Hotel PELIKÁN***,
Mariánské Lázně
Léto láká k poznávání, lázně za rohem.
PLATNOST 24.8.-20.10.2013
K návštěvě kolonády a centra lze krásně využít místní MHD jen několik kroků od penzionu.
Možnost nástupu jakýkoliv den. Celé léto na výlety :-)
Pouze 1400Kč/příplatku za dítě do 6-15 let! děti do 6 let zdarma Skvělá poloha - jen 2 km do centra na kolonádu za perfektní cenu!
Hotel Pelikan provozuje rodina pana Josefa Šolce od roku 1994.Hotel se nachází 2 km od centra města a 3 km od lázeňské kolonády a zpívající fontány do centra města je možná doprava MHD. Hotel má 22 dvoulůžkových pokojů a sousedící depandanci,která má 2 dvoulůžkové pokoje,2jednolůžkové pokoje, 1 čtyřlůžkový pokoj s lednicí a terasou do zahrady. Všechny pokoje jsou standartně zařizeny a jsou vybaveny sprchou, WC,satelitní televizí a telefonem s přímou volbou.Některé pokoje jsou vybaveny přistýlkou. Hotel má také 2 pokoje bezbariérové ! WIFI připojení na pokojích a v restauraci ! Hotel má vlastní restauraci s nabídkou jídel české a mezinárodní kuchyně.Hotel má vlastní parkoviště, které je zdarma a jednu garáž. Hotel zajišťuje na objednávku masáže přímo v hotelu,školení,pobytové a poznávací zájezdy,pobyty fotbalistů s pronájmem fotbalového hřiště.Recepce hotelu zajišťuje lázeńské procedury,prohlídky města a okolí s průvodcem, tenis,golf.plavecký bazen,pronájem fotbalového hřiště,lov divoké zvěře,rybolov,dopravu autobusem nebo osobním vozem, prohlídku Plzeňského pivovaru nebo pivovar v Chodové Plané.
KONTAKT:
Hotel Pelikán***
Rezervace na 606 303 312, 354 620 958
Tř. Vítězství 197
Mariánské Lázně - Hamrníky
Web: www.hotelpelikan.cz,
Mail: hotelpelikan@email.cz .
.
http://goo.gl/maps/Rl3Dc ...
.
Letní a podzimní balíček v tomto rodinném 3* hotelu obsahuje:
3x ubytování pro 2 osoby v dvojlůžkovém pokoji s příslušenstvím
3x x snídaně formou buffetu pro 2
3x večeře o 2 chodech (polévka + výběr ze 3 jídel) pro 2
3x zeleninový salát pro 2
3 x palačinka se zmrzlinou pro 2
1x lahev láhev vína 0,75 l. pro 2
1 x masáž záda+šíje pro dva = 20 minut
bezplatný parking
Rezervace možná od 24.8.-20.10.2013
Nutné rezervovat nejméně 14 dní před požadovanou dobou příjezdu -
Děti do 6 let zdarma - Děti od 6 let na přistýlce s polopenzí = 350,- Kč za 1 noc
půjčování jízdních kol - cena za půjčení = 250,- Kč za 1 den
Město Mariánské Lázně
je druhým největším lázeňským městem západočeského lázeňského trojúhelníku.
Výstavní lázeňské domy, více než stovka minerálních pramenů, několik kolonád v čele s litinovou novobarokní kolonádou z konce 19. století, divadlo, Městské muzeum, památníky a pomníky, rozhledna Hamelika, zpívající fontána a solná jeskyně – to všechno jsou Mariánské Lázně.
Město proslulé svými
parky a zahradami si v minulosti kromě velkých umělců zamilovali i
představitelé světové šlechty. Patřil mezi ně i jeden z nejmocnějších mužů někdejšího světa, britský panovník Eduard VII. Mariánské Lázně si stále zachovaly
kouzlo starých časů a
péči na nejvyšší úrovni si zde můžete dopřát dodnes. Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi. Byly založeny počátkem 19. století v údolí, kde vyvěrá mnoho výborných léčivých pramenů - přímo v areálu jich vyvěrá 40 a v nejbližším okolí
téměř 100.
Území současných lázní patřilo premonstrátskému
klášteru v Teplé, jehož opat K.K. Reitenberg prosadil z popudu klášterního lékaře J.J.Nehra počátkem 19. století výstavbu prvních lázní. Na základě velkolepého projektu architekta V.Skalníka byly provedeny terénní úpravy a založeny parky, které jsou dnes vedle množství pramenů nejcharakterističtějším znakem města. V roce 1866 byly Mariánské Lázně povýšeny na město a počátkem 20. století již patřily mezi nejvýznamnější evropská střediska. Toto světově proslulé lázeňské středisko je vstupní branou do
chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.
Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. K pitným kúrám jsou zde přivedeny
prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. Před kolonádou se velké pozornosti těší
zpívající fontána, která má každou lichou hodinu hudební produkci doplněnou ve 21 a 22 hodin scénickým osvětlením. Nejznámějšími dalšími prameny jsou
Ferdinandův, Lesní a Ambrožův. Vyvěrající plyny a ložiska slatiny se používají na léčení onemocnění močových cest a ledvin, dýchacího a pohybového ústrojí a nervových chorob.
Lázeňské pavilony jsou převážně klasicistního a novorenesančního slohu, většina domů lázeňské čtvrti nese prvky secese. V sousedství kolonády stojí
kostel Nanebevzetí Panny Marie, na západě, za Hlavní třídou pak pravoslavný ruský
kostel sv. Vladimíra a anglikánský kostel.
Kromě klasické lázeňské léčby disponují Mariánské Lázně
širokou nabídkou v oblasti wellness. Jsou zde Lázeňské domy a wellness hotely, které mají vlastní balneo provozy s velkou nabídkou wellness pobytů a balíčků, relaxačních a léčebných procedur. Přítomnost odborného dohledu je samozřejmostí, stejně tak odborná konzultace s lékařem. Ať už se necháte hýčkat při některé z tradičních či moderních lázeňských procedur anebo se vydáte vylepšit svůj handicap na
jediné golfové hřiště ve střední Evropě pyšnící se titulem
Royal Golf Club.
Více informací na : http://www.marianskelazne.cz/cs/
Lázeňská kolonáda v Mariánských Lázních
Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Hlavní kolonáda Mariánksých Lázní je novobarokní stavba z let 1888-1889, která se stala dominantou lázeňské promenády.
Největší dominantou
Mariánských Lázní je
hlavní kolonáda (nebo také
kolonáda Maxima Gorkého) s
unikátní litinovou konstrukcí. Ta byla postavena podle projektů vídeňských architektů Miksche a Niedzielského z rozhodnutí opata
kláštera v Teplé. Vznosná litinová konstrukce byla odlita v železárnách Blansko, stavitelem byl Johann Koenig. Unikátní stavba přežila téměř nedotčena světovými válkami a zdobí místo původní uzavřené lázeňské promenády. Hlavně za II. světové války jí hrozilo rozmontování, aby bylo dostatek materiálu na výrobu zbraní.
Kolonáda se může také pyšnit unikátní výzdobou -
dřevěným kazetovým stropem a
bronzovými reliéfyna stěnách. Autorem nástropních
fresek s motivy „Touha člověka létat“ je ak. malíř J. Vyleťal, který dílo dokončil roku roku 1979. Bronzové reliéfy vytvořil Antonín Kuchař. Název kolonády pochází od jednoho z jejích hostů, ruského spisovatele, dramatika, básníka a revolucionáře
Maxima Gorkého. Od roku 2010 se kolonáda stala národní kulturní památkou.
Před hlavní kolonádou najdete také jednu z nejoblíbenějších atrakcí Mariánských Lázní -
Zpívající fontánu. V těsném sousedství Hlavní kolonády se nachází kolonády
Křížového a Karolinina pramene. Další nádhernou stavbou je kolonáda Ferdinandova pramene, která tvoří dominantu parku v dolní části města.
Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura
Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.
Uprostřed hlubokého údolí nad řekou Teplá se na vysoké skále tyčí majestátní hrad Bečov. Jeho počátky souvisí s křižovatkou důležitých cest, kdy se při jejich průjezdu vybíralo clo. Největší bohatství majitelé hradu získali během 14. až 16. století, když byla těžba cínu v této oblasti na svém vrcholu.
Hrad Bečov se řadí mezi jeden z nejzachovalejších českých hradů. A to proto, že už v renesanci nevyhovoval náročným reprezentativním požadavkům a nárokům na bydlení a byl využíván pouze jako hospodářská budova. Počátkem 18. století byl na základech dělové bašty vystavěn nový, pozdně barokní zámek. Přiléhala k němu kuchyně a terasové zahrady. Z přízemí nové zámecké budovy na severní straně vedlo dvouramenné schodiště a uprostřed byl bazén. Na terasy, které zdobily bazénky a fontány, byl přístup přímo ze zámeckých pokojů. V dubnu roku 2009 se stal součástí expozice II. prohlídkového okruhu velkoformátový papírový model areálu hradu a zámku Bečov.
Nejvzácnějším klenotem, který je na zámku k vidění, je vzácný relikviář svatého Maura. Jeho vlastníkem byl rod Beaufort-Spontin. Beaufortové však za války spolupracovali s německými okupanty, a když válka končila, zřejmě relikviář ukryli do zásypu hradní kaple s tím, že se brzy vrátí pro něj nebo na Bečov. Vzácný relikviář však zůstal v zemi ležet 40 let. Unikátní památku vypátrali 5. 11. 1985 kriminalisté pomocí detektoru kovů. Relikviář je vypracován do nejmenších podrobností, najdeme zde i tzv. gemy, které pocházejí z 1. až 3. století našeho letopočtu. O sv. Maurovi víme pouze to, že byl kněž, který poté, co pokřtil několik desítek křesťanů, byl spolu s nimi sťat v 1. nebo 3. století našeho letopočtu.
Zámek nabízí několik stálých okruhů:
I. okruh - Relikviář sv. Maura: během prohlídky se dozvíte vše o pohnuté historii této vzácné umělecké památky. Jsou zde navíc prezentovány další druhy relikviářů, jejichž prostřednictvím si může návštěvník udělat představu o různorodých tvarech a rozměrech těchto schránek. V trezorové místnosti se již návštěvník nerušeně věnuje prohlídce relikviáře sv. Maura, druhé nejcennější zlatnické památce na území ČR.
II. okruh - Zámecké interiéry: expozici tvoří původní mobiliář, z 19. století, který patřil do majetku posledních šlechtických majitelů bečovského panství, vévodskému rodu Beaufort-Spontin. V průběhu prohlídky projdete jednotlivými salony - grafickým, červeným, gobelínovým a španělským. Mezi nejkrásnější prostory zámku se řadí Beaufortská knihovna a kaple sv. Petra, kde se také konají svatební obřady a další kulturní akce.
III. okruh spojuje předchozí dva okruhy. Tuto prohlídku je možné shlédnout v řádné otevírací době, nejpozději hodinu před jejím koncem.
Prohlídka pro nevidomé: nevidomý absolvuje běžnou prohlídku, kde načerpá základní informace o výrobě relikviáře, jeho osudech a restaurování. K dispozici je haptický model relikviáře zhotovený v měřítku 1:1 s odlitky 14 sošek a 12 reliéfů.
Relikviář pro každého - dětský program vhodný pro děti I.st. ZŠ: Prohlídka kopíruje běžnou návštěvnickou trasu I. okruhu. První místnost je věnována obsahu relikviáře. V úvodu jsou vysvětleny pojmy relikviář a relikvie, význam těchto předmětů. Během prohlídky jsou děti prostřednictvím zjednodušeného modelu relikviáře 1:1 seznámeny se základními pojmy dané problematiky, jako např. relikviář, relikvie, světec apod. Díky kreslenému komiksu se ve zjednodušené formě dozvídají, jakým způsobem se relikviář dostal do Bečova nad Teplou, proč byl ukryt a jak byl nalezen. Prohlídka končí návštěv
Klášter premonstrátů v Teplé
Prohlídky areálu zahrnují románsko-gotický kostel Zvěstování Páně s pozdně barokní výzdobou a knihovnu se vzácnou sbírkou prvotisků, přístupná je i pěkně upravená klášterní zahrada. V kostele jsou dvoje kvalitní barokní varhany, sloužící vedle bohoslužeb i ke koncertům duchovní hudby.
Na řece Teplé, v Tepelské vrchovině na západě Čech leží nedaleko Mariánských Lázní město a klášter Teplá. Proslulý premonstrátský klášter založil v roce 1193 český velmož blahoslavený
Hroznata, aby do něj vzápětí povolal premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Jeho ostatky jsou uloženy v severní kapli.
Na přelomu 17. a 18. století byl klášter skvěle barokně přestavěn
K. Dienzenhoferem. Poslední období rozkvětu zažil klášter na přelomu 19. a 20. století, kdy byla vybudována nová
knihovna a muzeum spolu s parkem. Hospodářsky klášter podlomila pozemková reforma po vzniku Československa a nacistická okupace. V roce 1990 se do kláštera vrátili premonstráti a dochází k postupné obnově.
Klášterní knihovna obsahuje 100 000 svazků a patří k nejstarším a nejvýznamnějším historickým knihovnám v České republice. Jsou zde
vzácné rukopisy,
45 středověkých kodexů, prvotisky,
paleotypy a staré listiny, hlavně teologické, ale i z vědních oborů ve všech světových jazycích.
Ačkoli areál prochází postupnou obnovou, prohlídky se konají v neomezené míře. Na prohlídkové trase si můžete prohlédnout dosud nepřístupné části kláštera: malý a velký muzejní sál, a pracovnu knihovníka. Novinkou je i pohled do knihovny shora - z úrovně druhé galerie. Součástí expozice je nově i kompletní sbírka portrétů všech opatů, kteří vedli klášter od 12. až do 20. století. Vystaveny jsou nové obrazy, sochy a další mobiliář.
V klášteře se můžete také ubytovat.
Hotel kláštera Teplá je ideálním místem pro pořádání duchovních regenerací a duchovních cvičení, ale i odborné semináře, školení, konference či studijní pobyty. V areálu kláštera se nachází historický park s rybníkem a křížovou cestou. V klášterním rybníku se můžete pokusit chytit rybu, kterou vám potom rádi připraví v klášterní kuchyni. Za klášterní zdí začíná devítijamkové golfové hřiště, kde si přijdou na své jak pokročilí hráči, tak i začátečníci. Před hotelem prochází několik značených cyklistických stezek, které jsou rovněž vhodné pro in-line bruslení.
Naučná stezka Kladskými rašeliništi
Naučná stezka Kladská seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny. Na trase dlouhé 9 km se seznámíte s místní faunou i flórou jak na vlastní oči.
Je to jedna z nejstarších a největších přírodních rezervací na Karlovarsku a nejcenější část CHKO Slavkovský les. Byla vyhlášena již v roce 1933 na pěti rašeliništích v okolí Kladské. Kladská rašeliniště jsou ojedinělým souborem horských vrchovištních rašelinišť v nadmořských výškách od 800 do 930 m, o celkové rozloze téměř 300 ha, z toho největší rašeliniště je Tajga. Dalšími rašeliništi jsou Paterák, Lysina, Malé rašeliniště a Husí les.
Rašeliništěm prochází 1,6 km dlouhá naučná stezka a vede kolem Kladského rybníka po okraji národní přírodní rezervace Kladské rašeliny v části pojmenované Tajga. Vlastní vybudovaná dřevěná trasa vede povyvýšeném můstkovém chodníčku, 1,6 km dlouhém. Po obvodu jsou četná odpočívadla a vyhlídková místa. Od konce stezky je bezbariérová část přístupná především pro invalidní vozíčkáře. Chůze po naučné stezce nevyžaduje speciální oblečení a není fyzicky náročná.
Vrchovištní rašeliniště zde začala vznikat před několika desetitisíci lety v místech, kde se zachytila voda v jezírkách. Později, v době mladších čtvrtohor začala jezírka zarůstat vodními rostlinami a posléze různými druhy rašeliníků. Rašeliniště pokrývá pralesovitý porost borovice bažinní (s typickými rostlinami jako jsou rosnatky, suchopýr, klikva atd.), jehož obraz se zrcadlí na hladině rozlehlého Kladského rybníka. Ze vzácných zvířat zde v tichých zákoutích uslyšíte tetřeva hlušcenebo čápa černého. Rašeliništní lesní porosty vyhovují také naší nejmenší sovičce kulíšku, mohutnému jestřábu lesnímu a lesnímu doktoru – datlu černému. Kolem roku 1994 osídlila zdejší lesy naše největší kočkovitá šelma rys ostrovid.
Památky
http://www.obrazovy-atlas.cz/#/60/
Klášter Teplá
http://www.klastertepla.cz/
Hrad Seeberg
http://hrady.dejiny.cz/ostroh/index.htm
Hrad Loket
http://www.hrad-loket.cz/
Zámek a hrad Bečov nad Teplou
http://cestujme.cz/becov/index.php
Přírodní rezervace SOOS
http://web.telecom.cz/muzeum_fl/soosCZ.htm
Komorní hůrka
http://www.mapachebska.cz/hurka.htm