem mrazového zvětrávání. Vytvořily se zdeskalní stěny, jehly, věže, sloupy i puklinová pseudokrasová jeskyně. Nápadným fenoménem je monumentální sloupcová odlučnost uspořádaná do obráceného vějíře.
Bořeň je se svými více než 100 metrů vysokými stěnami jednou z největších nepískovcových oblastí v republice. Hora nabízí výstupy všech druhů a obtížností. Lézt se zde může, ale jen na jižních a západních stěnách, severní jsou pro lezení zapovězeny. Roku 1977 byla na Bořeni zřízena národní přírodní rezervace. Z rostlin se zde vyskytuje např. tařice skalní, hvězdice alpínská, kosatec bezlistý, lomikámen trsnatý, koniklec luční český, hvozdík sivý, prvosenka jarní, lýkovec jedovatý.
.
LOUNY
http://www.louny.eu/